Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Останній з могікан, або Розповідь про 1757 рік (Фенімор Купер)

Переказ скорочено Останній з могікан, або Розповідь про 1757 рік (Фенімор Купер)

Назва:
Переказ скорочено Останній з могікан, або Розповідь про 1757 рік (Фенімор Купер)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,53 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Останній з могікан, або Розповідь про 1757 рік (Фенімор Купер)
У війнах між англійцями і французами за володіння американськими землями (1755-1763) противники не раз використовували міжусобиці індіанських племен. Час був важкий, жорстоке. Небезпеки підстерігали на кожному кроці. І не дивно, що їхали в супроводі майора Дункана Хейворда до командуючого обложеним фортом батькові дівчини хвилювалися. Особливо турбував Алісу і Кору - так звали сестер - індієць магу, на прізвисько Хитра Лисиця. Він зголосився провести їх нібито безпечної лісовою стежкою. Дункан заспокоював дівчат, хоча сам починав хвилюватися: невже вони заблукали?
На щастя, під вечір подорожні зустріли Соколиного Очі - це ім'я вже міцно закріпилося за звіробоєм-так не одного, а з Чингачгук і Ункасом. Індіанець, який заблукав вдень у лісі?! Соколине Око насторожився куди більше Дункана. Він пропонує майору схопити провідника, але індіанець встигає втекти. Тепер вже ніхто не сумнівається в зраді індіанця магу. За допомогою Чингачгука і його сина Ункаса Соколине Око переправляє подорожніх на маленький скелястий острівець.
У продовження скромного вечері «Ункас надає Коре і Алісі всі послуги, які тільки були в його силах». Помітно - на Кору він звертає більше уваги, ніж на її сестру. Проте небезпека ще не минула. Залучені гучним хрипом переляканих вовками коней, індіанці знаходять їх притулок. Перестрілка, потім - рукопашна. Перший натиск гуронов відображений, але в обложених скінчилися боєприпаси. Порятунок тільки у втечі - непосильному, на жаль, для дівчат. Необхідно плисти вночі, по порожистої і холодній гірській річці. Кора вмовляє Соколиного Очі бігти з Чингачгук і привести скоріше допомогу. Довше за інших мисливців їй доводиться переконувати Ункаса: Майор і сестри опиняються в руках магу і його друзів.
Викрадачі і бранці зупиняються на пагорбі для відпочинку. Хитра Лисиця відкриває Коре мета викрадення. Виявляється, її батько, полковник Мунро, колись жорстоко образив його, звелівши висікти за п'янку. І тепер у помсту він візьме в дружини його дочка. Кора обурено відмовляється. І тоді магу вирішує жорстоко розправитися з полоненими. Сестер і майора прив'язують до дерев, поруч розкладають хмиз для вогнища. Індіанець вмовляє Кору погодитися, хоча б пожаліти сестру, зовсім юну, майже дитини. Але Аліса, дізнавшись про намір магу, воліє болісну смерть.
Ряз'яренний магу кидає томогавк. Сокирка втикається в дерево, прибив пишні біляве волосся дівчини. Майор виривається з пут і кидається на одного з індіанців. Дункан майже переможений, але лунає постріл, і індіанець падає. Це приспіли Соколине Око і його друзі. Після короткої битви вороги переможені. Магу, прикинувшись мертвим і знайшовши момент, знову біжить.
Небезпечні мандри закінчуються благополучно - подорожні досягають форту. Під покровом туману їм, незважаючи на обложників форт французів, вдається проникнути всередину. Батько нарешті побачив своїх дочок, але радість зустрічі затьмарена тим, що захисники форту змушені здатися, правда, на почесних для англійців умовах: переможені зберігають прапори, зброю і можуть безперешкодно відступити до своїх.
На світанку обтяжений пораненими, а також дітьми і жінками гарнізон залишає форт. Неподалік у тісному лісистому ущелині на обоз нападають індіанці. Магу знову викрадає Алісу і Кору.
На третій день після цієї трагедії полковник Мунро разом з майором Дунканом, Соколине Око, Чингачгук і Ункасом оглядають місце побоїща. За ледь помітно слідах Ункас укладає: дівчата живі - вони в полоні. Мало того, продовживши огляд, могіканін відкриває ім'я їх викрадача - магу! Порадившись, друзі вирушають у вкрай небезпечний шлях: на батьківщину Хитров Лисиці, в області, населені в основному гуронами. З пригодами, втрачаючи й знову знаходячи сліди, переслідувачі нарешті опиняються поблизу селища гуронов.
Тут вони зустрічають псалмоспівця Давида, який, користуючись репутацією божевільного, добровільно пішов за дівчатами. Від Давида полковник дізнається про становище своїх дочок: Алісу магу залишив у себе, а Кору відправив до проживають по сусідству, на землях гуронов, Делавар.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Останній з могікан, або Розповідь про 1757 рік (Фенімор Купер)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок