Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Двадцять років по тому (Олександр Дюма)

Переказ скорочено Двадцять років по тому (Олександр Дюма)

Назва:
Переказ скорочено Двадцять років по тому (Олександр Дюма)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,63 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Двадцять років по тому (Олександр Дюма)
Середина XVII ст. Підбурюваний фрондою, народ Парижа нарікає: депутати, купецтво, судове відомство обурені політикою кардинала Мазаріні, що висмоктує всі соки з платників податків. Корольову, що йшла до меси у собор Паризької Богоматері, переслідувала натовп жінок, які волають про справедливість. Народ товпився і на шляху юного короля Людовіка XIV, який повертався до палацу з Парламенту, де він оголосив кілька вердиктів, один руйнівні іншого. Навіть перший президент Парламенту відкрито виступив проти втручання короля в права депутатів. У Пале-Роялі купецький старшина загрожує заворушеннями і справжнім бунтом, якщо Мазаріні не припинить своїх ворожих дій. І хвилювання вже помітні на вулицях столиці ...
Мазаріні - всіма ненависний, що зазнає глузування іноземець низького походження, слабка тінь наймогутнішого Рішельє - відчуває, як трясеться земля під його ногами. Йому потрібна надійна опора. Одягнувшись в мушкетерський мундир, він закликає до себе лейтенанта д'Артаньяна, колись зробила неоціненну послугу Її Величності королеви. Мазаріні просить його привезти з Бастилії міститься там в ув'язненні де Рошфора: він і д'Артаньян - два чоботи пара в підступи колишнього часу. Пора їм стати в пригоді і нових часів. Рошфор розповідає кардиналові, що д'Артаньяном супроводжували у всіх його подвиги Атос, Портос і Араміс, - але де вони тепер? Бог знає! .. На подив Рошфора, його відправляють назад у в'язницю, а він вже встиг протягнути давньому противнику д'Артаньяном руку друга і заприсягтися у вічному світі! Втім, д'Артаньян - лише виконавець наказів Мазаріні, кардинал, а не мушкетер - лютий ворог Рошфора. По дорозі до в'язниці Рошфора відбивають у варти безчинствуючий парижани: кожен, хто сидить у Бастилії, їхній кумир. При новій зустрічі з Д'Артаньяном Рошфор підтверджує дану йому клятву і береться допомогти розшукати трьох його друзів. Знайти їх - воля Мазаріні, а значить, Її Величності королеви, коханої кардинала і фактичної володарки Франції до досягнення її сином повноліття.
Природне чуття д'Артаньяна і його вміння розв'язати будь-яку мову приводять його по черзі до трьох мушкетерів, попрощавшись з бурхливим життям: Араміс - абат, Атос і Портос куштують тихі радощі буття у своїх маєтках.
Портос простодушно погоджується бути супутником д'Артаньяна: обидва вони солдати, і до того ж служать Франції аж ніяк не безкорисливо. Іншого покрою - Араміс і Атос.
Атос виражається набагато різкіше Араміса: честь дворянина не дозволяє йому служити Мазаріні - цьому негідникові, цьому лихвареві, який ні в гріш не ставить королеву і ось-ось розв'яже у Франції міжусобну війну. Ледь дочекавшись від'їзду д'Артаньяна, лише на третину виконав доручення кардинала, граф де Ла фер - Атос повідомляє своєму прийомному синові Раулю, Віконт де Бражелон: «Ввечері ми їдемо в Париж».
Після приїзду в столицю він представляє Рауля графині де Шеврез; з їхньої бесіди можна здогадатися, що віконт - плід одного легковажного пригоди, однієї любовної ночі, що пережили вони в юності. Атос доручає графині турботу про Рауля на той час, поки він буде у від'їзді; йому належить небезпечну подорож ...
Тим часом Рошфор влаштовує втечу з в'язниці герцога де Бофора, колишнього фаворитом королеви після смерті Людовика XIII, захованого за грати новим кумиром Її Величності - Мазаріні. Кардинал посилає на розшуки небезпечного втікача д'Артаньяна та Портоса. Виїжджаючи з Парижа, д'Артаньян на повному скаку збиває з ніг якоюсь перехожого. Загинь він під копитами - і історія потекла б інакше, але ця людина, радник Парламенту Брусель, залишається живий. Париж розцінює інцидент як політичне замах, вся Фронда в ці дні наносить візити Бруселю, повітря наелектризоване погрозами на адресу кардинала.
Заганяючи одного коня за одною, мушкетери наздоганяють герцога де Бофора. Сили, на жаль, не рівні: його супроводжує загін з півсотні людей, серед яких д'Артаньян і Портос дізнаються не тільки Рошфора, але і Араміса з Атос. Ця обставина рятує їм життя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Двадцять років по тому (Олександр Дюма)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок