Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Багато галасу з нічого (Вільям Шекспір)

Переказ скорочено Багато галасу з нічого (Вільям Шекспір)

Назва:
Переказ скорочено Багато галасу з нічого (Вільям Шекспір)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,60 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Багато галасу з нічого (Вільям Шекспір)
Дія відбувається в місті Мессіна на Сицилії. Гонець повідомляє губернатору Леоната про прибуття в місто після переможного завершення війни дона Педро, принца Арагонського, з почтом. Розповідаючи про битву, посланець згадує відзначився на полі бою молодого знатного флорентійця Клавдія. Принц наблизив його до себе, зробив своєю довіреною особою. Племінниця губернатора Беатріче розпитує про сеньйорі Бенедикті з Падуї. Чудовий молодий чоловік, розповідає гонець, героїчно бився на війні, до того ж він веселун, яких мало. Беатріче не вірить - франт, вертопрах і базіка міг відзначитися хіба що на гулянках і забавах. Геро, дочка губернатора, просить гостя не приймати всерйоз глузування кузини, Беатріче і Бенедикт знайомі давно, при зустрічах вони завжди пікірують, говорять один одному шпильки.
Леоната приймає у себе в будинку дона Педро, його зведеного брата дона Хуана, Клавдія і Бенедикта. Принц дякує за гостинність, інші сприймають подібний візит як тягар, а губернатор з радістю виявив готовність прийняти їх на місяць. Леоната задоволений, що дон Педро і дон Хуан нарешті примирилися.
Клавдія зачарований Геро і зізнається в цьому Бенедикту. Той, який називає себе ворогом жіночої статі, дивується: невже Клавдія так не терпиться зв'язати себе узами шлюбу! Даремно Бенедикт знущається над почуттями одного, картає його дон Педро, прийде час, і йому теж доведеться випробувати муки кохання. Принц викликається допомогти закоханому: вночі, на маскараді, він від його імені відкриється прекрасної Геро і стелі з її батьком.
Брат губернатора Антоніо схвильовано повідомляє Леоната, що один із слуг чув розмову прогулюються по саду дона Педро і Клавдія - принц зізнавався, що закоханий в Геро і має намір відкритися їй сьогодні ввечері під час танців і, заручившись її згодою, збирається переговорити з батьком.
Дон Хуан вкрай роздратований. Він зовсім не налаштований підтримувати миролюбні стосунки з братом: «Краще бути чортополохом біля паркану, ніж трояндою в саду його милості. Мені довіряють, надівши намордник, і дають свободу, обплутавши ноги ».
Борачіо, наближений дона Хуана, повертається з чудового вечері, влаштованого губернатором на честь дона Педро. У нього приголомшлива новина: з підслуханої розмови він дізнався про майбутній сватанні Клавдія, улюбленця дона Педро. Дону Хуану ненависний юний вискочка, він будує плани, як йому насолити.
У родинному колі Беатріче походжає щодо дона Хуана - настільки кисле у нього вираз обличчя, що починає мучити печія. аж надто племінниця гостра на мову, нарікає Леоната, важко їй буде знайти чоловіка. «А я не піду заміж, поки Бог не створить чоловіка з якої-небудь іншої матерії, ніж земля, - парирує дівчина. - Усі чоловіки мені брати по Адаму, а виходити за родича я вважаю гріхом ». Леоната наставляє дочка, як тримати їй себе з принцом, коли той попросить у неї руки.
Під час маскараду Бенедикт, не відкриваючи свого обличчя, танцює з Беатріче, а заодно вивідує її думку про себе і вислуховує безліч шпильок на свою адресу.
Дон Хуан, роблячи вигляд, що приймає Клавдія за Бенедикта, просить відвернути дона Педро від Геро - принц втратив голову, але дівчина йому не рівня. Борачіо підтверджує, що чув, як принц поклявся він їй у коханні. Клавдія вражений віроломством одного.
Бенедикт скаржиться дона Педро на нестерпний насмішниці Беатріче, чиї слова ранять його, немов кинджали. Принц здивований, що Клавдія похмурий, той мучиться від ревнощів, але намагається не показувати свого роздратування. Непорозуміння улагоджується, коли Леоната підводить до нього дочку і дає згоду на шлюб, влаштований його високістю. Весілля призначають через тиждень.
Дону Педро до душі невичерпне дотепність Беатріче, вона йому здається підходящої дружиною для веселуна Бенедикта. Він вирішує сприяти шлюбу цієї «язикатий» пари. Клавдія, Леоната і Геро викликаються йому допомогти.
Борачіо повідомляє дону Хуану про швидке весілля Клавдія. Той мріє перешкодити цьому, і обидва виробляють підступний план.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Багато галасу з нічого (Вільям Шекспір)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок