Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Тягар пристрастей людських (Сомерсет Моем)

Переказ скорочено Тягар пристрастей людських (Сомерсет Моем)

Назва:
Переказ скорочено Тягар пристрастей людських (Сомерсет Моем)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,37 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Тягар пристрастей людських (Сомерсет Моем)
Дія відбувається на початку XX ст.
Дев'ятирічний Філіп Кері залишається сиротою, і його відправляють на виховання до дядька-священика в Блекстебл. Священик не відчуває до племінника ніжних почуттів, але в його будинку Філіп знаходить безліч книг, які допомагають йому забути про самотність.
У школі, куди віддали хлопчика, однокашники знущаються над ним (Філіп хром від народження), від чого він стає болісно боязкий і сором'язливий - йому здається, що страждання - доля всього його життя. Філіп молить Бога зробити його здоровим, і в тому, що дива не відбувається, звинувачує одного себе - він думає, що йому не вистачає віри.
Він ненавидить школу і не хоче вступати до Оксфорда. Всупереч бажанню дядька, він прагне повчитися в Німеччини, і йому вдається наполягти на своєму.
У Берліні Філіп підпадає під вплив одного зі своїх товаришів по навчанню, англійця Хейуорд, який здається йому неабияким і талановитим, не помічаючи, що навмисна незвичайність того - лише поза, за якою не стоїть нічого. Але суперечки Хейуорд і його співрозмовників про літературу і релігії залишають величезний слід у душі Філіпа: він раптом розуміє, що більше не вірить в Бога, не боїться пекла і що людина відповідає за свої вчинки тільки перед собою.
Пройшовши курс в Берліні, Філіп повертається в Блекстебл і зустрічає там міс Уілкінсон, дочка колишнього помічника містера Кері. Їй близько тридцяти, вона манірні і кокетлива, спочатку вона не подобається Філіпу, але тим не менш незабаром стає його коханкою. Філіп дуже гордий, в листі Хейуорд він складає красиву романтичну історію. Але коли реальна міс Уілкінсон їде, відчуває велике полегшення і смуток від того, що реальність так не схожа на мрії.
Дядько, змирившись з небажанням Філіпа надходити в Оксфорд, відправляє його в Лондон навчатися професії присяжного бухгалтера. У Лондоні Філіпу погано: друзів немає, а робота наводить нестерпну тугу. І коли від Хейуорд приходить лист з пропозицією поїхати в Париж і зайнятися живописом, Філіпу здається, що це бажання давно визрівало в душі у нього самого.Провчившись лише рік, він, незважаючи на заперечення дядька, їде в Париж.
У Парижі Філіп поступив до художньої студії «Амітріно»; освоїтися на новому місці йому допомагає Фанні Прайс - вона дуже негарна і неохайна, її терпіти не можуть за грубість і величезна зарозумілість при повній відсутності здібностей до малювання, але Філіп все одно вдячний їй.
Життя паризької богеми змінює світогляд Філіпа: він більше не вважає етичні завдання основними для мистецтва, хоча сенс життя, як і раніше бачить у християнської чесноти. Поет Кроншоу, не згодний з такою позицією, пропонує Філіпу для осягнення істинної мети людського існування подивитися на візерунок персидського килима.
Коли Фанні, дізнавшись, що влітку Філіп з приятелями їде з Парижа, влаштувала потворну сцену, Філіп зрозумів, що вона закохана в нього. А після повернення він не побачив Фанні в студії і, поглинений заняттями, забув про неї. Через декілька місяців від Фанні приходить лист з проханням завітати до неї: вона три дні нічого не їла. Прийшовши, Філіп виявляє, що Фанні покінчила з собою. Це потрясло Філіпа. Його мучить почуття провини, але найбільше - безглуздість подвижництва Фанні. Він починає сумніватися і в своїх здібностях до живопису і звертається з цими сумнівами до одного з вчителів. І дійсно, той радить йому почати життя заново, бо з нього може вийти лише посередній художник.
Звістка про смерть тітки змушує Філіпа поїхати в Блекстебл, і в Париж він більше не повернеться. Розлучившись з живописом, він хоче вивчати медицину і надходить до інституту при лікарні св. Луки в Лондоні. У своїх філософських роздумах Філіп приходить до висновку, що совість - головний ворог особистості в боротьбі за свободу, і створює собі нове життєве правило: треба слідувати своїм природним нахилам, але з належною оглядкою на поліцейського за рогом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Тягар пристрастей людських (Сомерсет Моем)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок