Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Рудін (Іван Сергійович Тургенєв)

Переказ скорочено Рудін (Іван Сергійович Тургенєв)

Назва:
Переказ скорочено Рудін (Іван Сергійович Тургенєв)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,57 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Рудін (Іван Сергійович Тургенєв)
У сільському будинку Дар'ї Михайлівни Ласунской, знатної і багатої поміщиці, колишньої красуні і столичної левиці, яка і далеко від цивілізації все ще організовує у себе салон, чекають якогось барона, ерудита і знавця філософії, що обіцяв познайомити зі своїми науковими дослідженнями.
Ласунская займає розмовою присутніх. Це - Пігас, людина небагата і налаштований на цинічним лад (його коник - нападки на жінок), секретар господині Пандалевскій, домашній вчитель молодших дітей Ласунской Басистів, тільки-но закінчивши університет, відставний штабс-ротмістр Волинця зі своєю сестрою, забезпеченої молодою вдовою Липини, і дочка Ласунской - ще зовсім юна Наталя.
Замість очікуваної знаменитості приїжджає Дмитро Миколайович Рудін, якому барон доручив доставити свою статтю. Рудіна років тридцять п'ять, одягнений він цілком заурядно, і в нього неправильне, але виразне й розумне обличчя.
Спочатку все відчувають себе кілька скуто, загальна розмова погано налагоджується. Оживляє бесіду Пігас, за своїм звичаєм нападник на «високі матерії», на абстрактні істини, що грунтуються на переконаннях, а останні, вважає Пігас, взагалі не існують.
Рудін довідується у Пігасовим, переконаний він у тому, що переконань не існує? Пігас стоїть на своєму. Тоді новий гість запитує: «Як же ви говорите, що їх немає? Ось вам вже одне на перший випадок ».
Рудін зачаровує всіх своєю ерудицією, оригінальністю і логічністю мислення. Басистів і Наталія слухають Рудіна, затамувавши подих. Дарина Михайлівна починає обмірковувати, як вона виведе своє нове «придбання» у світ. Один Пігас незадоволений і дметься.
Рудіна просять розповісти про його студентські роки, що пройшли в Гейдельберзі. У його розповіді бракує фарб, і Рудін, мабуть, усвідомлюючи це, незабаром переходить до загальних розбіжностей - і тут він знову підкорює слухачів, оскільки «володів чи не вищої музикою красномовства».
Дарина Михайлівна вмовляє Рудіна залишитися ночувати. Решта живуть неподалік і відправляються по будинках, обговорюючи видатні дарування нового знайомого, а Басистів і Наталя під враженням його промов не можуть заснути до ранку.
Вранці Ласунская починає всіляко доглядати за Рудін, якого вона твердо вирішила зробити прикрасою свого салону, обговорює з ним переваги і недоліки свого сільського оточення, при цьому з'ясовується, що Михайло Михайловичу Лежнєв, сусід Ласунской, давно і добре відомий також і Рудіна.
І в цей момент слуга доповідає про приїзд Лежнева, навестивший Ласунская по незначному господарському приводу.
Зустріч старих приятелів протікає досить холодно. Після того як Лежнєв відкланюється, Рудін говорить Ласунской, що її сусід тільки носить маску оригінальності, щоб приховати відсутність талантів і волі.
Спустившись в сад, Рудін зустрічає Наталю та затіває з нею розмову, він говорить гаряче, переконливо, говорить про ганьбу малодушності і ліні, про необхідність кожному займатися справою. Рудинський одухотворення діє на дівчину, але не подобається Волинцеве, небайдужій до Наталі.
Лежнєв в компанії Волинцеве і його сестри згадує студентські роки, коли він був близький з Рудін. Підбір фактів з біографії Рудіна не до душі Липини, і Лежнєв не закінчує оповідання, обіцяючи іншим разом розповісти про Рудіні більше.
За два місяці, що Рудін проводить у Ласунской, він стає їй просто необхідний. Звикла обертатися в колі людей дотепних і вишуканих, Дар'я Михайлівна знаходить, що Рудін може затьмарити будь-якого столичного витію. Вона захоплюється його промовами, однак в практичних питаннях і раніше, керується порадами свого керуючого.
Все в будинку прагнуть виконати щонайменшу забаганку Рудіна; особливо боїться перед ним Басистів, тоді як загальний улюбленець майже не помічає молодої людини.
Двічі виявляє Рудін намір покинути гостинний будинок Ласунской, посилаючись на те, що у нього всі гроші вийшли, але займає у господині і Волинцеве - і залишається.
Найчастіше розмовляє Рудін з Наталією, яка жадібно слухає його монологів. Під впливом Рудинський ідей і в неї самої з'являються нові світлі думки, в ній розпалюється «свята іскра захоплення».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Рудін (Іван Сергійович Тургенєв)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок