Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Біси (Федір Михайлович Достоєвський)

Переказ скорочено Біси (Федір Михайлович Достоєвський)

Назва:
Переказ скорочено Біси (Федір Михайлович Достоєвський)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
7,97 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Короткий переказ твору Біси (Федір Михайлович Достоєвський)
Дія роману відбувається в губернському місті ранньої осені. Про події оповідає хронікер Г-в, який також є учасником описуваних подій. Його розповідь починається з історії Степана Трохимовича Верховинського, ідеаліста сорокових років, і опису його складних платонічних відносин з Варварою Петрівною Ставрогіна, знатної губернської дамою, заступництвом якої він користується.
Навколо Верховинського, полюбив «громадянську роль» і що живе «втіленої докором» вітчизні, групується місцева ліберально налаштована молодь. У ньому багато «фрази» і пози, проте достатньо також розуму і проникливості. Він був вихователем багатьох героїв роману. Перш красивий, тепер він кілька опустився, обрюзгнув, грає в карти і не відмовляє собі в шампанському.
Очікується приїзд Миколи Ставрогіна, надзвичайно «загадковою і романічній» особистості, про яку ходить безліч чуток. Він служив в елітному гвардійському полку, стрілявся на дуелі, був розжалуваний, вислужився. Потім відомо, що закутий, пустився в саму дику розгнузданість.Побувавши чотири роки тому в рідному місті, він багато наколобродили, викликавши загальне обурення: оттаскал за ніс поважного людини Гаганової, боляче вкусив за вухо тодішнього губернатора, публічно поцілував чужу дружину ... Врешті-решт все як би пояснилося білою гарячкою. Одужавши, Ставрогіна виїхав за кордон.
Його мати Варвара Петрівна Ставрогіна, жінка рішуча і владна, стурбована увагою сина до її вихованці Дарії Шатова і зацікавлена в його шлюб із дочкою приятельки Лізою Тушино, вирішує одружити з Дарією свого підопічного Степана Трохимовича. Той у деякому жаху, хоча і не без натхнення, готується зробити пропозицію.
У соборі на Службу Божу до Варвари Петрівни несподівано підходить Марія Тимофіївна Лебядкіна, вона ж Хромоножка, і цілує її руку. Заінтригована дама, яка отримала нещодавно анонімний лист, де повідомлялося, що в її долі буде відігравати серйозну роль кульгава жінка, запрошує її до себе, з ними ж їде і Ліза Тушина. Там вже чекає схвильований Степан Трохимович, так як саме на цей день заплановано його сватання до Дар'ї. Незабаром тут же виявляється і прибув за сестрою капітан Лебядкін, в туманних промовах якого, переміжних віршами його власного твору, згадується якась страшна таємниця і натякається на якісь особливі його права.
Раптово оголошують про приїзд Миколи Ставрогіна, якого очікували тільки через місяць.Спочатку з'являється метушливий Петро Верховенський, а за ним вже й сам блідий і романтичний красень Ставрогіна. Варвара Петрівна з ходу задає синові питання, чи не є Марія Тимофіївна його законною дружиною. Ставрогіна мовчки цілує у матері руку, потім благородно підхоплює під руку Лебядкін і виводить її. У його відсутність Верховенський повідомляє красиву історію про те, як Ставрогіна вселив забитої юродивою красиву мрію, так що вона навіть уявила його своїм нареченим. Тут же він суворо запитує Лебядкіна, чи правда це, і капітан, тремтячи від страху, все підтверджує.
Варвара Петрівна в захваті і, коли її син з'являється знову, просить у нього пробачення. Проте відбувається несподіване: до Ставрогіна раптом підходить Шатов і дає йому ляпас. Безстрашний Ставрогіна в гніві вистачає його, але тут же раптово прибирає руки за спину. Як з'ясується пізніше, це ще одне свідчення його величезної сили, ще одне випробування. Шатов безперешкодно виходить. Ліза Тушина, явно небайдужа до «принцу Гаррі», як називають Ставрогіна, непритомніє.
Проходить вісім днів. Ставрогіна нікого не приймає, а коли його самітництво закінчується, до нього тут же прослизає Петро Верховенський. Він виявляє готовність на все для Ставрогіна і повідомляє про таємне товариство, на зборах якого вони повинні разом з'явитися. Незабаром після його візиту Ставрогіна направляється до інженера Кирилову. Інженер, для якого Ставрогіна багато значить, повідомляє, що як і раніше сповідує свою ідею.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Переказ скорочено Біси (Федір Михайлович Достоєвський)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок