Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Суть справи (Грем Грін)

Переказ скорочено Суть справи (Грем Грін)

Назва:
Переказ скорочено Суть справи (Грем Грін)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,90 KB
Завантажень:
453
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Суть справи (Грем Грін)
Дія відбувається в 1942 р. в Західній Африці, в безіменній британської колонії. Головний герой - заступник начальника поліції столичного міста майор Генрі Скоби, людина непідкупно чесний і від того що славиться невдахою. Начальник поліції збирається подати у відставку, але Скоби, для якого було б логічно стати його наступником, на цю посаду не призначають, а збираються надіслати більш молодого і енергійного людини. Дружина Скоби Луїза засмучена і розчарована. Вона просить чоловіка подати у відставку і поїхати з нею до Південної Африки, але той відмовляється - він занадто звик до цих місць і до того ж не накопичив достатньо коштів для переїзду. День у день дружина стає все дратівливими, і Скоби все важче її виносити. До того ж за Луїзою починає доглядати новий бухгалтер Об'єднаної африканської компанії Уілсон (насправді, як з'ясовується пізніше, секретний агент, покликаний перешкодити незаконному вивозу з країни промислових алмазів). Скоби судорожно намагається збагнути, де ж роздобути грошей, навіть іде в банк, розраховуючи отримати там кредит, але керуючий Робінсон відмовляє йому. Несподівано стає відомо, що в маленькому містечку в глибині країни скоїв самогубство молодої окружний комісар на прізвище Пембертон. Скоби виїжджає на місце події і дізнається, що Пембертон заборгував велику суму сирійця Юсеф. Майор приходить до висновку, що сирієць використовував цей борг є для шантажу, намагаючись змусити Пембертона сприяти переправлення контрабанди. У розмові зі Скоби Юсеф натякає на несприятливі життєві обставини майора і пропонує йому свою дружбу.
У нападі малярії Скоби сниться сон, де підпис «Дикки» під передсмертною запискою Пембертона дивним чином зливається з прізвиськом Тіккі, яке дала Скоби дружина, і загибель двадцятишестирічного окружного комісара містечка Бамбі стає як би прологом до подальшої долі головного героя.
Все, що сталося змушує Скоби вперше зрадити своїм принципам і зайняти у Юсефа гроші під відсотки, щоб відправити дружину до Південної Африки. Таким чином він потрапляє в залежність від сирійця, але той не поспішає звертатися до Скоби за допомогою у своїх справах. Навпаки, він сам пропонує допомогу - в надії позбутися від конкурента, сирійця-католика Талліта, Юсеф підкладає в зоб папугу, що належить вирушає за кордон двоюрідному братові Талліта, алмази, а потім доносить про це Скоби. Алмази знаходять, але Таллі висуває звинувачення, ніби Юсеф дав Скоби хабар. Відчуваючи себе ніяково від того, що попросив у борг, Скоби тим не менш відкидає звинувачення, хоча пізніше для очищення совісті повідомляє начальника поліції про угоду з Юсефом.
Незабаром після від'їзду Луїзи в морі рятують пасажирів затонулого судна, які сорок днів у шлюпках перебували у відкритому морі. Скоби присутня при їх висадки на берег. Всі врятовані сильно виснажені, багато хворих. На очах Скоби помирає дівчинка, нагадуючи йому про смерть власної дев'ятирічної дочки. Серед врятованих знаходиться молода жінка Елен Ролтом, що втратила під час аварії корабля чоловіка, з яким прожила всього місяць. Відчуває гостру жалість до всіх слабких і беззахисних, Скоби особливо схвильований тим, як по-дитячому зворушливо стискає вона альбом для марок, немов у ньому може знайти порятунок. З жалості виростає ніжність, з ніжності - любовний зв'язок, хоча між ним і Елен різниця у тридцять років. Так починається нескінченна ланцюг брехні, яка приводить героя до загибелі. Тим часом над його головою збираються хмари: Уїлсон, який запідозрив його в таємних справах з Юсефом, на довершення до всього стає свідком того, як Скоби о другій годині ночі виходить з дому Елен. Симпатія до дружини Скоби і професійний обов'язок змушують його встановити стеження за майором через слугу Юсефа.
Від самотності і двозначності свого становища Елен влаштовує Скоби сцену. Щоб переконати її у своїх почуттях. Скоби пише їй любовний лист. Його перехоплює Юсеф, який шантажує Скоби, змушуючи передати капітану португальського судна «Есперанса» партію контрабандних алмазів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Суть справи (Грем Грін)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок