Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Наталка (Денис Іванович Фонвізін)

Переказ скорочено Наталка (Денис Іванович Фонвізін)

Назва:
Переказ скорочено Наталка (Денис Іванович Фонвізін)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,58 KB
Завантажень:
163
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Короткий переказ твору Наталка (Денис Іванович Фонвізін)
Дія перша
Явище I ГР. Простакова, розглядаючи новий каптан Митрофана, лає Тришку за те, що той тягар і зіпсував річ. Вона відправляє Єреміївна за кравцем, а Митрофана - за батьком.
Явище II Простакова, називаючи Тришку «худобою» і «злодійський харей», лає його за зіпсований каптан. Тришка виправдовується: він самоук. На це Простакова відповідає, що перший кравець теж ні в кого не вчився. На що Тришка геніально заперечує: «Так перший кравець, може бути, шив гірше і мого».
Явище III Простакова лає чоловіка, що він від неї ховається, і просить вирішити суперечку про каптані. Простакова здається, що каптан мішкувато (тобто великий). Простакова сварить чоловіка, а той відповідає: «При твоїх очах, мої нічого не бачать». Простакова нарікає, що Бог дав чоловіка-дурня.
Явище IV З'являється Скотініних і питає, кого хоче покарати сестра в день його змови? У другий день він сам допоможе покарати будь-якого: «Не будь я Тарас Скотініних, якщо у мене не всяка вина винна». Роздивляючись каптан Митрофана, Скотініних говорить, що він зшитий «ізряднехонько». Простакова велить Єреміївна нагодувати Митрофана, бо скоро вчителя прийдуть. Єреміївна відповідає, що він вже 5 булок з'їв, а до цього всю ніч пронидіти від обжерливості. Митрофан розповідає, що його мучили кошмари: матінка била батюшку. Митрофан шкодує, що мати втомилася від бійки. Гж. Простакова називає сина «моя втіха» і відправляє його попустувати.
Явище V Простакова і Скотініних розмовляють про Софії. Скотініних пропонує: не гріх би їй дізнатися про змову. Простакова відповідає, що нічого їй доповідатися. І згадує, як вона добре ставиться до сироті. Простаков ж уточнює, що разом з Софією взялися ми наглядати і за її сільце. Дружина різко обриває його. Скотініних не терпиться одружитися, щоб об'єднати землі і розводити свиней, до яких у нього «смертна полювання». Простакова стверджує, що Митрофан весь у дядька, теж обожнює свиней.
Явище VI Входить Софія з листом, але ні Скотініних, ні Простакова його прочитати не можуть і хизуються тим, що в їхньому роду зроду не було грамотіїв.
Явище VII Входить Правдин, Простакова просить його прочитати лист, але Правдин спочатку запитує дозволу у Софії, пояснюючи, що чужих листів не читає. З листа з'ясовується, що Софія - «спадкоємиця доходу з десяти тисяч». Скотініних і Простакова приголомшені. Простакова кидається обіймати Софію. Скотініних розуміє, що його змовою вже не бути.
Явище VIII Слуга оголошує Простакова, що в село ввійшли солдати з офіцером. Простакова лякається, але чоловік її заспокоює, що офіцер не допустить безладу солдатів.
Дія друга
Явище I Мілон несподівано зустрічається з давнім приятелем Правдіна і каже, що спішно їде до Москви, журиться, що не знає нічого про свою кохану, може бути, що піддається жорстокості. На що Правдин розповідає, що і в даному сімействі жорстока дружина і дурний чоловік. Він же, Правдін, сподівається покласти край «злобі дружини і дурості чоловіка». Мілон задоволений, що його друг має на те повноваження. Входить Софія.
Явище II Мілон щасливий від зустрічі з коханою, а Софія скаржиться на утиски, які довелося їй пережити в будинку Простакова. Софія здивована сьогоднішньої зміною до неї Простакової. Мілон ревнує, але Софія змальовує тупість Митрофана, і Мілон заспокоюється. Софія впевнена, що її доля в руках дядька, який скоро приїде. З'являється Скотініних.
Явище III Скотініних скаржиться, що сестра, яка викликала його з маєтку на змову, різко змінила свій намір. Він говорить Софії, що її у нього ніхто не відніме. Мілон обурений такою зухвалістю. Скотініних погрожує помститися Митрофану, яке переходить йому шлях.
Явище IV Єреміївна вмовляє Митрофана повчитися, а він її обзиває «старої хричовка». Увійшовши Скотініних загрожує Митрофану розправою. Єреміївна кидається на захист свого вихованця. Скотініних відступає.
Явище V Простакова запобігає перед Мілонов і Софією, говорить, що чекає-не дочекається її дядечка, а потім починає розповідати, як вона любить Митрофана та піклується про нього, лише б його в люди вивести.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Переказ скорочено Наталка (Денис Іванович Фонвізін)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок