Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Головна вулиця (Сінклер Льюїс)

Переказ скорочено Головна вулиця (Сінклер Льюїс)

Назва:
Переказ скорочено Головна вулиця (Сінклер Льюїс)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,58 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Головна вулиця (Сінклер Льюїс)
Молода дівчина, Керол Мілфорд, закінчує Блоджет-коледж в Сент-Полі і роздумує про те, якому б благородній заняття їй присвятити своє життя. Вона має намір у будь-якій справі, яким би не зайнялася, домогтися значних результатів. Спочатку вона рік працює в Чикаго, у міській бібліотеці, потім в публічній бібліотеці Сент-Пола. Одного разу в гостях вона знайомиться з доктором Уілом Кеннікотом з Гофер-Прері, невеликого містечка у дві-три тисячі жителів, і через деякий час виходить за нього заміж.
Приїхавши в Гофер-Прері, Керол приходить у відчай від безглуздості будівель і невпорядковане містечка в цілому. На честь Керол місцева еліта, до якої належить і її чоловік, влаштовує вечір в будинку Сема Кларка, власника крамниці. В одязі, у манері триматися цих людей Керол бачить лише гнітючу провінційність і скутість. Серед них є і господар галантерейної крамниці Гаррі Хейдок зі своєю дружиною Хуанітою, і господар аптеки Дейв Дайер з дружиною, і власник лісопилки Джек Елдер, і перший багач у місті Люк Доусон ... Єдина розвага, яку ці люди дозволяють собі на подібних святах, залишається незмінним з року в рік: хтось розповідає один і той же старий анекдот, інший декламує з разу в раз всі ті ж вірші, третій співає і так далі. Після таких «розваг» чоловіки і жінки розбиваються по групках і ведуть звичайні в їхньому середовищі розмови, без тіні новизни: чоловіки розмовляють про машини, про справи, а жінки - про дітей і про кухню. Навіть плітки не дають достатніх тем для розмови. Час від часу мовчання, наче туман, заволікає кімнату. Потім приходить час вечері: сандвічі з курятиною, кекс, морозиво. Тепер у всіх є заняття і всі задоволені. Після вечері можна в будь-яку хвилину піти додому і лягти спати.
Керол бере в будинок служницю Бі Серенсона, шведку, міцну і сміхотливі дівчину, якій набридла робота на фермі і яка приїхала в Гофер-Прері одночасно з Керол. Незабаром молоді жінки, незважаючи на різницю в суспільному становищі, стають подругами.
Керол хочеться переробити все містечко, вона погано жадає мати кого-небудь, з ким вона могла б ділитися думками. Одного разу до неї приходить міс Вайда Шервін, вчителька в середній школі, кілька років тому приїхала в місто працювати за контрактом і вже встигла зайняти в ньому чільне місце завдяки своїй активній та діяльної натурі. Вайда стає для Керол друге подругою і відноситься до дівчини трохи зверхньо, оскільки старший за дружину Кеннікота років на десять і краще знайома з мешканцями містечка, його вдачами і проблемами.
Влаштовуючи новосілля у своєму будинку, Керол докладає максимум зусиль, використовує всю свою винахідливість, щоб вечір пройшов весело і гості не нудьгували. Вона влаштовує ігри, шаради, пригощає гостей оригінальними стравами, робить все, щоб внести свіжий струмінь у манеру міської верхівки влаштовувати свята. Їй здається, що її задумка вдалася, проте згодом з'ясовується, що її вечір породив лише заздрість у тих, хто не міг собі дозволити придбати такий меблів, яку купила Керол, невдоволення крамарів, які торгують меблями, тим, що придбала вона її не у них, і докори в зайвій екстравагантності і бажання виділитися. Наступний влаштований кимось вечір проходить так само нудно, як і всі попередні.
З настанням зими Керол виявляє, що їй абсолютно нічого робити: піти працювати їй, як дружині доктора, було б непристойно, з дитиною Кеннікот поки не хоче поспішати. Керол залишається лише почати давно задумані перетворення або настільки злитися з містом, щоб витрачати свою енергію на відвідування церкви, освітнього клубу і гру в бридж в клубі «Веселих сімнадцяти», що складається з молодих жінок, чиї чоловіки належать до верхівки міського товариства.
Потроху Керол починає відчувати деякий холодок у відносинах з мешканцями, які вважають її гордячкою і занадто великий модницею. Керол переживає і відчуває себе самотньою. Їй здається, що б вона не робила, містечко нишком стежить за нею і обговорює її. Вайда, бажаючи розвіяти Керол, відводить її в освітній Танатопсіс-клуб, де жінки читають нові журнали і обговорюють поточні події, а також питання літератури, архітектури, домоводства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Головна вулиця (Сінклер Льюїс)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок