Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Квентін Дорвард (Вальтер Скотт)

Переказ скорочено Квентін Дорвард (Вальтер Скотт)

Назва:
Переказ скорочено Квентін Дорвард (Вальтер Скотт)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,67 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Короткий переказ твору Квентін Дорвард (Вальтер Скотт)
Дія відбувається в середньовічної Франції, на тлі війн і складних придворних інтриг, французький король Людовик XI, розумний і тонкий політик, веде боротьбу з могутніми європейськими правителями за процвітання Франції. Безпринципний і обережний Людовік - антипод Карла Сміливого, герцога Бургундського, першого ворога французького монарха. Приймаючи обачність Людовика за боягузтво (непростимий порок у ту лицарську епоху), безрозсудний і войовничий Карл робить все, щоб завоювати Францію. До початку дії роману взаємна ворожнеча двох великих государів досягає крайніх меж.
Неподалік від королівського замку доля несподівано зводить Квентін Дорвард, молодого дворянина з Шотландії, з якимсь скромним городянином. У той же день Квентін намагається врятувати життя циганові, через що сам ледь уникає шибениці. Трагічний збіг обставин змушує юнака шукати захисту короля, і він поступає на службу в особисту гвардію стрільців його величності. Спостерігаючи урочистий вихід короля, Квентін впізнає в государя давній знайомого городянина. У готелі, де вони напередодні разом обідали, король інкогніто відвідував двох загадкових дам, молодша з яких вразила Квентіна своєю красою. Королівський вихід перериває прибуття посла герцога Бургундії графа де Кревкер. Посол звинувачує Людовика у приховуванні двох знатних дам, підданих герцога. Молодша дама, графиня Ізабелла де Круа, складалася під опікою Карла Сміливого і таємно бігла, рятуючись від небажаного заміжжя. Ображений герцог готовий оголосити війну Франції, якщо король не видасть утікачок. Людовіку ледь вдається умовити графа почекати один день. Квентін здогадується, що вчорашні незнайомки і є втекла графиня зі своєю тіткою. У той день на полюванні Квентін Дорвард рятує життя королю, але розсудливо не хизується своїм подвигом. За цей государ дає йому ряд особливих доручень, що радує і дивує Квентіна. Звідки це несподіване довіру? Усім відома жахлива підозрілість короля і те, що він ніколи не довіряється новим людям. Квентін не міг нічого знати про особистій бесіді короля зі своїм таємним радником - цирульником Олів'є. Король повідав йому бачення: напередодні своєї зустрічі з Квентіном покровитель мандрівників святий Юліан підвів до нього юнака, сказавши, що він принесе удачу в будь-якому підприємстві. Саме тому забобонний Людовик вирішує доручити герою супроводжувати графинь де Круа в далекий Льежский монастир. Справа в тому, що бідні жінки, самі того не знаючи, стали ставкою у великій політичній грі Людовіка Французького. Їх родові володіння знаходилися на кордоні з Бургундією, і король бажав видати прекрасну Ізабеллу заміж за відданого йому людини, з тим щоб мати під боком у Карла Бургундського союзника в боротьбі з ним. Обговоривши це з Олів'є, король, незважаючи на почуття Ізабелли, вирішує обіцяти Ізабеллу Гільому де ла Марку, мерзотникові і розбійникові. Але спершу графинь необхідно відіслати за межі замку, де знаходиться посол Бургундії, представивши це як їхні втечу.
Гільйом де ла Марк, на прізвисько Арденнського Вепр, повинен був викрасти Ізабеллу з монастиря і одружитися на ній. Квентін нічого не знав про цей план, і йому, напевно треба було загинути в сутичці з диким Вепром. Отже, Квентін і прекрасні дами вирушають в дорогу, а король тим часом приймає сміливе рішення завдати відкритий візит дружби Карлу Бургундського, якщо тільки це допоможе уникнути війни.
На самому початку шляху чари прекрасної Ізабелли змушують молодого шотландця втратити голову. До своєї радості Квентін зауважує, що дівчина також не зовсім байдужа до нього. Ввічливий юнак по-лицарськи оберігає дам, ті не можуть не зачаруватися його суспільством. Загін Квентіна складався всього з трьох солдатів і провідника на першу частину шляху. Але придивившись до провідника, Квентін виявляє, що це - королівський кат-шибеник, який намагався колись повісити самого Квентіна. Несподівано загін наганяють вершники і наказують Квентіну здати їм жінок. У сутичці, що послідувала за його відмовою, Квентін приголомшує одного із супротивників і зриває з нього маску.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Інше на тему: Переказ скорочено Квентін Дорвард (Вальтер Скотт)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок