Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Мішель Синягин (Михайло Зощенко)

Переказ скорочено Мішель Синягин (Михайло Зощенко)

Назва:
Переказ скорочено Мішель Синягин (Михайло Зощенко)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
2,96 KB
Завантажень:
163
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Мішель Синягин (Михайло Зощенко)
Михайло Синягин народився в 1887 році. На імперіалістичну війну він не потрапив через затиснення грижі. Він пописує віршики в дусі символістів, декадентство і естетства, прогулюючись з квіткою в петлиці і стеком у руці. Він живе під Псковом, в маєтку «Затишшя», в суспільстві матері та тітки. Маєток незабаром відбирають, оскільки починається революція, але невеликий будинок у Мішеля, його матері та тітки все ж залишається.
Тут, у Пскові, у 1919 р. він знайомиться з Симочко М., батько якої за два роки до того помер, залишивши на руках у матері, енергійної рябої вдовиці, шістьох дочок. Симочка невдовзі завагітніла від Мішеля (віддавалися з нею, здавалося б, таким безневинним занять, як читання віршів і бігання наввипередки по лісі), і мати її провідала Мішеля ввечері, вимагаючи одружитися з її дочки. Сімагін відмовився, і вдова стрибнула на підвіконня, загрожуючи поетові самогубством.Вимушений погодитися, Мішель в ту ж ніч пережив важкий нервовий припадок. Його мати і тітка в сльозах записували його розпорядження щодо «Пелюсток і незабудок» та іншого літературної спадщини. Однак вже на ранок він був цілком здоровий і, отримавши від Симочко записку з благанням про побачення, пішов до неї.
Симочка просила у нього вибачення за поведінку матері, і вони одружилися без будь-яких заперечень з боку Мішеля і його рідні. Але тітка була все ж незадоволена поспішністю і вимушеним шлюбом. Мати Мішеля, тиха, непомітна жінка, померла, а тітка, енергійна, хто надіється на швидке повернення маєтку і взагалі старих часів, вирішує їхати до Петербурга.Петербург, подейкують у народі, скоро має відійти до Фінляндії або взагалі стати вільним містом у складі якого-небудь держави Північної Європи. У дорозі тітку грабують, про що вона повідомляє Мішелю листом.
Тим часом Мішель стає батьком. Це його на короткий час займає, але незабаром він перестає цікавитися сім'єю і вирішує виїхати до тітки в Петербург. Та зустрічає його без особливого ентузіазму, бо в нахлібників не потребує. Не думаючи повернутися до беззавітно закоханої в нього Симочко, друкарській йому листи без будь-якої надії на відповідь, Синягин влаштовується на скромну канцелярську посаду в Петербурзі, закидає вірші і знайомиться з молодою і красивою дамочкою, яку пародійно звуть Ізабеллою Охрімівна.
Ізабелла Охрімівна створена «для красного життя». Вона мріє виїхати разом з Синягин, перейти з ним перську кордон і потім бігти до Європи. Вона грає на гітарі, співає романси, витрачає гроші Мішеля, а той все недбалої виконує свої службові обов'язки, до яких живить глибоку відразу. Але він ні до чого толком не здатний, існує на жебрацьке платню і подачки тітки. Незабаром його виганяють з роботи, тітка відмовляється його утримувати, і Ізабелла Охрімівна збирається його кинути. Але тут приходить спасіння: тітка втрачає розум, її відвезли до божевільні, і Синягин починає проживати її майно.
Так триває близько року, і тітка все глибше занурюється в божевілля, але раптом її привозять додому видужали. Мішель намагається не пустити її в її кімнату, щоб вона не побачила картини повного розорення, яке він вчинив там. Тітка, проте, проникає до себе в кімнату і побачивши спустошення (бо Мішель встиг прожити з Ізабеллою Охрімівна майже всі) остаточно посунулася розумом.
Ізабелла Охрімівна все одно незабаром кинула Мішеля, оскільки грошей у нього не залишилося, а служити він не вмів і не хотів. Так він почав просити милостиню, не відчуваючи всієї глибини свого падіння, бо «мільйонер не усвідомлює, що він мільйонер, і щур не усвідомлює, що вона щур». Просячи милостиню (страх такого кінця, як і образ жебрака, завжди переслідував Зощенка), Синягин непогано живе і навіть дозволяє собі нормально харчуватися. Для додання собі «інтелігентного вигляду» він незмінно носить із собою парусиновий портфель.
Але сорока двох років від народження він раптом розуміє весь жах свого життя і вирішує повернутися в Псков, до дружини, про яку він шість років не згадував.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Мішель Синягин (Михайло Зощенко)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок