Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Ліс (Олександр Островський)

Переказ скорочено Ліс (Олександр Островський)

Назва:
Переказ скорочено Ліс (Олександр Островський)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
8,05 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Короткий переказ твору Ліс (Олександр Островський)
У садибі Раїси Павлівни Гурмижской, «дуже багатої поміщиці», до вихованці Аксюше пристає Буланов, «молода людина, не довчившись в гімназії».Аксюша йде, і лакей Карпо натякає Буланову: не звернути йому увагу на саму бариню.
У цей час з'являються сама Гурмижская і разом з нею «багаті сусіди-поміщики»: відставний кавалерист Бодаєв і Мілонов. Господиня розповідає, що хоче зробити «три добрих справи разом» - видати Аксюшу за Буланова і подбати про племінника покійного чоловіка, його вона не бачила п'ятнадцять років, і він її єдиний родич і законний спадкоємець. Він шле їй невеликі подарунки з усієї Росії, але де він, що з ним - невідомо.
Купець Восмібратов прийшов купити ліс і сватати сина Петра за Аксюшу.Грошей за вже куплений ліс він, однак, «не захопила». Гурмижская відмовляє: «Уже є наречений, в будинку живе. Може бути, у місті говорять дурниці який-небудь, так ви знайте: це наречений ». «Тільки батька в дурні ставиш. Стривай ж ти у мене! »- Загрожує синові купець. Зате ліс куплений з вигодою. На цей раз як би випадково купець не залишає і розписки. Батько з сином йдуть. Карпо призводить Аксюшу і Улиту. Намагаючись принизити Аксюшу, Раїса Павлівна велить їй грати роль нареченої Буланова: «мені так потрібно". Але презирство, виявляє Аксюше Буланову, її дратує. Вона випитує про них Улиту, та їй догоджає: «Вона-то до нього дуже ласкава, а він неначе так ... ... не бажаю».
У лісі зустрічаються Петро і Аксюша. Вони люблять один одного, але батько Петра не хоче і чути про невістки без приданого. Вони йдуть. З'являються з різних сторін Счастлівцев і Несчастлівцев, два знайомих актора: комік і трагік. Вони зустрічаються випадково на шляху один з Вологди до Керчі, інший з Керчі до Вологди. І тепер повідомляють один одному, що ні в Керчі, ні у Вологді трупи немає, грати ніде. Обидва йдуть пішки, без грошей. У ранці Геннадія Дем'яновича Несчастлівцева «пара сукні хорошого», «Капелюх складна», ще щось і зламаний пістолет. У Аркадія Счастлівцева все майно - вузлик на палиці і «найлегше» пальто, а у вузлику «бібліотека», «п'єс тридцять», та бутафорські ордени. «І все ти це здобував?» (У значенні стягнув, стягнув). «І за гріх не вважаю: платню затримують». Вони мріють про власну трупі: «От якби нам знайти актрису драматичну, молоду, гарну [...] кинулася жінка у вир головою від любові - ось актриса. Та щоб я сам бачив, а то не повірю. Витягну з виру, тоді повірю. Ну, видно, йти ». «Куди?» - Запитує Аркадій. І читає напис: «У садибу" Пенькиг-жи Гурмижской».Вони «повільно йдуть».
Вранці в саду маєтку Гурмижская, кокетуючи з Буланова, розповідає йому сон, ніби її племінник «приїхав і вбив тебе з пістолета при моїх очах». Вона стурбована: «... І раптом він з'явиться!Треба буде і йому дати якусь частину! І я повинна буду відняти у того, кого люблю ». Вони вирішують краще і не говорити про племінника. Входить Карпо і доповідає: самовар готовий, а вночі «пан приїхали». І зі словами «Ось і не вір снам» Гурмижская з Буланова йдуть пити чай.
Входять актори. Несчастлівцев, «одягнений дуже пристойно», вирішує Аркадія, який в «колишньому костюмі», оголосити тут своїм лакеєм, а самого себе - офіцером у відставці.
Приходять Восмібратов і Петро. Карпо не бажає доповідати про них пані: «... Зайняті з полковником. Племінник їхній приїхав ». «Полковник?» «Зрозуміло, полковник». Купці йдуть.
Буланов відверто з Несчастлівцева: «Матінка каже, у мене розум не такий, не для ученья-с». «Який же?» «Практичний-с». «Ну, дякуй творця, що хоч" який-небудь "є. А то часто буває, що і ніякого немає ». «Та й це нічого-с. Було б тільки землі побільше, та розуміти свій інтерес, поміщицький; а то й без розуму Можна прожити-с! »« Та ти, брат, молодець зовсім! », - Вигукує актор, коли Буланов просить навчити його картковим« вольтам », щоб шулерствовать.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Переказ скорочено Ліс (Олександр Островський)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок