Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Сага про Форсайтів (Джон Голсуорсі)

Переказ скорочено Сага про Форсайтів (Джон Голсуорсі)

Назва:
Переказ скорочено Сага про Форсайтів (Джон Голсуорсі)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
9,75 KB
Завантажень:
539
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Короткий переказ твору Сага про Форсайтів (Джон Голсуорсі)
Власник
Дія відбувається в Лондоні в 1886-1887 рр.. У будинку старого Джолиона сімейне торжество, прийом на честь заручин міс Джун Форсайт з містером Філіпом Босини. Гостей збирається безліч, сім'я дуже численна. Усередині форсайтского клану, як і в суспільстві, панує закон конкуренції, шестеро братів - Джолион, Джемс, Суизина, Ніколас, Роджер і Тімоті - змагаються, хто з них багатший. Їх батько «Гордий Доссет», з фермерів, прибув до Лондона на початку століття, працював каменярем, підрядником, будував будинки. У нього було десять дітей, і всі до цих пір живі, наступне покоління налічує вже двадцять одного молодого Форсайта. Сім'я належить тепер до верхівки англійської буржуазії, серед її членів - фінансисти, юристи, рантьє, члени акціонерних товариств. Всіх їх відрізняє собственническая самовпевненість, розмови в їх середовищі вічно крутяться навколо курсу акцій, дивідендів, вартості будинків і речей. Присутні виглядають парадно, блискуче і респектабельно, але відчувається деяка напруга, викликане інстинктивним почуттям безпосередній близькості чогось незвичайного і ненадійного. Об'єктом недовіри є людина, заради знайомства з яким вони зібралися тут. Босини - архітектор, у нього немає ніякого стану, він артистично недбалий в одязі і кілька ексцентричний. Джордж — сын Роджера — называет его пиратом, и это прозвище закрепляется среди родни. Старый Джолион с неодобрением относится к выбору внучки, в которой души не чает, хлебнет она горя с этим безрассудным, непрактичным юнцом, но Джун — крошка с характером и очень упряма.
Старый Джолион пытается наладить отношения с сыном, отцом Джун, с которым не виделся четырнадцать лет. Тогда молодой Джолион во имя «недозволенной», по форсайтским нормам, любви ушел от семьи, живет он скромно, работает страховым агентом, пишет акварелью. Отец, подстроив как бы случайную встречу в клубе, приглашает сына к себе, потом наносит визит ему, и его сердцем завладевают внуки — малыши Джолли и Холли.
У сина Джемса, Сомса, не гаразд у сім'ї, хоча він всіляко це приховує. Форсайт сприймають його дружину як щось незвичайне й чуже для їх кола. Золотоволоса, кароока Ірен схожа на язичницьку богиню, вона виконана чарівності, відрізняється вишуканістю смаку і манер. Після смерті батька - професора Ерона - молода дівчина залишилася без коштів і врешті-решт була змушена поступитися Сомсу, півтора року наполегливо домагатися її руки. Заміж вона вийшла без любові, повіривши обіцянкам шанувальника, що якщо шлюб виявиться невдалим, вона отримає повну свободу. Вже на самому початку заміжжя Ірен зрозуміла, яку помилку зробила, її обтяжує замкнута сфера, де їй відведена роль прекрасну річ, володіння якої тішить власницьку самовпевненість чоловіка. Холодність дружини і неприхована неприязнь до нього доводять Сомса до сказу.
Процвітаючий у справах Сомс доручає Босини будівництво нового заміського будинку в Робін-Хіллі. Його все більше турбує симпатія, що виникла між його дружиною і молодим архітектором, поступово переростає у взаємне глибоке почуття. Даремно Ірен заводить розмову про розлучення, чоловік вважає, що має право власності на дружину, і не має наміру потурати її навіженству. Чотири роки тому Сомса захопила хвилююча краса Ірен, і він не бажає розлучатися з тим, що завойоване, Джун важко переживає зміну у відносинах з Філіпом, відчуваючи, що тому ніяково і болісно з нею.
У будинку Тімоті, де живуть його незаміжні сестри Енн, Естер і вдовуюча Джулі і куди часто навідуються інші члени сім'ї, становище Сомса і відносини Ірен і Босини, яких все частіше бачать разом, стають темою для пересудів. Сомса давно вже дратує, що в ході будівництва будинку Босини допускає витрати понад кошторис, він має намір у судовому порядку пред'явити позов і стягнути збитки, щоб розорити халамидника. Його виводить з себе відчуження Ірен. Якось вночі, коли роман Ірен і Босини вже був у самому розпалі, Сомсу вдається нарешті наполягти на своїх правах, зломити опір тієї, яка була його законною дружиною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Інше на тему: Переказ скорочено Сага про Форсайтів (Джон Голсуорсі)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок