Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено воримо легенда (Федір Сологуб)

Переказ скорочено воримо легенда (Федір Сологуб)

Назва:
Переказ скорочено воримо легенда (Федір Сологуб)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,36 KB
Завантажень:
252
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Творимо легенда (Федір Сологуб)
Частина перша. Краплі крові
Погляди полум'яного Змія падають на річку Скородень і купаються там оголених дів. Це сестри Єлисавета і Олена, дочки багатого поміщика Рамєєва. Вони з цікавістю обговорюють поява в місті приват-доцента, доктора хімії Георгія Сергійовича Тріродова: ніхто не знає, звідки його стан, що відбувається в маєтку, навіщо йому школа для дітей. Дівчата вирішуються пройти повз таємничої садиби, перебираються по вузькому містку через яр і зупиняються біля хвіртки. Раптом з кущів виходить блідий хлопчик з ясними, занадто спокійними, як би неживими очима. Відкривши хвіртку, він зникає. Вдалині на галявині десятки дітей співають і танцюють під керівництвом дівчини з золотистими косами - Надії Вещезеровой. Вона пояснює: «Люди будували міста, щоб піти від звіра, а самі озвіріли, здичавіли. Тепер ми йдемо з міста в ліс. Треба вбити звіра ... »
Про будинок Тріродова йде погана слава. Кажуть, що він населений привидами, вихідцями з могил, тому й називають його Навьім двором, а доріжку, що йде до Крутицького кладовища, Навьей стежкою. Син власника Кірша зауважує дівчат і приводить їх до батька в оранжерею. Оглядаючи дивовижні рослини і закутки будинку, Єлисавета і Олена потрапляють в магічну кімнату з дзеркалом, глянувши в яке миттєво старіють. Тріродов заспокоює їх, дає еліксир, який повертає молодість: «Така властивість цього місця. Жах і захват живуть тут разом ». У будинку Рамєєвим мешкає студент Петро Матов, безмовно закоханий в Єлисавету. Він противник« самодержавства пролетаріату », а дівчина каже йому:« Моя закоханість - повстання ». Єлисавета співчуває міркувань молодого робітника Щемілова, який кличе її виступити на маївці. Приїжджого агітатора ховають в будинку Тріродова. Полковник Жербенев, організатор чорносотенців, вважає приват-доцента неблагонадійним і розпитує про нього актора Острови. Несподівано з'являючись в будинку Тріродова, актор вимагає величезні гроші за мовчання. Колись він стад очевидцем того, як Георгій Сергійович хімічними методами розправився з провокатором їх революційного гуртка Матовим, батьком Петра. Шляхом складних перетворень він отримав «тіло» у вигляді невеликого куба на своєму столі. За нерозголошення таємниці Острів отримує 2000 рублів.
Наближається Іванова ніч. Кірша з очима тихого ангела йде з батьком по Навьей стежці. Повз проходять мерці, говорять про навьіх справах. Не сплять тихі діти. Один з них, Гриша, окреслює близько Тріродових коло від навьіх чар - навіть мама Кірши не в силах подолати риси. Єлисавета і Щемілов пробираються на галявину, де чоловік триста слухають агітатора. Дівчина пзна переодягненого Тріродова, але їй радісно виступати перед ним, і голос наповнюється силою. Налітають козаки, Тріродов рятує Єлисавету, вкриваючи в яру.
Між ними виникає палке кохання. Вечорами Єлисавета розглядає в дзеркало своє спекотне, оголене тіло. О великий вогонь розквітаючої плоті! Якось гуляючи по лісу, вона була наздогнана двома хлопцями, які зривали з неї одяг, хилили до землі. Раптом підбігли тихі хлопчики, участи, приспали молодців. У забутті їй причулося королева Ортруда ... Тріродов освідчується в коханні, і Єлисавета готова бути його рабою, бути річчю в його руках.
Тріродов володіє гіпнотичною силою, він здатний воскрешати із мертвих, як це сталося з хлопчиком Єгорка, який був непотрібний матері, перетин різками і похований у летаргічному сні. Тихі діти його відкопують, і Єгорка разом з ними поселяється у Тріродова. Його школу відвідують поліцейські чини, директор народних училищ Дулібів, інспектор Шабалов, віце-губернатор. Вони незадоволені тим, що діти і вчителі малопочтітельни, вільні, ходять босі. «Це порнографія, - укладає комісія. - Школа буде негайно закрита».
А Єлисавета нудиться спекотними снами. Їй здається, що вона переживає паралельне життя, проходить радісний і скорботний шлях прівідевшейся їй у лісі королеви Ортруда ...
Частина друга. Королева Ортруда
Ортруда була народжена, щоб царювати в щасливому середземноморському краю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено воримо легенда (Федір Сологуб)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок