Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Страсний тиждень (Луї Арагон)

Переказ скорочено Страсний тиждень (Луї Арагон)

Назва:
Переказ скорочено Страсний тиждень (Луї Арагон)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,13 KB
Завантажень:
419
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Страсний тиждень (Луї Арагон)
Дія відбувається з 19 по 26 березня 1815 у Франції, протягом останньої перед Великоднем тижня, у католицькому календарі називається палкою. В основі роману лежать історичні події, пов'язані з поверненням Наполеона Бонапарта в Париж, який втік з острова Ельби, де він перебував у вигнанні. Головним персонажем цього багатопланового роману-епопеї є молодий художник Теодор Жеріко. У 1811 р. його батько, Жорж Жеріко, за згодою сина, ненависника війну, найняв замість нього на службу в армії Наполеона рекрута. І кілька років Теодор спокійно займався живописом. Однак в 1815 р. він раптом визначається в сірі мушкетери короля Людовика XVIII і таким чином включається в драматичні події, що охопили Францію.
У казармі королівських військ на околиці Парижа рано вранці отримано наказ прибути в столицю на Марсове поле, де вдень король хоче провести огляд.Яке рішення прийме король - захищати Лувр і Париж за розробленим планом або йти зі столиці, оскільки Бонапарт дуже швидко і практично безперешкодно підходить до міста? Всі обговорюють звістку про зраду «вірного» маршала Нея, посланого королем перепинити Бонапарту дорогу на Париж і перейшов на бік імператора. Теодор Жеріко задає собі і ще одне питання - а що станеться особисто з ним, якщо і далі генерали будуть змінювати королю, а королівські війська з обозами і зброєю будуть приєднуватися до армії Наполеона? Може, кинути все, відсидітися в величезному будинку батька, знову зайнятися живописом? .. Однак після короткочасного відпочинку в своєму паризькому будинку, незважаючи на втому, сумніви, дощ і сльота, Теодор все-таки вчасно приїжджає на своєму улюбленому коні Тріко до місця збору.
Тим часом час іде, а король не з'являється. Чутки про зрадах, про втечу аристократів, про Бонапарта, що знаходиться на підступах до Парижа, про нерішучість короля розбурхують розуми французів. Військовим нічого не повідомляють, але вони раптом бачать карету короля. На великій швидкості вона віддаляється від Лувру. Значить, монарх тікає, але куди, в якому напрямку? Потім раптом карета зупиняється, король наказує військам повернутися в казарми, а сам повертається до Лувру. У місті пожвавлення, в деяких кварталах завсідники кафе вже п'ють за здоров'я Наполеона. Ходити по місту у формі королівського мушкетера небезпечно, але ж не спати ж в таку ніч?! Теодор заходить в кафе і своєю формою мало не провокує бійку. На щастя, його старий знайомий Д'єдонне, що опинився там, дізнається Теодора і все залагоджує. Додання повертається до імператора, але він не забув і Теодора, якого знає з дитинства і якому служив моделлю для однієї з картин.Блукаючи по Парижу, Жеріко зустрічає та інших знайомих. В голові його панує така ж плутанина, як і в усьому місті. Думки змінюють один одного.Думи про минуле, сьогодення і майбутнє батьківщини чергуються з думками про живопис. Що краще для Франції - король, Бонапарт або Республіка?Чому він, художник Теодор Жеріко, не біжить зараз же в свою майстерню?Адже все, що він бачив вдень і бачить зараз, - це яскраве світло в Луврі, де приймають посла Іспанії, і чорнота ночі - все так і проситься на полотно.Зараз він міг би працювати не гірше за свого улюбленого Караваджо.
Однак ноги несуть його не додому, а до друзів-мушкетерів, які разом з іншими військами покидають Париж і, слідом за вже виїхали посеред ночі королем і його ескортом, відступають на північ країни. Але куди саме, за яким маршрутом - ніхто не знає, навіть племінник короля, герцог Беррійскій, затримався ненадовго у своєї коханої Віржіні, яка народила йому днями сина.Король призначив маршала Мезон головнокомандуючим, але і той не може нічого організувати - генерали поступають, як самі вважають за потрібне.Невідомо, де знаходиться штаб, але відомо, що 19 березня ввечері весь його склад з'явився в канцелярії, зажадав собі платню і зник. Не встигли королівські війська відійти від Парижа, як частина їх вже повернула назад: уСен-Дені генерал Ексельманс, який перейшов на сторону Бонапарта, переманив їх.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Страсний тиждень (Луї Арагон)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок