Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Роки навчання Вільгельма Мейстера (Йоганн Вольфганг фон Гете)

Переказ скорочено Роки навчання Вільгельма Мейстера (Йоганн Вольфганг фон Гете)

Назва:
Переказ скорочено Роки навчання Вільгельма Мейстера (Йоганн Вольфганг фон Гете)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
8,82 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Короткий переказ твору Роки навчання Вільгельма Мейстера (Йоганн Вольфганг фон Гете)
Ми зустрічаємося з юним героєм, коли їм безроздільно володіють дві пристрасті - до театру і Маріане, а сам він повний щасливого ентузіазму і захоплених планів. Його батько, поважний бюргер, створив собі початковий капітал, продавши колекцію батьківських картин, а потім нажив стан успішної торгівлею, тепер хоче, щоб син на тому ж терені примножив сімейний капітал. Вільгельм рішуче не згоден з уготованої йому долею комерсанта. Юнак переконаний, що його покликання - театр, який він полюбив з дитинства. Правда, коли він доторкнувся до світу міської богеми, то був дещо здивований, що актори виявилися набагато більш земними створіннями, ніж він припускав раніше. Вони сваряться, пліткують, інтригують, зводять рахунки один з одним по дрібних приводів, заздрісні і примхливі. Проте все це не змінює рішення Вільгельма присвятити себе творчості. Його кохана, акторка Маріана, здається героєві самою досконалістю. Домігшись її взаємності, Вільгельм проводить вечори в її обіймах, а у вільний час присвячує їй вірші і мріє про нові зустрічі. Даремно його сусід, син батьківського компаньйона Вернер, всіляко застерігає Вільгельма від цієї згубної пристрасті. Герой твердо вирішив запропонувати Маріане руку і серце, разом з нею виїхати в інше місто і спробувати щастя в театрі, керованому його знайомим Зерло. Що стосується холодного й розважливого Вернера, то вони з Вільгельмом антиподи, хоча і близькі приятелі. Різниця в поглядах і темперамент лише підсилює їх щиру прихильність один до одного.
Маріану тим часом теж застерігає її стара служниця, яка вважає, що Вільгельм «з числа тих коханців, які можуть принести в дар тільки своє серце, а притязают знати на що». Старуха переконує сум'ятну дівчину не поривати з багатим покровителем, про який невідомо Вільгельму. І ось в один із вечорів, коли Вільгельм нудиться в блаженних думках про Маріане і покриває поцілунками її шовкову хустку, з нього випадає записка: «Як же я люблю тебе, дурненька! .. Нині я до тебе прийду ... Хіба не для того послав я тобі біле негліже, щоб тримати в обіймах білу овечку? .. »
... Всі істота і все буття Вільгельма здригається дощенту після цього обрушився удару. Нескінченні терзання закінчуються важкою лихоманкою. Насилу оговтавшись від неї, юнак піддає переоцінці не тільки колишню любов, але і свій поетичний і акторський талант. Вернеру не вдається утримати одного, коли той кидає в піч пачки списаних аркушів. Він покінчив з музами, юнак з старанної покірністю займається батьківськими справами. 'Так у тьмяному одноманітності минають роки. Він веде листування і прибуткові книги, їздить з дорученнями до боржників. В одній з таких поїздок Вільгельм затримується на кілька днів, щоб трохи відпочити. Душевна рана його до того часу вже злегка затягнулася. Тепер його все більше мучить совість - чи не занадто різко він залишив дівчину, так жодного разу більше не зустрівшись з нею? А раптом все опинилося б легким непорозумінням?
І все-таки юнак вже досить зцілився, щоб відкритися нових вражень і захоплень. На заїзді, де він зупинився, незабаром склалася строката компанія - в основному з акторів, які сбрелісь сюди, залишившись без ангажементу. Поступово Вільгельм зближується з комедіантами, спонукуваний давньою любов'ю до театру. Його новими друзями стають легковажна кокетка Філіна, чоловік і дружина Меліна, бородатий і відлюдний старий арфіст та інші служителі богеми. Крім того, він стає покровителем тринадцятирічної дикунки Міньйони, канатної танцівниці в хлоп'ячому вбрання. За кілька талерів Вільгельм звільняє дівчинку від злого господаря. Тут на заїжджому дворі з вуст випадкового заїжджого він дізнається про те, що Маріана після їхньої розлуки пішла з театру, бідувала, народила дитину і пізніше слід її загубився. Одного разу на заїжджий двір заїжджають знатні добродії, які стурбовані тим, як розважити очікуваного в гості принца. Вони запрошують усю трупу в замок барона неподалік, До цього часу на гроші, взяті в борг у Вільгельма, Меліна вже викупив реквізит і декорації місцевого розорився театру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Переказ скорочено Роки навчання Вільгельма Мейстера (Йоганн Вольфганг фон Гете)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок