Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Холюшино подвір'ї (Борис Єкімов)

Переказ скорочено Холюшино подвір'ї (Борис Єкімов)

Назва:
Переказ скорочено Холюшино подвір'ї (Борис Єкімов)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,91 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Холюшино подвір'ї (Борис Єкімов)
Славу самого міцного господаря на Донському хуторі Віхляевском міцно утримує одноногий бобир Холюша, за паспортом Варфоломій Віхлянцев, сімдесяти років від роду. Ось і дожив він до того моменту, коли дозволили-таки селянам, «щоб все побільше тримали». А то ж і на хитрощі доводилося інваліду пускатися, аби приховати поголів'я худоби в підсобному господарстві.
Мало хто на хуторі пам'ятав, що перш жила в цьому маєтку роботяща сім'я: батько, мати, троє синів і дочка. Дві великі війни та роки лихоліття розкидали їх по життю. Просторий двір колись обступали бази, сараї, кухні та інші будівлі. Жила і плодилася тут худоба, на зимовому достатку спочивали корова-ведерніца з телицею-дволітки та піврічним бичком, десяток кіз та козел Єрема, а з ними шість овечок. Мирно кувікають підсвинки та два десятка гусок бродили по двору і табунець ситих індичок з двома індиками.
В один з водохресних морозів виявив Холюша у себе на подвір'ї слід однокінних саней. Надії на дільничного-п'яницю ніякої. Про всяк випадок сходив у колгоспну контору - чергова обіцяла зателефонувати до районної міліції.
І вже після Холюша схаменувся: а чи все добро ціле? Оглянув животини, порадів. Овечки і кози з густою, чистою вовною. Обмацав Белобоке - повинна була котитися; перевірив Белоухую - мріяв старий весь козячий завод зробити з таким рідкісних пухом, як у неї, - з блакитним відливом.
Але найріднішої з усієї животини була Зорька. Йшов їй десятий рік, і вела вона свій рід від далекої, легендарної Зірки - праматері удоістих, «едових» корівок. Роки Зорькін вийшли, пора було міняти її, і ось скоро вона знову повинна була готелі ...
Огляд місця події районна міліція справила на наступний ранок. Розчулений Холюша став запрошувати обох охоронців порядку до столу. Один з них ніби тільки й чекав цього. Виявилося, Єгор - свояк потерпілого, чоловік онуки рідної Холюшино сестри Фетін, що живе в місті.
Єгора не збентежила гидоту запустіння Холюшино житла, в якому орудують мишачі орди, не погребував він покуштувати під горілочку хазяйської яєчні з салом і вислухав нехитрий розповідь про життя-буття: «Кажеденно в роботі ... справи та усього. Руки обриваються ... »Вразили Єгора масштаби Холюшино господарства. Він і шкодував старого, і повагу до нього відчув. І раптом його осяяло. У місті неподалік від них будиночок з городом продається за п'ять тисяч, от би Холюше туди перебратися та зажити разом з Фетін і її старшою донькою, які бідують від утисків іншого зятя.
Міліцейський «газик» з гостем покотив, а на Холюша навалилася ще одна турбота - спорожнив білобока. Вже пізно вночі згадав Холюша про Єгорова пропозицію і вирішив наполягти на своєму: «Немислимо нерозумно кидати таке маєток і йти на чужу сторону. Будемо жити разом тут! .. »
Увечері наступного дня злодії знову заявилися до Холюше. Коли на його крик приспіли сусіди, то виявили, що вдома у нього все перевернуто догори дном, а сам господар розпростерто на забазье.
Холюша лише оглушило. У будинку він прокинувся і насамперед оглянув замки на скринях у світлиці. А коли виявив пропажу гармошки з червоного кута, знову втратив свідомість. Злі язики стверджували, що саме в ній зберігав він свою чималу готівку.
Але ніяка біда не могла позбавити від звичних турбот. До ранку Холюша ледве-ледве підвівся.Опівдні Єгор з напарником були у потерпілого. Той відповідав на запитання, бідкався, а от скільки в гармошці було грошей, згадати не міг!
Єгор переробив всі Холюшино справи, а на запрошення переселитися в Віхряевское відповів відмовою - у нього служба і сім'я, а тут ні школи, ні лікарні. І Фетін тому ходу немає. Втім, якщо Холюше не вистачить на переїзд грошей, Єгор обіцяв допомогти. Залишившись один, Холюша вперше за багато років не міг заснути. Думки його були про те, що їхати треба.
Злодії залишилися не спіймані, а візити Єгора почастішали, будиночок в райцентрі Холюша схвалив і тут же по-хазяйськи вирішив, що на подвір'ї поставить для худоби нові міцні бази.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Холюшино подвір'ї (Борис Єкімов)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок