Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Юрг Енач (Конрад Мейер)

Переказ скорочено Юрг Енач (Конрад Мейер)

Назва:
Переказ скорочено Юрг Енач (Конрад Мейер)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,57 KB
Завантажень:
340
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Юрг Енач (Конрад Мейер)
Під час Тридцятирічної війни в Граубюндене, сторіччя тому приєдналася Вальтелліна, засуджений за змову з Австро-Іспанією глава католицької партії, впливовий патрицій Помпео Планта. За сприяння молодого протестантського пастиря Юрга Енача суд засуджує Планта до вигнання і позбавляє цивільних і майнових прав.
Колишній товариш по навчанню Юрга Енача Генріх Вазер робить замальовки в Юлійських перевалі Граубюндена. Тепер це спритний і благонамірений цюріхський протоколіст з великими надіями на майбутнє. Несподівано він зустрічає Помпео Планта з дочкою Лукрецією. Юрг Енач, син бідного пастуха з Шаранса, і Лукреція росли разом, з дитинства вона обрала його своїм захисником, відчуваючи до нього ніжну прихильність. Поки Помпео Планта розмовляє з Вазер, дівчина потайки пише Еначу на ескізі протоколіста слова попередження про лихо, що насувається,
По дорозі в вальтеллінскій Бербенн, де проповідує Юрг Енач, Вазер не пускають на нічліг в одне з подвір'їв. Бажаючи дізнатися причину, він підглядає у вікно, спостерігаючи за старою. Вона лає придуркуватого хлопчика Агостіно, боячись довірити йому посилку. Скориставшись ситуацією, Вазер пропонує свої послуги і ночує у відведеній йому комірчині.Мимоволі він стає свідком розмови Помпео Планта і найманого вбивці Робустеллі, звідки дізнається про підготовку замаху на Енача.
Вранці Вазер разом з Агостіно вирушає в дорогу. Фанатично налаштований хлопчик розповідає, що стара наказала йому вбити сестру, але Генріх не сприймає всерйоз слова дурника.
Після прибуття Вазер вітають Юрг та його дружина Лючія, жінка досконалої краси і відданості. Її вальтеллінскіе родичі-католики незадоволені тим, що вона вийшла заміж за протестанта. Енач, пояснюючи другу жорстокість по відношенню до католицького кліру, говорить про неминучість жертв. Це людина неприборканої волі, сміливий до відчаю і безмежно гордий, відданий всією душею Граубюндене. Помітивши хвилювання Вазер, пастор, приставивши до його горла ніж, змушує розповісти про намічений замах.
Енач у супроводі Вазер безрезультатно намагається проникнути в прикордонну іспанську фортеця Фуентес. Потім вони відвідують французького герцога Генріха Рогана, відпочиваючого поблизу озера Комо на шляху до Венеції. Колишній ватажок гугенотів у внутрішній усобице тепер уповноважений кардиналом Рішельє берегти інтереси Франції в політичній інтризі проти Австро-Іспанії. Енач розмовляє з герцогом над військовою картою, виявляючи прекрасне знання топографії, Роган, погоджуючись з палкими висловлюваннями пастора, зауважує, що військово-політична та духовна влада не повинні поєднуватися в одній особі.
На зворотному шляху до Енача і Вазер доходять вісті про бунт католиків.Юрг приймає рішення зняти духовне одягання, так як «Граубюндене потрібен меч».
Народ бере в облогу пасторський будинок, в якому знаходиться протестантська братія на чолі з Еначем. Поки Юрг обмірковує, як переправитися з Вальтелліна, фанатик Агостіно, стріляючи через вікно, вбиває свою сестру Лючію. Енач з мечем у правій руці, несучи на лівій дружину, з'являється на порозі будинку, що горів, в його душі бушують гнів і жадання помсти.
Різанина в Бербенне - лише один із проявів чвари, призвідником якої є Планта. Іспанці виступають з Фуентеса і військовою силою займають Вальтелліна.
Енач, що став ватажком народної партії, тримає в облозі замок Планта - Ридберг. Увірвавшись в Ридберг, месники знаходять Помпео, що сховався в димоході каміна, і жорстоко розправляються з ним, зарубавши сокирою.Старий слуга Аука ховає закривавлене знаряддя вбивства, передрікаючи відплата. Юрг веде боротьбу проти іспанських і австрійських завойовників, про його відвагу і доблесті складаються легенди, Енача називають «граубюнденскім Телль». Але опір пригнічується переважаючими силами узурпаторів.
Цюріх, відчуваючи страх перед Австрією, займає позицію невтручання.Здобув повагу Вазер швидко просувається по службових сходах, йому доручено вирішення політичних питань з Граубюндене.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Юрг Енач (Конрад Мейер)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок