Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Доктор Паскаль (Еміль Золя)

Переказ скорочено Доктор Паскаль (Еміль Золя)

Назва:
Переказ скорочено Доктор Паскаль (Еміль Золя)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
2,82 KB
Завантажень:
167
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Доктор Паскаль (Еміль Золя)
Доктор Паскаль - шістдесятирічний вчений, лікар-новатор, з під його пера виходять медичні праці. Він займається лікуванням, використовуючи власні методи і даруючи надію хворим. Його цікавлять питання спадковості. На прикладі власної родини він створює свою теорію спадковості, грунтуючись на даних складеного ним генеалогічного древа. Мати Паскаля, Фелісіте, - вісімдесятирічна жінка, насолоджуються своїм становищем і станом у суспільстві, що оберігає сімейні таємниці, які могли б очорнити славу Ругон. У 1851 році Ругон врятували Плассан від анархії, сприяючи визнанню державного перевороту. Фелісіте прагнула знищити праці сина, виставляли в поганому світлі спадковість їхнього роду.
Паскаль живе далеко від цивілізації, в будинку із закоханою в нього вірною прислугою Мартіною, і ученицею-племінницею, двадцятишестирічний Клотільдою. Брат Клотільди, Максим, п'ятнадцять років тому в сімнадцятирічному віці став батьком дитини, яку народила прислуга, і якому судилося стати жертвою виродження роду. Шарль був розумововідсталих, як і своя прабаба, Аделаїда Фук, яка ось уже двадцять років перебувала в будинку для божевільних в Тюлет. Шарль був гарний і граціозний, але на обличчі читалася друк швидкої смерті - наслідки виродження. Якось Паскаль, Клотільда, Фелісіте і Максим вирушили до старого восьмідесятітрехлетнему дядечкові Маккари, старому гайдамаці, здавалося «законсервованому в спирту». У минулому він був бандитом , і Фелісіте давно мріяла про те, щоб позбутися від цього порочного родича. Далі сім'я вирушає до своєї праматері, Аделаїді Фук, - старій, «забутою смертю», який було сто чотири роки, вона була байдужа і лише байдуже дивилася на все навколишнє. Перед очима Паскаля воскресло усе століття: Аделаїда, Макар, Фелісіте, він сам, Клотільда, Максим, Шарль.
Паскаль захворює невідомою хворобою, він занепадає, ведучи аскетичний спосіб життя, він звик придушувати в собі пристрасті, і тепер він марить про кохану, дарована йому неземне блаженство. Через деякий час він розуміє, що має пристрасть до Клотільда, вона відповідає йому взаємністю. Засліплений пристрастю доктор витрачає останні кошти на щедрі подарунки для коханої, які фактично розоряють його, одночасно нотаріус, сховавшись, турбує його стан.
Фелісіте, як-то раз зайшла до Маккари, застала його сплячого з трубкою на колінах, вона намагалася його розбудити, але марно, старий розбійник знаходився в п'яному угарі, вона не перешкоджала його спалення, яке перетворило його в жменю попелу. Ті, що прийшли на наступний день в Тюлет за Шарлем Клотільда і Паскаль стали свідками згаслої життя хлопчика, який минув кров'ю на очах у своєї прародительки Аделаїди. У будинку старого розбійника Клотільда і Паскаль побачили лише жменю попелу і рукавичку, упущену за день до того Фелісіте.
Тим часом справи Паскаля зовсім засмутилися, він був змушений просити грошей у клієнтів, раніше йому заборгували. Клотільда продала майже все дароване їй Паскалем, залишивши лише ланцюжок з перлинами.
У Максима, брата Клотільди, почалася сухотка спинного мозку, він був прикутий до крісла і просив сестру приїхати, щоб доглядати за ним. Фелісіте, не схвалюється зв'язку сина й онуки ратувала за те, щоб Клотільда швидше поїхала, порвавши зв'язок з Паскалем, або щоб ті зареєстрували шлюб. Паскаль переживав за свого віку, він не хотів псувати життя Клотільда своєї старістю. Йому хотілося бачити її матір'ю і щоб вона знайшла своє щастя з іншим людям, бо відчував, що його сили підточує серцева хвороба.
Клотільда їде і через два місяці в листі повідомляє Паскалю про свою вагітність. Паскаль шалено щасливий і в той же час приречений на швидку смерть, він мріє продовжити хоча б на рік життя, щоб побачити свою дитину. Він шле телеграму Клотільда, щоб та швидше приїхала. Клотільда поспішно зібралася і виїхала, однак не встигла застати Паскаля живим, з ним трапився напад, і доктор Рамон, його найближчий друг, нічим не міг продовжити його існування.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Інше на тему: Переказ скорочено Доктор Паскаль (Еміль Золя)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок