Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Нестерпна легкість буття (Мілан Кундера)

Переказ скорочено Нестерпна легкість буття (Мілан Кундера)

Назва:
Переказ скорочено Нестерпна легкість буття (Мілан Кундера)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,45 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Нестерпна легкість буття (Мілан Кундера)
Томаш - лікар-хірург, працює в одній з клінік Праги. Кілька тижнів тому в маленькому чеському містечку він познайомився з Терезою. Тереза працює офіціанткою в місцевому ресторані. Вони проводять разом всього лише годину, потім він повертається до Праги. Десятьма днями пізніше вона приїжджає до нього. Ця малознайома дівчина пробуджує в ньому невимовна почуття любові, бажання якось допомогти їй. Тереза здається йому дитиною, «якого поклали в просмолену кошик і пустили річкою, щоб він виловив її на берег свого ложа».
Проживши у нього тиждень, Тереза повертається в свій глухе містечко. Томаш розгублений, не знає, як вчинити: пов'язати своє життя з Терезою і взяти на себе відповідальність за неї йди зберегти звичну свободу, залишитися одному. Мати Терези - красива жінка - кидає її батька і йде до іншого чоловіка. Батько потрапляє у в'язницю, де незабаром і вмирає. Вітчим, мати, її троє дітей від нового шлюбу і Тереза поселяються в маленькій квартирці в глухому чеському містечку.
Мати Терези, незадоволена життям, все зганяє на дочці. Незважаючи на те що Тереза сама здатна в класі, мати забирає її з гімназії. Тереза йде працювати в ресторан. Вона готова працювати в поті чола, аби заслужити материнську любов.
Єдине, що захищає її від ворожого навколишнього світу, - це книга. Любов до читання відрізняє її від інших, є як би розпізнавальним знаком таємного братства. Томаш привертає її увагу тим, що читає книгу в ресторанчику, де вона працює.
Ланцюг випадковостей - відкрита книга на ресторанному столику Томаша, музика Бетховена, цифра шість - приводить у рух дрімали в ній почуття любові і дає мужність піти з дому і змінити життя.
Тереза, кинувши всі, без запрошення знову приїжджає до Праги і залишається жити у Томаша.
Томаш вражений тим, що так швидко прийняв рішення залишити Терезу у себе, вступивши всупереч своїм власним принципам, - жодна жінка не повинна жити у нього в квартирі. Цього він твердо дотримується ось вже десять років після розлучення. Боячись і одночасно бажаючи жінок, Томаш виробляє певний компроміс, визначаючи його словами «еротична дружба» - «ті відносини, при яких немає і сліду сентиментальності і жоден з партнерів не зазіхає на життя і свободу іншої». Цей метод дозволяє Томашу зберігати постійних коханок і паралельно мати безліч швидкоплинних зв'язків.
Прагнучи до повної свободи, Томаш обмежує свої відносини з сином лише акуратною сплатою аліментів. Батьки Томаша засуджують його за це, поривають з ним, залишаючись у демонстративно хороших відносинах з невісткою.
Томаш збирається піклуватися про Терезі, оберігати її, але у нього немає ні найменшого бажання змінювати свій спосіб життя. Він знімає квартиру для Терези. Одна з його подруг - Сабіна - допомагає Терезі влаштуватися на роботу в фотолабораторію ілюстрованого тижневика. Поступово Тереза дізнається про зради Томаша, і це викликає у неї хворобливу ревнощі. Томаш бачить її муки, співчуває їй, але ніяк не може обірвати свої «еротичні дружби», не знаходить сил побороти тягу до інших жінок, та й не бачить у тому потреби.
Минає два роки. Щоб приглушити страждання Терези від його зрад, Томаш одружується з нею. З цієї нагоди він дарує їй собаку-сучку, яку вони нарікають Кареніним.
Серпень 1968 Радянські танки вторгаються до Чехословаччини.
Швейцарський один Томаша - директор однієї з клінік Цюріха - пропонує йому місце у себе. Томаш коливається, припускаючи, що Тереза не захоче їхати до Швейцарії.
Весь перший тиждень окупації Тереза проводить на вулицях Праги, знімаючи епізоди вступу військ, масового протесту городян і роздаючи плівки закордонним журналістам, які мало не б'ються через них. Одного разу її затримують, і вона проводить ніч у російській комендатурі. Їй загрожують розстрілом, але, як тільки її відпускають, вона знову йде на вулиці. У ці дні випробувань Тереза вперше відчуває себе сильною і щасливою.
Чеське керівництво підписує в Москві якесь компромісне угоду. Воно рятує країну від найстрашнішого: від страт і масових посилань у Сибір.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Нестерпна легкість буття (Мілан Кундера)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок