Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Скачати інша робота: Позакласне читання за новелою П. Меріме “Таманго”

Загрузка...

Позакласне читання за новелою П. Меріме “Таманго” / сторінка 4

Назва:
Позакласне читання за новелою П. Меріме “Таманго”
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
8,74 KB
Завантажень:
102
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 

Позакласне читання в школі є одним із важливих шляхів літературного розвитку і морально-естетичного виховання учнів. Книга, як кажуть, продовжує пам’ять та уяву людини.
Програма для позакласного читання тепер передбачає свободу вибору, варіантність уроків, це, дійсно багата скарбниця для саморозвитку школярів
Готуючись до позакласного читання, учні самостійно читають рекомендовані програмою і вчителем твори, отже, перше знайомство дітей із твором уже відбулося. Завдання ж учителя – поглибити, уточнити те, про що довідалися учні із прочитаного.
Учитель повинен пам’ятати, що від простого читання учнями твору він повинен перейти на уроці до читання свідомого, вдумливого вивчення і аналізу твору, але без втрати тієї насолоди, яку дає людині мистецтво.
Завжди рекомендую дітям читати художній твір з олівцем у руках і робити записи у читацьких щоденниках і виписувати найцікавіші думки, епізоди…
Заздалегідь до позакласного читання даю завдання: вибрати 2-3 найцікавіші епізоди і навчитися переказувати їх, дібрати матеріал про автора, намалювати ілюстрації, дати характеристику головному героєві і т. ін.
Залежно від начитаності, літературної ерудиції учнів форми і методи позакласного читання будуть різними: лекція, бесіда, конференція…
Учнів треба вчити, читати художній твір свідомо і розумно, задуматись над змістом книги, намагатись самостійно оцінити її.
Звичайно, учитель повинен пам’ятати, що в центрі уваги на уроці позакласного читання – художній твір, його герої і проблеми, бо про начитаність людини судять не за кількістю прочитаних книжок, а по тому, як вона зуміла розібратися в них і що вона взяла із них для себе.
Пастушенко Г.В.
учитель-методист
зарубіжної літератури
ЗОШ І-ІІІ ступенів №5
ім. Т.Г. Шевченка
м. Коломиї
2000 р.


Факультативні заняття в школі.
Антична література – праматір усіх європейських літератур, вона живе у віках, стає виразником найсокровенніших ідей кожного нового покоління.
Ця література вражає змістовністю своїх творів, багатогранністю зображення людини, вона відкриває нам широке коло ідей та прагнень незнаної сили та величини.
Саме антична література та мистецтво справили величезний вплив на відповідні сфери життя інших народів, серед них і українського.
Тому, вибираючи тему для факультативу із зарубіжної літератури, зупинилась на античній літературі. Вважаю, що, поринаючи в цей бурхливий дивний світ, діти відчують не тільки подих епохи, її славне минуле, але і актуальність тих питань і проблем, які антична література перед собою ставила, їх значимість для сучасності.
Факультатив проводжу за власно складеною програмою. Форми і методи найрізноманітніші: семінарські заняття, конференції, бесіди “за круглим” столом, літературні ігри…
Після завершення роботи, скажемо, над якоюсь об’єднаною темою, проводимо літературні вечори, конкурси читців художнього слова.
Відкрите заняття факультативу на тему: “Античний театр та його вплив на розвиток світового театру” принесло задоволення не тільки глядачам, але і самим учням. Вони готували ролі із творів античних драматургів Есхіла, Софокла, Еврипіда, відтворювали міні-античний театр, вчилися читати речитативом.
Не дивно, що діти дуже часто вибирають свого улюбленого поета саме з античної літератури.
Готуючи факультативне заняття про Геродота – “батька історії” та коментуючи його твори, зокрема про походження скіфів, учні довідалися багато цікавого про етнографічно-географічний опис Скіфії, південних теренів України. Вони переконалися, що Україна споконвіків багата країна, а Дніпро – Борисфен Геродот за величиною ставить на друге місце після Дунаю, а за багатством – після єгипетського Нілу.
Факультативні заняття збагатили учнів знаннями про скіфів, їхній спосіб життя, характер, звички, обряди, виховання молоді, військову тактику.
Члени факультативу брали активну участь у різних літературних вікторинах, самі їх готували. А найголовніше – школярі багато читали, використовували додаткову літературу, писали реферати, вчилися їх захищати.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Інше на тему: Позакласне читання за новелою П. Меріме “Таманго”

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок