Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Два капітана (Веніамін Каверін)

Переказ скорочено Два капітана (Веніамін Каверін)

Назва:
Переказ скорочено Два капітана (Веніамін Каверін)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,79 KB
Завантажень:
256
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Два капітана (Веніамін Каверін)
Одного разу в місті Енської, на березі річки, був знайдений мертвий листоноша і сумка з листами.Тьотя Даша кожен день читала своїм сусідам вголос по одному листа. Особливо запам'яталися Сані Григор'єва рядки про далеких полярних експедиціях ...
Саня живе в Енської з батьками і сестрою Сашком. За безглузду випадковість Санін батька звинувачують у вбивстві і заарештовують. Про сьогодення вбивці знає тільки маленький Саня, але через німоти, від якої лише пізніше позбавить його чудовий доктор Іван Іванович, він нічого не може зробити. Батько вмирає у в'язниці, через якийсь час мати виходить заміж. Вітчим виявляється жорстоким і підлим людиною, який мучить і дітей, і дружину.
Після смерті матері тітка Даша і сусід Сковородніков вирішують відправити Саню з сестрою в притулок. Тоді Саня і його друг Петя Сковородніков біжать до Москви, а звідти - до Туркестану.«Боротися і шукати, знайти і не здаватися» - ця клятва підтримує їх в дорозі. Хлопчики пішки добираються до Москви, але Петькін дядько, на якого вони розраховували, пішов на фронт. Після трьох місяців майже безкоштовної роботи у спекулянтів їм доводиться ховатися від перевірки.Петькові вдається бігти, а Саня потрапляє спочатку в розподільник для безпритульних, звідти - до школи-комуну.
Сані подобається в школі: він читає і ліпить з глини, у нього з'являються нові друзі - Валька Жуков і Ромашка. Одного разу Саня допомагає донести сумку незнайомій бабусі, яка живе в квартирі завідувача школою Миколи Антоновича Татаринова. Тут же Саня зустрічає Катю, гарненьку, але кілька схильну «задаватися» дівчинку з косичками і темними живими очима.Через деякий час Саня знову опиняється в знайомому будинку Татаріновим: його посилає туди за лактометром, приладом для перевірки складу молока, Микола Антонович. Але лактометр вибухає. Катя збирається взяти провину на себе, але гордий Саня не дозволяє їй це зробити.
Квартира Татаріновим стає для Сані «чимось на зразок печери Алі-Баби з її скарбами, загадками і небезпеками». Ніна Капітоновна, якої Саня щосили допомагає по господарству і яка годує його обідами, - «скарб»; Марія Василівна, «ні вдова, ні чоловікова дружина», яка завжди ходить в чорній сукні і часто занурюється в тугу, - «загадка», а «небезпеку» - Микола Антонович, як з'ясувалося, двоюрідний дядько Каті. Улюблена тема оповідань Миколи Антоновича - двоюрідний брат, то є чоловік Марії Василівни, про який він «все життя дбав» і який «виявився невдячним».Микола Антонович уже давно закоханий у Марію Василівну, але поки та «безжальна» до нього, швидше за її симпатію викликає іноді приходить в гості вчитель географії Корабльов. Хоча, коли Корабльов робить Марії Василівні пропозицію, він отримує відмову. Того ж дня Микола Антонович збирає будинку шкільна рада, де Корабльов різко засуджується. Вирішено обмежити діяльність вчителя географії - тоді він образиться і піде, Саня повідомляє Корабльова про все почуте, але в результаті Микола Антонович виганяє Саню з дому. Ображений Саня, запідозривши Корабльова в зраді, покидає комуну. Проходив по Москві цілий день, він абсолютно разболевается і потрапляє до лікарні, де його знову рятує доктор Іван Іванович.
Минуло чотири роки - Сані сімнадцять років. У школі йде уявлення інсценованого «суду над Євгеній Онєгін», саме тут Саня знову зустрічає Катю і розкриває їй свою таємницю: вже давно він готується стати льотчиком. Саня нарешті дізнається від Каті історію капітана Татаринова. У червні дванадцятого року він, заїхавши в Енськ попрощатися з родиною, вийшов на шхуні «Св. Марія» з Петербурга до Владивостока. Експедиція не повернулася. Марія Василівна безрезультатно посилала прохання про допомогу до царя: вважалося, що якщо Татаринов загинув, то з власної вини: він «недбало звертався з казенним майном». Сім'я капітана переїхала до Миколі Антоновичу. Саня часто зустрічається з Катею: вони разом ходять на ковзанку, в зоопарк, де Саня раптом стикається зі своїм вітчимом.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Інше на тему: Переказ скорочено Два капітана (Веніамін Каверін)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок