Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Соловей (Ганс Християн Андерсен)

Переказ скорочено Соловей (Ганс Християн Андерсен)

Назва:
Переказ скорочено Соловей (Ганс Християн Андерсен)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,41 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.2


Скачати цю роботу безкоштовно
Короткий переказ твору Соловей (Ганс Християн Андерсен)
За садом китайського імператора починався ліс, а в лісі жив соловей, який співав так добре, що навіть бідний рибалка забував про своє неводі, але потім знову брався за свою справу і не думав про солов'я до наступної ночі.Подорожуючі говорили, що соловей - краще, що є в імператора. Дізнавшись з книг про солов'я, імератор побажав ввечері слухати його і віддав наказ важливого першого міністра. Міністр опитав весь палац - ніхто не знав про таку птаху. Після загрози відлупцювати палицею по п'ятах, придворні заворушилися активніше, і, нарешті, маленька посудомийка, яка живе з хворою мамою біля самого моря, змогла показати солов'я. По дорозі до нього придворні приймали за солов'їну пісню то мукання корови, то квакання жаб, коли ж дівчинка вказала на маленьку сіру пташку, придворних не вразило його бідне вбрання, зате пісня привела в захват.
Коли соловей з великою помпою заспівав у палаці, в імператора на очах виступили сльози. Кращою нагороди соловей і не бажав. Пташка стала дуже популярною і оселилася в палаці, під наглядом слуг. Одного разу японський імператор надіслав у подарунок колезі золотого солов'я, всипаного дорогоцінними каменями, який вмів співати 1 пісню з репертуару живої птиці.Соловей відлетів, і іграшка була обсипана почестями. Тільки бідні рибалки визнавали, що іграшка тільки схожа на живого солов'я.
Через рік золотий птах зламалася - стерлися зубці на коліщатках - і вийшов указ заводити його лише раз на рік. Через 5 років імператор смертельно захворів. Він бачив, як Смерть сидить на його грудях, а страшні пики навколо навперебій шепочуть: «А пам'ятаєш? ...» Іграшка мовчала на своїй шовковій подушці - нікому було завести її. Раптом з'явився соловей, який своєю піснею змусив смерть повернутися на кладовищі. У нагороду соловей попросив лише не розповідати іншим про те, що буде прилітати до імператора, а також не розбивати іграшку, яка вірно служила. Вранці придворні прийшли побачити померлого правителя - і знайшли його живим.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Переказ скорочено Соловей (Ганс Християн Андерсен)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок