Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Сумний детектив (Віктор Астаф

Переказ скорочено Сумний детектив (Віктор Астаф

Назва:
Переказ скорочено Сумний детектив (Віктор Астаф
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,56 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Сумний детектив (Віктор Астаф'єв)
Сорокадворічний Леонід Сушіння, колишній оперативник карного розшуку, повертається з місцевого видавництва додому, в порожню квартиру, в самому поганому настрої. Рукопис його першої книги «Життя всього дорожче» після п'яти років очікування нарешті прийнята до виробництва, але ця звістка не радує Сушіння. Розмова з ред, Октябрина Перфільевной Сироквасовой, яка намагалася зарозумілими зауваженнями принизити автора-міліціонера, який наважився називатися письменником, розворушив і без того похмурі думки і переживання Сушіння. «Як на світі жити? Самотньому? »- Думає він по дорозі додому, і думки його важкі.
У міліції він своє відслужив: після двох поранень Сушіння відправлений на пенсію по інвалідності. Після чергової сварки від нього йде дружина Лерка, забравши з собою маленьку донечку Свєтку.
Сушіння згадує все своє життя. Він не може відповісти на власне питання: чому в житті так багато місця горю і страждання, але завжди тісно любові і щастя? Сушіння розуміє, що серед інших незбагненних речей і явищ йому маю осягати так звану російську душу, і починати йому треба з самих близьких людей, з епізодів, свідком яких він був, з доль людей, з якими зіштовхувала його життя ... Чому російські люди готові пожаліти костолома і кровопускателів і не помітити, як поруч, у сусідній квартирі, вмирає безпомічний інвалід війни? .. Чому так вільно і куражліво живеться злочинцеві серед такого добросердого народу? ..
Щоб хоч на хвилину відволіктися від похмурих дум, Леонід уявляє, як прийде додому, зварить собі холостяцький обід, шанує, поспить трохи, щоб вистачило сил на всю ніч - сидіти за столом, над чистим аркушем паперу. Сушіння особливо любить це нічний час, коли він живе в якомусь відокремленому, своєю уявою створеному світі.
Квартира Леоніда Сушіння знаходиться на околиці Вейска, в старому двоповерховому будинку, де він і виріс. З цього будинку батько йшов на війну, з якої не повернувся, тут померла під кінець війни і мати від важкої застуди. Леонід залишився з сестрою матері, тіткою Липою, яку з дитинства звик звати Ліною. Тітка Ліна після смерті своєї сестри перейшла на роботу в комерційний відділ Вейской залізниці. Цей відділ «пересудами і пересаджав разом». Тітка намагалася отруїтися, але її врятували і після суду відправили в колонію. До цього часу Льоня вже навчався в обласній спецшколі УВС, звідки його трохи і не вигнали через засудженої тітки. Але сусіди, і головним чином однополчанин батька Лаври-козак, поклопотався за Леоніда перед обласним міліцейським начальством, і все обійшлося.
Звільнилася тітка Ліна за амністією. Сушіння вже попрацював дільничним у віддаленому Хайловском районі, звідки привіз і дружину. Тітка Ліна встигла перед смертю поняньчити доньку Леоніда, Світлану, яку вважала онукою. Після смерті Ліни перейшли Сушіння під заступництво іншій, не менш надійною тітки на ім'я Гран, стрілочниця на маневровій гірці. Тітка Гран все життя займалася чужими дітьми, і ще маленький Льоня Сушіння осягав у своєрідному дитячому саду перші навички братства і працьовитості.
Одного разу, вже після повернення з Хайловска, Сушіння чергував із нарядом міліції на масовому гулянні з нагоди Дня залізничника. Четверо упівшіхся до втрати пам'яті хлопців згвалтували тітку грані, і якщо б не напарник по патрулю, перестріляв би Сушіння цих п'яних, що спали на галявині молодців. Їх засудили, і після цього випадку тітка Гран стала уникати людей. Одного разу вона висловила Сушіння страшну думку про те, що, засудивши злочинців, тим самим погубили молоді життя. Сушіння накричав на стару за те, що вона шкодує нелюдів, і стали вони цуратися одне одного ...
У брудному і запльованому під'їзді будинку до Сушіння пристають троє випивак, вимагаючи привітатися, а потім і вибачитися за своє нешанобливе поведінку. Він погоджується, намагаючись остудити їхній запал миролюбними репліками, але головний з них, молодий бугай, не заспокоюється. Розпалені спиртним, хлопці накидаються на Сушіння. Він, зібравшись з силами - позначилися рани, лікарняний «відпочинок», - перемагає хуліганів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Сумний детектив (Віктор Астаф

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок