Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Життєвий і творчий шлях О.І.Купріна

Життєвий і творчий шлях О.І.Купріна

Назва:
Життєвий і творчий шлях О.І.Купріна
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,86 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Тематична залікова робота
з зарубіжної літератури
„Життєвий і творчий шлях О.І.Купріна”


ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ КУПРІН
(1870-1938)
Олександр Іванович Купрін народився 26 серпня 1870 року в м. Наровчаті біля Пензи в родині дрібного чиновника. Рано залишившись без ба-тька, він провів безрадісне «казенне» дитинство спершу в Будинку для вдів у Москві, де перебувала його мати, потім у Розумовському благо-дійному сирітському пансіоні. У десять років Купріна віддали у 2-гу мо-сковську військову гімназію, реорганізовану незабаром у кадетський ко-рпус із суворим солдатським режимом і тілесними покараннями. Поривчастий, гарячий, непокірливий хлопчик зазнав багато лиха через жорстокі корпусні порядки. «Трирічним хлопчиськом мене привезли до Москви, і з цього віку аж до дев'ятнадцяти років я не виходив з казен-них закладів». З дитинства Купрін зненавидів насильство, став чуйним до чужого страждання. Осудом сваволі і мрією про свободу перейнято вже перші вірші Купріна-кадета.
У вісімнадцятирічному віці Купрін поступив до московського Олександрівського військового училища. Тут він написав і анонімно опублікував своє перше оповідання «Останній дебют». Цей твір про красу й силу почуттів простої людини визначив наперед одну з провідних тем у творчості Купріна.
Після закінчення училища Купріна у чині підпоручика було направ-лено у 46-й піхотний Дніпровський полк, що стояв у Проскурові Поділь-ської губернії. Будні глухого містечка, побут і звичаї здичавілого зашта-тного офіцерства, провінційних міщан описав він згодом у оповіданнях «Дізнання», «Похід», «Прапорщик армійський», «З вулиці», «До сла-ви», «Напівбог», у повісті «Поєдинок».
Навесні 1893 року Купрін їде до Петербурга складати іспит в Акаде-мію Генерального штабу. В академію він не потрапив, і, пішовши з ар-мії, їде до Києва, де співробітничає в київській щоденній пресі, а потім у житомирських, одеських, ростовських, поволзьких газетах. Фейлето-ни, судова хроніка, оповідання, передові статті, вірші, нариси, театра-льні рецензії — такий діапазон газетяра Купріна. Багато чого з цієї строкатої продукції, що нерідко друкувалася під псевдонімами, не враховано й загублено. Велике місце у фейлетонах Купріна займає критика місце-вих київських чиновників.
За час свого п'ятилітнього перебування в Україні, з 1894 року, він друкувався в газетах «Киянин», «Київське слово», «Волинь» (Житомир), «Одеські новини». Написані для київських газет нариси склали цикл «Київські типи», що викликають інтерес і донині.
Життя Купріна в 1895-1900 роках було особливо різноманітне й стро-кате. Прагнучи, за власним висловом, «бачити все, знати все, уміти все й писати про все», Купрін багато їздить по Росії, охоче змінюючи про-фесії, спосіб життя, оточення. Ким тільки він не працював: служив у технічній конторі в Москві, керував маєтком у Ровенському повіті, пра-цював у ковальській майстерні на сталеливарному заводі в Донбасі, до-помагав псаломщику в сільській церкві, організував спортивне товари-ство в Києві. Терплячи нестатки й голод, він тягав великі вантажі в артілі носіїв, грав у театрі м. Суми, брав участь у землемірних роботах у Ря-занській губернії.
Найбільш цікавою та плідною для молодого письменника стала поїзд-ка по Донецькому вугільному басейну навесні 1896 року. Купрін огля-дав ливарні і рейкопрокатні заводи, спускався в шахти, детально зна-йомився з технологією прокату, з доменною і мартенівською справою. Цікавлячись становищем робітників і прагнучи наблизитися до завод-ського середовища, він влаштувався комірником на один із заводів Ро-сійсько-бельгійського товариства.
Приїхавши в Донбас із записною книжкою кореспондента київських газет, Купрін вивозить звідти не тільки захоплююче і жваво написані нариси про південну промисловість, а й цілу серію оповідань. До самого Купріна можна віднести слова, що він колись сказав про свого улюбле-ного письменника Редьярда Кіплінга: «Йому знайомі найдрібніші побу-тові деталі з життя офіцерів, чиновників, солдатів, докторів, він знає найскладніші подробиці сотень професій і ремесел.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Життєвий і творчий шлях О.І.Купріна

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок