Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Дитячі роки Багрова-онука (Сергій Тимофійович Аксаков)

Переказ скорочено Дитячі роки Багрова-онука (Сергій Тимофійович Аксаков)

Назва:
Переказ скорочено Дитячі роки Багрова-онука (Сергій Тимофійович Аксаков)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,71 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Дитячі роки Багрова-онука (Сергій Тимофійович Аксаков)
У книзі, по суті мемуарної, описуються перші десять років життя дитини (1790-і рр..), Проведені в Уфі і селах Оренбурзької губернії.
Автор відтворює дитяче сприйняття, для якого всі новиною і всі однаково важливо, події не діляться на головні і другорядні: тому в «Дитячих роках» фабула практично відсутня.
Все починається з нескладних, але яскравих спогадів про дитинство і ранньому дитинстві - людина пам'ятає, як його забирали від годувальниці, пам'ятає довгу хворобу, від якої він мало не помер, - одне сонячне ранок, коли йому стало легше, дивної форми пляшку рейнвейную, висульки соснової смоли в новому дерев'яному будинку і т.д. Найчастіший образ - дорога: подорожі вважалися ліками.Детальний опис переїздів в сотні верст - до рідних, в гості і т.п. - займає більшу частину «Дитячих років».) Одужує Сергій після того, як йому стає особливо погано у великому подорожі і батьки, примушені зупинитися в лісі, постелили йому постіль у високій траві, де він і пролежав дванадцять годин, не в силах поворухнутися, і «раптом ніби прокинувся». Після хвороби дитина відчуває «почуття жалості до всього страждає».
З кожним спогадом Сергія «зливається постійна присутність матері», яка його виходила і любила, може бути тому, більше за інших своїх дітей.
Послідовні спогади починаються з чотирирічного віку. Сергій з батьками та молодшою сестрою живуть в Уфі. Хвороба «довела до крайньої сприйнятливості» нерви хлопчика. За розповідями няньки, він боїться мерців, темряви та ін.Різноманітні страхи будуть мучити його і далі). Читати його навчили так рано, що він навіть не пам'ятає про це; книга у нього була тільки одна, він знав її напам'ять і щодня читав вголос сестрі; так що коли сусід С. І. Анічков подарував йому «Дитяче читання для серця і розуму »Новикова, хлопчик, захопившись книгами, був« точно як схиблений ». Особливе враження справили на нього статті, що пояснюють грім, сніг, метаморфози комах і т.п.
Мати, змучена хворобою Сергія, боялася, що сама захворіла на сухоти, батьки зібралися в Оренбург до хорошого лікаря; дітей же відвезли в Багряно, до батьків батька. Дорога вразила дитини: переїзд через Білу, зібрана галька і скам'янілості - «штуфи», великі дерева, ночівлі в поле і особливо - рибна ловля на Демея, яка відразу звела хлопчика з розуму не менше читання, вогонь, добутий кременем, і вогонь скіпки, джерела і т.п.Цікаво все, навіть те, «як налипала земля до коліс і потім відвалювалася від них товстими пластами». Батько радіє всьому цьому разом із Сергієм, а кохана мати, навпаки, байдужа і навіть гидливо.
Зустрінуті в дорозі люди не тільки нові, але й незрозумілі: незрозуміла радість родових багровскіх селян, які зустріли сім'ю в селі Парашин, незрозумілі відносини селян зі «страшним» старостою і т.п.; дитина бачить, між іншим, жнива в спеку, і це викликає «невимовне почуття жалю».
Патріархальне Багряно не подобається хлопчикові: будинок маленький і сумний, бабуся і тітка одягнені не краще слуг в Уфі, дід суворий і страшний (Сергій був свідком одного з його божевільних припадків гніву, а згодом, коли дід побачив, що «мамин синочок» любить не тільки мати, а й батька, їх відносини з онуком раптово і різко змінилися). Дітей гордої невістки, «гребували» Багрова, не люблять. У Багрова, до того негостинному, що навіть годували дітей погано, брат і сестра прожили з лишком місяць. Сергій розважається, лякаючи сестру розповідями про небувалі пригоди і вголос читаючи їй і своєму коханому «дядькові» Евсеіч. Тітонька дала хлопчикові «Сонник» і якийсь водевіль, сильно вплинуло на його уяву.
Після Багрова повернення додому так подіяло на хлопчика, що він, знову оточений обший любов'ю, раптом подорослішав. У будинку гостюють молоді брати матері, військові, які закінчили Московський університетський шляхетний пансіон: від них Сергій дізнається, що таке вірші, один з дядьком малює і вчить цьому Сергійка, від чого здається хлопчикові «вищою істотою».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Дитячі роки Багрова-онука (Сергій Тимофійович Аксаков)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок