Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Паризькі таємниці (Ежен Сю)

Переказ скорочено Паризькі таємниці (Ежен Сю)

Назва:
Переказ скорочено Паризькі таємниці (Ежен Сю)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,98 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Короткий переказ твору Паризькі таємниці (Ежен Сю)
Середина 30-х рр.. минулого сторіччя, паризькі нетрі, де вершать свої чорні справи бандити і вбивці, а чесні бідняки ведуть сувору боротьбу за існування.
До Парижа з метою «винагороджувати добро, переслідувати зло, втішати стражденних, осягнути виразки людства, щоб спробувати врятувати хоча б кілька душ від загибелі» інкогніто прибуває принц Герольштейнская Родольф, тридцятисемирічний красень з «великими жовтувато-карими очима», який прекрасно володіє прийомами кулачного бою і злодійським арго.
У юності спадкоємець великих герцогів Герольштейнская зробив необачний вчинок - дізнавшись, що його кохана Сара чекає дитину, він таємно одружився на ній. Старий герцог не визнав цього союзу, і Родольф наважився оголити шпагу проти батька. Вихователь Родольфа, підступний Полідорі, за допомогою якого був укладений шлюб, повідав розгніваному батькові, що священик, який учинив обряд, не був священиком, а отже, шлюб недійсний. Також він показав юному принцу листування Сари з її братом, з якої той зрозумів, що Сара не любила його, а лише прагнула досягти високого становища. З тих пір принц сповнений каяття і намагається спокутувати свою провину. До того ж життя його затьмарена незнищенною скорботою - Сара не побажала віддати йому народилася в неї дочка і незабаром повідомила, що дівчинка померла ...
Бажаючи допомогти нещасної пані Жорж знайти сина, викраденого у неї її злочинним чоловіком, принц, переодягнувшись майстровим, спускається на дно Парижа, Тут він знайомиться з чесним малим на прізвисько Поножовщік, які відбули термін за вбивство сержанта. Як би важко не доводилося Поножовщіку, він ніколи не крав. Але, працюючи на бійні, він привчився до виду крові, і, коли в армії сержант грубо обійшовся з ним, в нападі люті схопив ніж і вдарив його. Привид вбитого до цих пір мучить чесного малого. Захоплений бійцівськими талантами Родольфа, розчулений його похвалою («Ти зберіг мужність і честь ...»), Поножовщік добровільно стає вірним псом Родольфа, готовим слідувати за господарем куди завгодно.
У той же вечір Родольф знайомиться з чарівною дівчиною Лілією-Марією на прізвисько співуча. Не знаючи батьків, вона росла під опікою мегери на прізвисько Сичіха, яка мучила її, змушувала жебракувати і красти. Лілія-Марія потрапляє у в'язницю і виходить звідти, коли їй виповнюється шістнадцять років. Не зумівши знайти роботи, вона приймає запрошення звідниці Людожерки і ступає на шлях пороку.
Бачачи, як дівчина страждає від свого становища, Родольф викуповує її у Людожерки і відвіз в село, на ферму в Букеваль, де доручає її турботам мадам Жорж.
Сара хоче відшукати дочка або ж, якщо та померла, видати за неї будь-яку іншу підходящу за віком дівчину, щоб пом'якшити серце Родольфа і змусити його одружитися на ній. Пошуки приводять її до Сичіхе і її дружку - вбивці і грабіжникові на прізвисько Грамотою. За допомогою Поножовщіка Родольф порушує план Сари і здійснює свій власний - пропонує бандитам пограбувати багатий і ніким не охороняється будинок. Зрозуміло, мова йде про одному з паризьких будинків Родольфа, де негідників будуть чекати в засідці люди принца. Не довіряючи Родольфо, Сичіха та Грамотою заманюють його в кубло «кровоточить серце» і скидають у підвал з водою, а самі раніше обумовленого терміну відправляються грабувати зазначений будинок. Відданість і кмітливість Поножовщіка рятує не тільки Родольфа, але і його помічника і друга, сера Вальтера Мерфі, на якого напав Грамотою.
Родольф сам вершить правосуддя. Йому відомо, що грамотою - колишній чоловік пані Жорж. Цей порочне людина вирішила помститися своїй доброчесного дружині: він викрав їхнього сина, щоб виховати з нього злодія. Однак Франсуа Жермен - так звуть юнака - зумів втекти, і тепер, як вдалося дізнатися грамоти, він живе на вулиці Тампль. За наказом Родольфа його чорношкірий лікар Давид засліплює грамотея. Потім принц вручає нещасному гаманець і відпускає на всі чотири сторони.
Принц бажає нагородити Поножовщіка і дарує йому м'ясну крамницю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Переказ скорочено Паризькі таємниці (Ежен Сю)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок