Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Випробування (А. А. Бестужев-Марлинский)

Переказ скорочено Випробування (А. А. Бестужев-Марлинский)

Назва:
Переказ скорочено Випробування (А. А. Бестужев-Марлинский)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,44 KB
Завантажень:
382
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Випробування (А. А. Бестужев-Марлинский)
«Послухай, Валеріан, - говорив гусарський підполковник Гремін своєму другові майору Стрелінскому, - чи пам'ятаєш ти ще ту чорнооку даму, яка звела з розуму всю молодь на балу у французького посланника три роки тому?»
Розмова цей відбувався в 182 ... р., в день зимового Миколи, недалеко від Києва, де офіцери ** ського гусарського полку святкували іменини свого улюбленого ескадронів командира запальної і впертого, але доброго і великодушного Миколи Петровича Греміна.
Звичайно, Стрелінскій пам'ятає невідому красуню, вона навіть снилася йому цілих дві ночі, але пристрасть його, як пристойно благородній гусарина, пройшла на тиждень, а ось Гремін, здається, закоханий?
Так, ще три роки тому Аліна заволоділа його серцем. Вона відповідала йому взаємністю, але закохані мали харчуватися лише «іскрами поглядів і димом надії», бо, на жаль, по розважливості рідних Аліна була дружиною сімдесятирічного графа Звездіча. Лікарі порадили старому їхати за кордон, на води, дружині слід супроводжувати його. Обмінявшись кільцями і обітницями незмінній вірності, вони розлучилися. З першої станції вона надіслала Гремін лист, потім ще одне - з тих пір ні від неї, ні про неї не було жодних звісток. І лише вчора з петербурзької поштою підполковник дізнався, що графиня Звездіч повернулася до столиці, що вона стала ще кращою і миліше, що лише про неї і каже великий світ. Остившая від часу пристрасть знову спалахнула в серці, а поруч з нею і ревнощі і недовіру: чи залишилася вона вірна колишню любов? Гремін просить друга перевірити почуття Аліни: «мила недосвідчена любов, але любов випробувана безцінна!» Якщо ж Аліна полюбить Стрелінского, що ж, така доля! Нелегко Стрелінскому погодитися випробувати не тільки любов, але і дружбу, і лише запевнення Греміна, що дружбу їх ніщо не загрожує, змушують його сказати «так».
Але мінливість людської натури така, що не встиг ще замовкнути дзвін дзвіночка за який поїхав Стрелінскім, як в душу Греміна проникли сумнів і ревнощі. І вже на ранок він шле ординарця до бригадному командиру з проханням про звільнення у відпустку, збираючись обігнати Стрелінского були перед ним побачитися з прекрасної Аліною.
У самий різдвяний святвечір, коли на вулицях Петербурга панують метушня і весела передсвяткова штовханина, коли Сінна площа заставлена всілякої їжею, а Невський немов горить від карет і саней, в яких гвардійські офіцери скачуть купувати новомодні аксельбанти, еполети, капелюхи і мундири, а пані наносять нагальні візити у модні крамниці, до швачкам і Золотошвейка, - напередодні свята крізь московську заставу в Петербург в'їхала трійка, до якої сидів один з наших гусар. Хто ж це - Гремін або Стрелінскій?
Блискучий бал-маскарад, даний князем Про *** через три дні після Різдва, був у самому розпалі, коли до графині Звездіч наблизилася маска в пишному іспанському костюмі і запросила її на танець. У звуках голосу і блиску дотепності Дону Алонзо е Фуентес е Колібрадос, як представився незнайомець, здалося графині щось знайоме. А коли він зняв рукавичку з лівої руки, мимовільне «ах!» Вирвалося в неї - блиснувши, світить перстень був той самий, що подарувала вона три роки тому Гремін! Пообіцявши з'явитися до неї для пояснення загадки на наступний день, незнайомець зник, як сон.
У дивному хвилюванні чекає графиня візиту - майже забута любов начебто знову повернулася в серце. Ось доповідають про приїзд гвардійського офіцера! Ось зараз вона знову побачить його! Аліна виходить у вітальню ... але перед нею зовсім не князь Гремін, а незнайомий білявий гусар!
Загадка кільця розкривалася просто: два роки тому, побачивши в одного, який йому сподобався кільце, Стрелінскій замовив схоже. Але як пояснити іншу таємницю: з перших хвилин зустрічі Стрелінскій та Аліна були відверті й довірливі, як старі друзі, а може бути, і більше, ніж друзі. І з цього дня в театрі, на балах, на музичних вечорах і званих обідах, на катанні та танцювальних сніданках - скрізь Аліна немов би по випадковості зустрічається з Валеріаном.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Випробування (А. А. Бестужев-Марлинский)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок