Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Зачарована душа (Ромен Роллан)

Переказ скорочено Зачарована душа (Ромен Роллан)

Назва:
Переказ скорочено Зачарована душа (Ромен Роллан)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
8,09 KB
Завантажень:
388
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Короткий переказ твору Зачарована душа (Ромен Роллан)
За задумом письменника роман являє собою «щось більше, ніж літературний твір. Це - жива істота, повість про духовний світ однієї жінки», що охоплює сорок років її життя - від безтурботної юності до мужньої смерті.
З перших сторінок роману перед нами постає «сильна, свіжа дівчина, налита соками життя», міцна, білява, з упертим опуклим чолом, ще нічого не зазнати в життя і постійно занурена у свої мрії. Положення в суспільстві та стан її батька дозволяють Аннете Рів'єр жити вільним, забезпеченої життям. Вона навчається в Сорбонні, розумна, незалежна, впевнена в собі.
З паперів нещодавно померлого батька Аннета дізнається, що у неї є зведена сестра Сільвія, незаконнонароджена дочка Рауля Рів'єра і квіткарки Дельфіни. Вона знаходить Сільвію і щиро до неї прив'язується. Сільвія, Гризетка, типове дитя робочого Парижа, не цілком відповідає високим моральним вимогам сестри. Вона не проти обдурити Аннет, а коли зауважує, що сестрі подобається молодий італійський аристократ, без жодного збентеження відбиває його у неї. І все ж спільна кров об'єднує цих двох, настільки не схожих жінок. «Вони являли собою наче дві півкулі однієї душі».За будь-яких випробуваннях, приготованих їм долею, вони не втрачають одне одного з очей і завжди готові допомогти одне за одним.
Аннете робить пропозицію молодий адвокат Роже Бріссо. Його сім'я готова приєднати до своїх земель володіння багатої спадкоємиці. Роже впевнений, що «справжнє призначення жінки - у вогнища, її покликання - материнство».Але Аннета, «яка сама має своїм світом, яка теж сама є цілий світ», не бажає стати тінню чоловіка і жити тільки його інтересами. Вона просить у Роже свободи для себе і своєї душі, але наштовхується на стіну нерозуміння.Аннета не може примиритися з пересічністю свого обранця. Правдива в усьому, вона знаходить у собі сили розірвати заручини. Але їй шкода відкинутого коханого. Не в змозі оволодіти собою, вона віддається йому.
Душа Аннет зцілилася від пристрасті, але під серцем у неї зріє нове життя - вона вагітна. Сестра пропонує їй розповісти все колишньому нареченому і зобов'язати його одружитися на ній, щоб уникнути ганьби і дати дитині батька. Але Аннета не боїться людських розмов і готова стати для малюка і батьком і матір'ю. Всю вагітність вона занурена в марення і мрії про солодкого життя удвох з дитиною.
У Аннет народжується син. Дійсність виглядає куди суворіше, ніж її мрії.Світське суспільство, друзі, подруги, так захоплювався нею раніше, відвернулися від неї. Несподівано для самої Аннет це боляче ранить її. Вона не збирається миритися з «становищем знедоленої». Тут захворює маленький Марк. Не встиг дитина одужати, як на Аннет обрушується нове нещастя: вона розорена, будинок у Парижі і маєток в Бургундії пущені з молотка. Мати з сином змушені перебратися в маленьку квартиру в будинку, де живе Сільвія. За мізерну плату Аннета дає приватні уроки, з ранку до вечора бігаючи по місту з кінця в кінець, поки малюк перебуває під наглядом сестри і її швачок. Однак таке життя до душі Аннете. Вона ніби прокинулася від сну, «почала знаходити задоволення в подоланні труднощів, була до всього готова, смілива і вірила в себе».
Аннета зустрічає колишнього університетського товариша Жюльєна Тисни.Незграбний, боязкий Жюльєн тягнеться до сильної, вольової Аннете. Вона у свою чергу відгукується на безроздільну відданість цього милого людини.Молода жінка не приховує нічого зі свого минулого життя і розповідає про свій незаконно народженої дитини. Жюльєн визнає прямоту і благородство Аннет, але в його душі сильні католицькі і буржуазні забобони. Аннета не звинувачує його за це, але рішуче пориває з ним.
Аннета знайомиться з молодим лікарем Філіпом Віллар. З першого погляду Віллар розпізнає в Аннете споріднену душу. Її неабиякий розум і бурхливий темперамент, хапають його. Між ними спалахує пристрасть, вони стають коханцями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Переказ скорочено Зачарована душа (Ромен Роллан)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок