Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено життя (Юрій Трифонов)

Переказ скорочено життя (Юрій Трифонов)

Назва:
Переказ скорочено життя (Юрій Трифонов)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,24 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Інше життя (Юрій Трифонов)
Дія відбувається в Москві. Минуло кілька місяців з тих пір, як Сергія Опанасовича Троїцького не стало. Його дружина Ольга Василівна, біолог, все ще не може прийти до тями після втрати чоловіка, який помер у віці сорока двох років від серцевого нападу. Вона як і раніше живе в одній квартирі з його матір'ю Олександрою Прокопівна, жінкою старого гарту. Олександра Прокопівна - юрист за професією, пенсіонерка, але дає консультації в газеті. У смерті Сергія вона звинувачує Ольгу Василівну, докоряючи її тим, що Ольга Василівна купила новий телевізор, а це свідчить, на її погляд, що невістка не дуже-то засмучена смертю чоловіка і не збирається відмовляти собі в розвагах. Вона не визнає її права на страждання.
Проте в Олександри Прокопівни були непрості відносини з сином. Ольга Василівна мстиво згадує, що йому була не до душі зайва прямолінійність матері, якій та пишалася, її категоричність, межує з нетерпимістю. Ця нетерпимість проявляється і у відносинах з шістнадцятирічної онучкою Іриною. Бабуся обіцяла їй гроші на зимові чоботи, але не дає тільки тому, що Ірина збирається купити їх у спекулянтів. Дочка обурена, Ольга Василівна шкодує Ірину, так рано залишилася без батька, але вона також добре знає її характер, такий же дивний, як у Сергія: щось неустояне, жорстке ...
Все, що оточує Ольгу Василівну, пов'язано для неї зі спогадами про Сергія, якого вона дійсно глибоко любила. Біль втрати ніяк не проходить і навіть не робиться менш гострою. Вона згадує всю їх спільне життя, починаючи з самого першого дня знайомства. З Троїцьким її познайомив закоханий в неї приятель Влад, тоді студент медінституту. Сергій, студент-історик, віртуозно читав слова навпаки і в перший же вечір побіг за горілкою, що відразу не сподобалося матері Ольги Василівни, яка до того ж хотіла, щоб її чоловіком став надійний і мудрий Влад. Однак все сталося інакше. Вирішальним подією у відносинах Ольги Василівни та Сергія стала поїздка до Гагри разом з подругою Ритою і тим же Владом. Поступово у Ольги Василівни та Сергія зав'язався серйозний роман.
Вже тоді Ольга Василівна почала вловлювати в його характері щось хитке, що згодом стало для неї предметом особливих тривог і завдало чимало страждань - перш за все через страх втратити Сергія. Їй здавалося, що завдяки саме цій властивості його може відвести інша жінка. Ольга Василівна ревнувала не тільки до нових жінкам, які з'являлися на горизонті Сергія, але і до тих, що були до неї. Одна з них на ім'я Світланка з'явилася відразу після їх повернення з півдня і шантажувала Сергія уявної вагітністю. Проте Ользі Василівні вдалося перебороти це випробування, як вона сама визначила натиск суперниці. А через місяць було весілля.
Перший час вони жили у матері Ольги Василівни та її вітчима, художника Георгія Максимовича. Колись Георгій Максимович навчався в Парижі, його називали «російський Ван Гог». Старі роботи він знищив і тепер цілком стерпно існує, малюючи прудики і гайки, перебуваючи членом закупівельної комісії, і т.п. Людина м'який і добрий, Георгій Максимович одного разу виявив твердість. Ольга Василівна тоді завагітніла і хотіла робити аборт, бо обставини складалися неважливо: Сергій посварився з директором музею і хотів йти, вона працювала в школі, їздити на роботу було далеко, з грошима було зле. Георгій Максимович, випадково дізнавшись, заборонив категорично, завдяки чому на світ з'явилася Іринка. У тому будинку у Ольги Василівни теж були проблеми, зокрема через дружину художника Васіна Зікі. Сергій часто тікав до Васін, особливо у хвилини туги, тому що він пішов з музею і не знав, куди себе подіти. Ольга Василівна ревнувала Сергія до Зік, вони часто сварилися через неї. З самої Зікой, після недовгого приятельства, у Ольги Василівни встановилися ворожі відносини. Невдовзі померла сестра Сергія, і вони переїхали до свекрухи на Шаболовці.
Згадуючи, Ольга Василівна запитує себе, який же насправді була їх з Сергієм життя - гарною, поганий? І чи є дійсно її вина в його смерті? Коли він був живий, вона відчувала себе багачкою, особливо поруч із найкращою подругою Фаїною, особисте життя якої не складалася.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено життя (Юрій Трифонов)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок