Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Вікторія (Кнут Гамсун)

Переказ скорочено Вікторія (Кнут Гамсун)

Назва:
Переказ скорочено Вікторія (Кнут Гамсун)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,70 KB
Завантажень:
360
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Вікторія (Кнут Гамсун)
Дія відбувається в сучасній письменнику Норвегії.
Час від часу, коли затівається якась прогулянка або гра, діти власника поміщицької садиби, яку в народі прозвали Замком, - Вікторія і Дітлеф - запрошують сина сусіда-мірошника, Юханнеса, скласти їм компанію. Хлопчик тягнеться до спілкування з однолітками, але кожного разу його боляче ранить, що молоді панове ставляться до нього зверхньо, всіляко підкреслюючи, що він їм нерівня. Особливо йому докучає Отто, син багатія-камергера, який часто гостює у господарів маєтку. Тільки Вікторія дружньо до нього розташована, їй подобається слухати цікаві історії про тролів і велетнів, складені схильним до вигадок Юханнесом. Десятирічна дівчинка, яка чотирма роками молодший за невгамовного фантазера, благає його не одружуватися на принцесі - ніхто не буде любити його так, як вона.
Юханнес їде в місто вчитися і повертається в рідні місця, коли йому виповнюється двадцять років. На пристані він бачить власника Замку, його дружину та Вікторію, зустрічаючих прибулого додому на канікули тим же пароплавом Дітлефа. Вікторія не дізнається товариша дитячих ігор.Як же вона виросла і покращала!
Не бажаючи собі в тому зізнатися, Юханнес шукає зустрічі з Вікторією. І ось вони стикаються в лісі. Обидва відчувають незручність, і розмова не клеїться. Юнак збентежений: Вікторія здається чужою і далекою, вона холодно звертається до нього на ви. Тільки прикидається люб'язною, а сама потішається над ним, випускає з рук зарозумілі слова, думає Юханнес. Але ж їй одній присвячені всі написані ним вірші!
Юханнес з Дітлефом збираються пливти на човні на острів. З пароплава падає у воду дівчинка, і Юханнесу вдається врятувати яка тонула, він стає героєм дня, всі його хвалять і захоплено вітають. Він щасливий, що Вікторія бачила, як він зробив цей вчинок, цей подвиг. Проте ж його постійно збиває з пантелику поведінка дівчини, обидва вони горді і самолюбні, і їхні стосунки складаються важко.
Юнак знову їде до міста і пише, пише ... Його вірші починають друкувати, потім виходить збірка, він набуває популярність як поет. А творчість його живить любов, любов до Вікторії. Це почуття сповнює сенсом і змістом його існування. Він знає, що Вікторія теж у місті, але не зустрічає її, оскільки не вхожий у те коло, де вона буває. Вікторія сама його знаходить. Юханнес неприємно вражений, помітивши в неї на руці кільце. Так, вона заручена, що з того? До того ж на те були особливі причини. А хіба він не заручений з Каміллою Сейер, яку колись витягнув з води?Вікторія бачила її, та виросла і стала гарненька дівчиною. Кажуть, він буває у них в будинку.Юханнес підтверджує, що буває, тільки у нього і в думках не було нічого подібного. Вікторія твердить, що їй пора додому (вона живе в сім'ї камергера), але сама не дуже-то поспішає. Вони довго гуляють по парку, і Юханнес нарешті вирішується відкрити їй своє серце. Його слова дихають пристрастю і хвилюванням. Ах, якби вона сказала, що він хоч трошки доріг їй, це б додало йому сили, він домігся б в житті багато чого, майже недосяжного. З'ясовується, що Вікторія відповідає йому взаємністю.
Юханнес відчуває, що він щасливий, йому хочеться знову і знову бачити Вікторію, він шукає зустрічей, але поруч з нею постійно її наречений - лейтенант Отто. Юханнес походжає біля будинку камергера, і нарешті через два дні Вікторія виходить на побачення. Те, що вона сказала, - правда, підтверджує дівчина, але їм не судилося бути разом, занадто багато їх розділяє. Батько ніколи б не дав згоди на їхній шлюб. І нехай Юханнес припинить невідступно слідувати за нею.Юханнес розгублений і пригнічений. Отримавши запрошення на званий вечір до подружжя Сейер і дізнавшись, що там буде Вікторія, він посилає записку з ввічливою відмовою: не треба більше зустрічей з нею.
Всю осінь і зиму він проводить затворником, майже ніде не буваючи, і працює над великою книгою.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Інше на тему: Переказ скорочено Вікторія (Кнут Гамсун)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок