Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Хвала і слава (Ярослав Івашкевич)

Переказ скорочено Хвала і слава (Ярослав Івашкевич)

Назва:
Переказ скорочено Хвала і слава (Ярослав Івашкевич)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
7,32 KB
Завантажень:
151
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Короткий переказ твору Хвала і слава (Ярослав Івашкевич)
Літо 1914 р. У своєму українському маєтку Молінци живе гарна молода поміщиця Евеліна Ройская. У неї двоє синів: Юзек сімнадцяти років, милий, серйозний хлопчик, і неприборканий Валерек чотирнадцяти років. Її чоловік вивчав землеробство за англійськими агрономічним журналів і намагався прищепити в українському маєток англійські способи ведення господарства.У маєтку живе також рідна сестра Евеліни, Михася. Вже немолодий вона вийшла заміж за якогось сумнівного доктора. Після народження дочки Олі чоловік покинув її, і вона оселилася в Молінцах на правах нахлібниці. Оля - енергійна, не по роках доросла дівчина. Серед мешканців садиби вихователь Юзека - Казімеж Спихала, син залізничного робітника. Він вчився в Гейдельберзі, був однодумцем Пілсудського за Польської соціалістичної партії. Разом з Юзек, якому він намагається прищепити свої погляди, він гостює в Одесі в давньої подруги Евеліни Ройской, Пауліни Шиллер.Чоловік Пауліни - директор цукрового заводу. У них двоє дітей: дочка Ельжбета, відома співачка, і син Едгар. Він пише музику, і його твори цінують меломани Україні, Польщі, Німеччини. У будинку Шиллером панує дух служіння мистецтву.
Евеліна Ройская, відвідавши сина в Одесі, вирішує відправити у гості до Шіллера свою племінницю Олю, Вона знає про взаємної симпатії Олі і Казімєжа. Супроводжує Олю до Одеси вісімнадцятирічний Януш Мишінскій, син найближчого сусіда Ройскіх по повістю. Юнак тільки що закінчив гімназію в Житомирі і Збирається вступати до Київського університету.
Після приїзду до Одеси Януш і Оля знайомляться з друзями Юзека - Аріадною і Володею Тарло, дітьми одеського поліцмейстера. Януш з першого погляду закохується в ефектну Аріадну, яка співуче декламує вірші Блоку. Сама ж Аріадна захоплена блискучим офіцером Валеріаном Неволін.
До цих пір Януш був дуже самотній. Мати померла, а батько всю свою любов і стан віддав старшій сестрі Януша княгині Білинської, красивою світській пані. Сам граф живе з Янушем у занедбаному іменьіце Маньківка. З Юзек Януш не дружить; він любить Валерека, простого і доброго, але навіженого. Знайомство з Едгаром, блискуче ерудованою людиною, захопленим мистецтвом, відкриває для Януша абсолютно новий світ.
У будинку Шиллером суцільні романи: Юзек захоплений Ельжбєтою, По дому бродить закоханий Януш, люблять один одного Оля і Казімєж. Але ось оголошена мобілізація. Казімєж, як австрійський підданий, повинен терміново їхати. Він пояснюється з Олею, і вона обіцяє його чекати. Казімєж клянеться, що не обдурить дівчину. Так закінчується мирне життя.
До осені 1917 р. Казімеж опиняється в Києві, але не може там залишатися, тому що займається підпільною роботою. Він відправляється в маєток Ройскіх, щоб сховатися і підлікуватися. За ці роки Юзек побував на фронті, Валерек служив в армії в Одесі. Маєток виявляється ненадійним притулком: селяни збираються йти його громити. Казімєж поспішає до сусідів Мишінскім, щоб попередити їх про селянське бунті. Старий граф Мишінскій паралізований, в маєтку гостює сестра Януша княгиня Білінська з грудним сином: її маєток спалено, чоловік убитий. Вона ледве врятувалася, прихопивши з собою фамільні коштовності. Казімєж вирішує залишитися у Мишінскіх, щоб допомогти їм виїхати, і Ройскіе залишають маєток без нього. Молода людина залишається з Мишінскімі не тільки зі співчуття: він з першого погляду закохується в Марисю Білінський. Вранці селяни вже збираються підпалити садибу, але Мишінскіх рятує Володя Тарло, який випадково опиняється серед повсталих селян. Він ще в 1914 р. захопився революційними ідеями і поступово став професійним революціонером.
Мишінскіе з Казімежом біжать до Одеси. Старий граф по дорозі вмирає, а Марися з братом і Казимеж добираються туди.
Януш зупиняється у Шіллера. Пізніше до Одеси приїжджають Ройскіе, теж до Шіллера.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Переказ скорочено Хвала і слава (Ярослав Івашкевич)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок