Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Євгеній Онєгін (Олександр Сергійович Пушкін)

Переказ скорочено Євгеній Онєгін (Олександр Сергійович Пушкін)

Назва:
Переказ скорочено Євгеній Онєгін (Олександр Сергійович Пушкін)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
8,26 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.2


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Короткий переказ твору Євгеній Онєгін (Олександр Сергійович Пушкін)
Молодий дворянин Євгеній Онєгін їде з Петербурга в село до свого вмираючого багатому дядькові, обурюючись на майбутню нудьгу.Двадцятичотирирічний Євген отримав у дитинстві домашню освіту, його виховували французькі гувернери. Він вільно розмовляв по-французьки, легко танцював, трохи знав латинь, в розмові вмів вчасно промовчати або блиснути епіграмою - цього було достатньо, щоб світло поставився до нього прихильно.
Онєгін веде життя, повну світських забав і любовних пригод. Кожен день він отримує по кілька запрошень на вечір, їде гуляти на бульвар, потім обідає у ресторатора, а звідти вирушає до театру. Будинки Євген багато часу проводить перед дзеркалом за туалетом. У його кабінеті є всі модні прикраси і пристосування: парфуми, гребінки, пилочки, ножиці, щітки. «Бути можна діловою людиною / І думати про красу нігтів». Онєгін знову поспішає - тепер на бал. Свято у розпалі, звучить музика, «літають ніжки милих дам» ...
Повернувшись з балу, Євген лягає спати рано вранці, коли Петербург вже пробуджується. «І завтра те саме, що вчора». Але чи щасливий Євгеній? Ні, все йому набридло: друзі, красуні, світло, видовища. Подібно байроновскому Чайльд-Гарольду, він похмурий і розчарований, Онєгін, зачинившись будинку, пробує багато читати, пробує писати сам - але все без толку. Їм знову опановує нудьга.
Після смерті батька, який жив боргами і врешті-решт розорився, Онєгін, не бажаючи займатися позовами, віддає фамільні статки позикодавцям. Він сподівається успадкувати майно свого дядька. І дійсно, приїхавши до родича, Євген дізнається, що той помер, залишивши племінникові маєток, заводи, ліси і землі.
Євген поселяється в селі - життя хоч якось змінилася. Спочатку нове положення його розважає, але скоро він переконується, що і тут так само нудно, як у Петербурзі.
Полегшуючи участь селян, Євген замінив панщину оброком. Через таких нововведень, а також недостатньою чемності Онєгін уславився серед сусідів «найнебезпечнішим диваком».
У той же час у сусіднє маєток повертається з Німеччини вісімнадцятирічний Володимир Ленський, «шанувальник Канта і поет». Його душа ще не зіпсована світлом, він вірить у кохання, славу, вищу і загадкову мета життя. З милим простодушністю він оспівує «щось і про гуманну даль» у піднесених віршах. Красень, вигідний наречений, Ленський не бажає обмежувати себе ні узами шлюбу, ні навіть участю в життєвих бесідах сусідів.
Зовсім різні люди, Ленський і Онєгін тим не менш сходяться і часто проводять час разом. Євген з посмішкою вислуховує «юний маячня» Ленського.Вважаючи, що з роками помилки самі зникнуть, Онєгін не поспішає розчаровувати поета, запал почуттів Ленського все ж таки викликає в ньому повагу. Ленський розповідає другу про свою незвичайного кохання до Ольги, яку знає з дитинства і яку йому давно пророкують у нареченої.
На рум'яну, біляву, завжди веселу Ольгу зовсім не схожа її старша сестра, Тетяна. Задумлива і сумна, вона віддає перевагу галасливим ігор самотність і читання іноземних романів.
Мати Тетяни та Ольги у свій час була видана заміж проти волі. У селі, куди її відвезли, вона спочатку плакала, але потім звикла, освоїлася, стала «самодержавно» управляти господарством і чоловіком. Дмитро Ларін щиро любив свою дружину, в усьому їй довіряючи. Сімейство вшановувало старовинні звичаї та обряди: у посткомуністичних говіли, в масницю пекли млинці. Так спокійно протікала їх життя, поки «простий і добрий пан» не помер.
Ленський відвідує могилу Ларіна. Життя триває, одні покоління змінюються іншими. Прийде час, «... наші внуки в добрий час / Із світу витіснять і нас!».
В один з вечорів Ленський збирається в гості до Ларіним. Онєгіну таке проведення часу здається нудним, але потім він вирішує приєднатися до одного, щоб поглянути на предмет його любові. На зворотному шляху Євген відверто ділиться своїми враженнями: Ольга, на його думку, пересічна, на місці юного поета він вибрав би скоріше старшу сестру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Переказ скорочено Євгеній Онєгін (Олександр Сергійович Пушкін)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок