Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Чорна стріла (Роберт Льюїс Стівенсон)

Переказ скорочено Чорна стріла (Роберт Льюїс Стівенсон)

Назва:
Переказ скорочено Чорна стріла (Роберт Льюїс Стівенсон)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,81 KB
Завантажень:
278
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Чорна стріла (Роберт Льюїс Стівенсон)
Дія відбувається в Англії в другій половині XV ст., Під час війни Червоної і Білої Троянди.
У селі Тенстолл, що належить серові Деніелу Бреклі, з'являється гонець, який привозить наказ сера Деніела всьому чоловічому населенню села негайно виступити в похід. Загін має очолити Беннет Хетч, права рука сера Деніела і в його відсутність керуючий замку Мот. На час походу він хоче залишити доглядати за замком старого солдата Ніколаса Еппльярда, але під час їхньої розмови Еппльярда пронизує чорна стріла - це знак лісового розбійника на прізвисько Джон-мщуся-За-Всіх. Хетч змушений залишитися, а підкріплення серу Деніелу поведе його вихованець Річард (Дік) Шелтон.
Поки загін збирається біля церкви, на церковних дверях виявляють лист, в якому Джон-мщуся-За-Всіх говорить про свій намір помститися серу Деніелу, серу Оліверу - священику, винному, як йдеться у листі, у смерті батька юного Діка, і Беннет Хетч .
Тим часом сер Деніел сидить в харчевні однієї з належних йому сіл. Там же на підлозі влаштувався хлопчик, болісно реагує на жарти сера Деніела, який обіцяє вдало видати його заміж, зробивши місіс Шелтон.
З'являється Дік. Прочитавши лист священика сера Олівера, сер Деніел намагається перекласти провину за смерть батька Діка на якогось Елліса Декуорта. Поки Дік їсть, хтось підходить до нього ззаду і запитує дорогу в абатство Холівуд, що неподалік від замку Мот. Давши відповідь, Дік помічає, як хлопчик, якого всі в харчевні називають «майстром Джоном», таємно вислизає з кімнати.
Сер Деніел посилає Діка з листом назад в замок Мот. Тут з'являється гонець, що закликає Бреклі виступити на підмогу графу Райзінгему, прихильникові Ланкастерів, і сер Деніел зауважує, що «майстер Джон» пропав. Тоді він відправляє на його пошуки загін із семи осіб. Шлях Діка до замку лежить через болото. Там він зустрічає Джона, кінь якого потонула в трясовині, і далі хлопчики йдуть разом. Від Джона Дік дізнається, що сер Деніел збирається одружити його на якійсь Джоанні Седлі. Коли вони переправляються через річку, їх обстрілюють розбійники. Дік опиняється у воді, і Джон рятує його. Проходячи через ліс, вони потрапляють до табору розбійників, ватажком яких дійсно виявляється Елліс Декуорт. Незабаром хлопчики стають свідками розгрому загону, посланого на пошуки Джона. Переночувавши в лісі, хлопчики зустрічають прокаженого - це переодягнений сер Деніел, вщент розбитий прихильниками Йорков.
У замку сер Деніел готується до оборони - більше за все він побоюється «лісових братів». Щохвилини готовий зрадити своїх колишніх прихильників, він посилає з гінцем листа своєму другові, що складається в партії Ланкастерів. Тим часом Дік намагається довідатися обставини смерті батька, чим накликає на себе гнів сера Деніела. Його переселяють у кімнату над каплицею, і Дік відчуває, що це пастка. З'явився раптово Джон підтверджує його здогади. Дійсно, вбивця вже відкриває потайний люк, але його відволікають що почалися в замку пошуки якоїсь Джоани. Друг Діка зізнається, що він і є Джоанна, і вони дають клятву з'єднати свої долі.
Через потайний люк Дік залишає замок і, насилу переправившись через рів, бреде в ліс. Там він знаходить повішеного гінця і заволодіває листом, після чого здається розбійникам. Його відводять до предводителя. Декуорт радо зустрічає хлопчика і клянеться помститися серу Деніелу за нього і за себе. Через селян Дік передає своєму колишньому опікунові лист, в якому застерігає його від апарата шлюбу своєї нареченої.
Проходить кілька місяців. Прихильники Йоркського будинку розбиті, і тимчасово торжествує Ланкастерська партія, основні прихильники якої влаштувалися в містечку шорба-на-Тілле.
Діку стає відомо, що сер Деніел хоче видати Джоанну заміж за сера шорба. У спробі викрасти наречену Дік нападає на будинок, де її утримують під вартою, але замість охорони вступає в бій з лордом Фоксгемом, її опікуном. У результаті юнак перемагає старого лицаря, і той дає згоду на його шлюб з Джоанною.
Тоді Дік разом з лордом Фоксгемом намагаються звільнити Джоанну, викравши корабель, але з їх затії напасти на її будинок з моря нічого не виходить - їм і матросам з числа «лісових братів» дивом вдається врятуватися.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Чорна стріла (Роберт Льюїс Стівенсон)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок