Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Знак чотирьох (Артур Конан Дойл)

Переказ скорочено Знак чотирьох (Артур Конан Дойл)

Назва:
Переказ скорочено Знак чотирьох (Артур Конан Дойл)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,31 KB
Завантажень:
190
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Знак чотирьох (Артур Конан Дойл)
Події повісті «Знак чотирьох» розгортаються в Лондоні в 1888 р. Під час вимушеного неробства, пов'язаного з відсутністю замовлень, відомий сищик-консультант Шерлок Холмс, що проживає на Бейкер-стріт в будинку 221-6 разом зі своїм другом доктором Уотсоном, викладає йому суть свого дедуктивного методу, який він використовує при розкритті злочинів. Шерлок Холмс переконаний, що по краплі води наглядова людина здатна шляхом логічних висновків довести існування Атлантичного океану і Ніагарського водоспаду, навіть якщо ніколи раніше їх не бачив і нічого про них не чув. Необхідно помічати найдрібніші деталі і факти, оскільки вони здатні внести неоціненний внесок у відтворення повної картини подій, характеру людини і обставин злочину.
Будучи геніальним сищиком, Шерлок Холмс має енциклопедичними знаннями в області кримінальної хроніки і хімії, добре грає на скрипці, відмінно фехтує і боксує, розбирається в англійських законах, обізнаний у геології, анатомії, ботаніки, має неабиякий акторським талантом, але зате в сфері літератури, філософії, астрономії його знання дорівнюють нулю. У години, коли йому нічим зайнятися, його охоплює вбивча нудьга і він знаходить утіху в морфії і кокаїні.
Доктор Уотсон, друг і компаньйон Шерлока Холмса, колишній військовий лікар, який служив при англійській армії у війні Індії з Афганістаном і поранений у цій війні, проживає з Холмсом в одній квартирі і є літописцем усіх розкритих його другом справ.
До велику втіху Шерлока Холмса, його тимчасове неробство переривається якоїсь міс Морстен, особливої двадцяти семи років з натхненним і добрим обличчям, що свідчить про благородство і чуйності душі. Вона розповідає сищикові про дивні події, що трапилися нещодавно в її житті, і просить у нього допомоги. У дитинстві вона втратила матір. Батько, який служив офіцером в Індії, відправив дочку в пансіон до Англії. У 1878 р., тобто десять років тому, він приїхав до Англії, про що попередньо повідомив у телеграмі. Проте, коли міс Морген прийшла в готель, вона дізналася, що її батько несподівано зник. Не повернувся він і наступного дня, не повернувся більше ніколи. Потім починаючи з 1882 р., вона раптом стала щорічно отримувати від кого-то з однієї дуже красивою і великої перлині. А в день візиту до Холмса їй прийшов лист, в якому її просили приїхати ввечері до театру «Ліцеум», повідомляли, що з нею обійшлися несправедливо і хтось бажає цю несправедливість виправити.
Шерлок Холмс і доктор Уотсон вирушають у вказане місце разом з нею. Перед виходом вона показує Холмсу дивну записку, знайдену в речах зниклого Морстена, на якій був зображений план якогось приміщення, з намальованими там же в ряд чотирма хрестами, дотичними один з одним перекладинами і з претензійною підписом: «знак чотирьох». Зустрінутий ними людина везе їх у кебе в південну частину Лондона. Там вони знайомляться з маленьким рудим людиною з блискучою лисиною на голові. Виявляється, що він - один із синів-близнюків помер шість років тому майора Шолто - Тадеуш Шолто. Його батько і батько міс Морстен колись разом служили в Індії в колоніальних військах. Там майор Шолто, таємничим чином розбагатівши, подав одинадцять років тому у відставку і повернувся до Англії з багатою колекцією східних рідкостей і цілим штатом тубільних слуг. Таємницю придбання скарбів і те, де вони зберігалися, майор не відкривав нікому до самої своєї смерті, Відчувши її наближення, він покликав до себе синів і розповів їм, як помер капітан Морстен. Виявилося, що, приїхавши десять років тому в Лондон, він прийшов до Шолто і в них виник спір з приводу поділу скарбів, про які Морстен знав і половина яких йому належала. У нього, страждав хворим серцем, стався напад. Після чого він упав і, вдарившись головою об кут скриньки з скарбом, помер. Боячись,. Що його звинуватять у вбивстві, Шолто приховав тіло капітана і нічого не сказав його дочки, коли кілька днів по тому, розшукуючи зниклого батька, вона прийшла до нього додому. Перед смертю він хотів відкрити синам також і те, де захований сам скриньку, проте зробити це йому завадило страшне обличчя за вікном.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Знак чотирьох (Артур Конан Дойл)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок