Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Це сталося у Віші (Артур Міллер)

Переказ скорочено Це сталося у Віші (Артур Міллер)

Назва:
Переказ скорочено Це сталося у Віші (Артур Міллер)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,36 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Це сталося у Віші (Артур Міллер)
Дія розгортається у Франції в 1942 р. Камера попереднього ув'язнення. На лаві сидять кілька чоловіків і хлопчик років п'ятнадцяти, на обличчі кожного - тривога і страх, всіх їх схопили прямо на вулиці і доставили сюди німецькі солдати. Затримані губляться в здогадах - що це, перевірка документів або що-небудь гірше? У художника Лебо прямо на вулиці виміряли ніс. Ловлять євреїв? Сам він припускає, що всіх їх, швидше за все, спрямують на примусові роботи до Німеччини. Робочий Байяр чув, що останнім часом в Тулузі влаштовують облави на євреїв. А що трапляється з ними потім?Відправляють у концтабір?
Актор Монсо, життєрадісна молода людина, недовірливо хитає головою. При чому тут концтабір? Чимало народу їде на роботу до Німеччини добровільно - всі отримують подвійний пайок. Але Байяр хитає головою: вагони з людьми замкнені, звідти б'є в ніс сморід - добровольців так не замикають.
Маршан, добре одягнений ділок, тримається гидливо, не приймає участі в загальній розмові і часто поглядає на годинник. Побачивши в коридорі майора і професора Гофмана, він заявляє, що повинен першим увійти в кабінет, тому що поспішає до міністерства постачання. Йому це дозволяють.
Дискусія поновлюється. Легковірний Монсо як і раніше малює райдужні перспективи: його кузена послали в Освенцим, і той пише, що дуже задоволений, його там навіть навчили класти цеглу. Байяр морщиться: фашистам довіряти не можна, краще з ними зовсім не мати справи.
Серед затриманих - князь фон Берг. Це викликає подив у всіх, особливо у психіатра Ледюка. Тому завжди здавалося, що аристократія підтримує будь-який реакційний режим. Фон Берг спокійно пояснює йому, що, звичайно, деякі підтримують, але багато дорожать ім'ям, сім'єю і не хочуть ганьбити їх колабораціонізмом. фашизм - найбільший вибух хамства, і хоча б тому не може знайти союзників у справжніх аристократів. Витончені люди не можуть переслідувати євреїв, перетворювати Європу на в'язницю.
Двері кабінету відкривається, звідти виходить, задкуючи, Маршан, він тримає в руці перепустку. У затриманих зажевріла надія - адже Маршан явно єврей, а його все ж таки відпустили.
Монсо радить всім триматися поувереннее, не виглядати жертвою - у фашистів особливий нюх на приречених. Треба змусити їх повірити, що ти не ізгой.
А ось марксист Байяр вважає, що пристосовуватися, вивертатися - ганебно.Проклята буржуазія продала Францію, впустила фашистів, бажаючи знищити французький робочий клас. Щоб відчувати себе сильним, треба спиратися на передову комуністичну ідеологію.
Ледюк намагається сперечатися з Байяр: хіба ідеологія може допомогти, коли тебе катують, заподіюють фізичний біль? А фон Берг, широко розкривши очі, безпосередньо запитує: хіба більшість фашистів не з робітників? Аристократ, на відміну від Байяр, робить ставку на особистість - тільки сильної особистості не можна задурманити голову хибною ідеєю.
Викликані після Маршана Байяр і офіціант назад не повертаються, Серед затриманих повзе слух, що в кабінеті кожного змушують спустити штани - перевіряють, чи не обрізаний чи що, і, якщо ти єврей, відправляють у концтабір і спалюють у печі.
Рішучий Ледюк пропонує спробувати втекти, його підтримують Лебо і хлопчик, якого мати послала, в ломбард закласти обручку.
Процедуру перевірки документів і подальшого огляду проводять майор, капітан і професор. Капітан і професор - закінчені антисеміти, і у них не виникає жодних сумнівів у правильності власних дій. Майор ж - новачок у цій справі, він тільки що прибув з фронту, і його явно шокує те, чим йому проходиться займатися. Зрозумівши, що затримані замислили втечу, він попереджає Ледюка, що їх стереже зовсім не один вартовий, як вони припускали, - на вулиці теж стоїть озброєна охорона.
Люди поступово, один за іншим, зникають за дверима кабінету. У камері залишаються тільки Ледюк і фон Берг. Останній намагається розвіяти тотальний песимізм психіатра - не всі люди погані, у світі багато по-справжньому порядних людей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Це сталося у Віші (Артур Міллер)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок