Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Чуже обличчя (Кобо Абе)

Переказ скорочено Чуже обличчя (Кобо Абе)

Назва:
Переказ скорочено Чуже обличчя (Кобо Абе)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,60 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Короткий переказ твору Чуже обличчя (Кобо Абе)
Дослідник, завідувач лабораторії в інституті високомолекулярної хімії, під час експерименту обпік собі обличчя рідким киснем, від чого всі його обличчя вкрилося рубцями. Рани ніяк не гояться, і він весь час ходить з забинтованим особою. Він розмірковує про те, що відсутність на обличчі шкіри, яка є не більш ніж оболонкою, відгородили його від суспільства. Він відчуває себе втратили обличчя і зауважує, що особа відіграє в житті куди важливішу роль, ніж він припускав: навіть заспокійлива музика Баха здається йому тепер не бальзамом, а грудкою глини. «Невже понівечене особа здатна впливати на сприйняття музики?» - Скаржиться він. Герой розмірковує, чи не втратив він ще чого-то разом з особою. Він згадує, як у дитинстві він стягнув і кинув у вогонь накладні волосся старшої сестри, що здавалися йому чимось непристойним, аморальним, а тепер бинти стали як би його фальшивим обличчям, позбавленим вираження та індивідуальності.
Герой намагається відновити фізичну близькість з дружиною, яка перервалася після нещасного випадку, але робить це занадто різко, дуже грубо, і дружина відштовхує його. Його зв'язок з людьми порушилася: перехожі ввічливо відводять очі від його обличчя, товариші по службі старанно роблять вигляд, ніби нічого не сталося, діти починають плакати при погляді на нього. Герой хоче зробити маску, яка замінила б йому обличчя, відновила б його зв'язок з людьми. Першим ділом він зустрічається з К. - ученим, які займаються виготовленням штучних органів. К. демонструє йому штучний палець, але обличчя - інша справа. На думку К., це не тільки косметична проблема, але й проблема, пов'язана з профілактикою душевних Захворювань.
К. під час війни був військовим лікарем і бачив, що поранені насамперед турбувалися не про те, чи будуть вони жити і чи буде їх організм нормально функціонувати, а про те, чи збережеться їх первісний вигляд. Один солдат, у якого було знівечене обличчя, перед самою випискою з госпіталю наклав на себе руки. Це переконало К, в тому, що «серйозне зовнішнє поранення обличчя, подібно перекладної картинці, друкується у вигляді душевної травми».
К. готовий зайнятися особою героя і впевнений, що зможе запропонувати йому щось краще, ніж бинти. Але герой відмовляється. Він купує штучний палець і поспішає якомога швидше піти.Вночі, поставивши штучний палець на стіл, точно свічку, герой обдумує свою розмову з К, Якщо особа - стежка між людьми, значить, втрата обличчя назавжди замурувала героя в одиночній камері, і тоді ідея маски схожа з планом втечі з в'язниці, де На карту поставлено існування людини. Герой дійсно шукає шлях до людей. Але ж особа не єдина стежка. Наукові праці героя по реології читали люди, які ніколи його не бачили, отже, наукові праці також пов'язують людей між собою. Герой намагається зрозуміти, чому штучний палець виглядає так відштовхуюче.Ймовірно, справа у відчутті шкіри. Щоб відтворити найдрібніші деталі шкіри, треба скористатися чиїмось чужим обличчям.
Герой зустрічається зі шкільним товаришем - фахівцем в області палеонтології. Той пояснює героєві, що навіть досвідчений фахівець може відтворити лише загальне розташування м'язів - адже якби скелет давав точне уявлення про зовнішній вигляд людини, пластичні операції були б неможливі.
Герой обмірковує, яка особа йому підійде. Він шукає матеріал для гладкого епітелію, для кератинового шару епідерми, для внутрішніх шарів шкіри. Герой робить зліпок свого обличчя з сурми - це внутрішня поверхня майбутньої маски. Тепер йому необхідно вибрати тип особи для зовнішньої поверхні маски, що не так-то легко. Неможливість ні з ким розділити своє горе починає перетворювати героя на чудовисько. Якщо вірно вислів Карлейля, що сутана робить священика, то, можливо, вірно і те, що особа чудовиська створює серце чудовиська.
Герой починає любити темряву. Він іде в кіно, щоб побути в темряві, випадково потрапляє на виставку масок театру «Але».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Переказ скорочено Чуже обличчя (Кобо Абе)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок