Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Житіє протопопа Авакума їм самим написане(Авакум)

Переказ скорочено Житіє протопопа Авакума їм самим написане(Авакум)

Назва:
Переказ скорочено Житіє протопопа Авакума їм самим написане(Авакум)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
7,30 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Короткий переказ твору Житіє протопопа Авакума їм самим написане
(Авакум)
Протопоп Аввакум написав житіє з благословення ченця Епіфанія, свого духовного батька.
Сонячне затемнення - знак Божого гніву. У Росії сонячне затемнення було в 1654 р., тому що тоді патріарх Никон спотворював віру. Через чотирнадцять років відбулося нове затемнення. У цей час Авакума і його прихильників обстригли і кинули до в'язниці.
Народився Авакум в Нижегородської землі. Його батько був священиком, його звали Петром, а мати - Марією, у чернецтві - Марфою. Батько любив випити, а мати була постніца і молитвениці.Один раз Авакум побачив у сусіда мертву худобу і потім вночі плакав про душу свою, думаючи про смерть. З того часу він звик молитися кожну ніч. Батько Авакума помер. Мати одружила сина на осиротілої дочки коваля Марка, Анастасії. Дівиця жила в бідності, часто ходила до церкви і молилася про те, щоб вийти заміж за Авакума. Потім мати померла у чернецтві.
У двадцять один рік Авакум був висвячений в диякони, через два роки в попи, а ще через вісім років став протопопом. Всього у Авакума було близько п'ятисот чи шестисот духовних дітей, тому що скрізь, де він з'являвся, він вчив людей слову Божому.
Одного разу до молодого священика прийшла на сповідь дівчина і почала каятися в блудних гріхах. Слухаючи її, Авакум сам відчув «вогонь блудний», запалив три свічки і, приймаючи сповідь, поклав руку на полум'я. Прийшовши додому, він молився і плакав перед іконою. І тут йому було видіння: два золотих корабля, що пливуть по Волзі. Кормщік сказали, що це кораблі Луки та Лаврентія, духовних дітей Авакума. Третій же корабель був різнокольоровий - це був корабель самого Авакума.
Якийсь начальник відняв дочку у вдови. Авакум заступився за сироту і був побитий. Потім начальник все-таки віддав дівчину матері, але після ще раз побив протопопа в церкві.
І інший начальник роз'ярився на Авакума. Намагався вбити його, але рушниця не вистрілила.Тоді цей начальник вигнав протопопа з сім'єю з дому.
Авакум з дружиною і новонародженою дитиною пішов до Москви. Немовля хрестили по дорозі. У Москві протопопу дали грамоту - повертатися на старе місце. Він так і зробив, повернувся в розорений будинок, а незабаром трапилися нові негаразди: Авакум вигнав з того місця скоморохів і двох ведмедів у них забрав. А воєвода Василь Петрович Шереметєв, який плив до Казані, взяв Авакума на корабель. Але протопоп не-благословив його сина Матвія, який голив бороду. Боярин ледь не кинув протопопа у воду.
Євфимій Стефанович, інший начальник, теж зненавидів Авакума і навіть намагався взяти його будинок нападом. А вночі Євфимію стало зле, він кликав Авакума до себе і просив у нього пробачення. Протопоп простив його, сповідав, маслом священним помазав, і Євфимій видужав.Потім він з дружиною стали духовними дітьми Авакума.
Все ж таки протопопа вигнали з цього місця, він пішов до Москви знову, і государ велів поставити його в Юр'євець-Поволскій. А там нові біди. Попи, мужики і баби напали на Авакума і били його.Цей натовп намагалася взяти будинок протопопа нападом, воєвода же звелів охороняти його.Авакум знову відправився в Москву, але цар уже був незадоволений тим, що протопоп залишив своє місце. Авакум жив у Москві при Казанської церкви, у протопопа Івана Неронова.
Новим патріархом став Никон. Він наказав хреститися трьома перстами і зменшити кількість земних поклонів. Дізнавшись про це, Іван Неронов сказав, що прийшов час страждати. Авакум і костромський протопоп Данило написали цареві лист про віру, де обличчі єресь Никона. Після цього Никон наказав схопити Данила, його розстригли і заслали в Астрахань. Заслали і Івана Неронова, а протопопа Авакума посадили до в'язниці на ланцюг. Його не годували три дні, але потім прийшов хтось - чи то людина, чи то ангел - і приніс протопопу тарілку щей. Авакума збиралися расстрічь, але на прохання царя все ж не зробили цього.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Переказ скорочено Житіє протопопа Авакума їм самим написане(Авакум)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок