Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Три товстуни (Юрій Олеша)

Переказ скорочено Три товстуни (Юрій Олеша)

Назва:
Переказ скорочено Три товстуни (Юрій Олеша)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,03 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Три товстуни (Юрій Олеша)
В одному місті колись жив лікар. Звали його Гаспар Арнер. Він був учений, і не було в країні нікого мудріше його. Країною ж, де жив Гаспар Арнер, правили Три Товстуни, ненажерливі і жорстокі.
Одного разу влітку, в червні, ясним погожим днем доктор вирушає на прогулянку. На площі він несподівано застає стовпотворіння, чує постріли і, забравшись на вежу, бачить, як від Палацу Трьох Толстяков біжать ремісники, переслідувані гвардійцями. Виявляється, народ під проводом зброяра Просперо і гімнаста Тібул повстав проти влади Трьох Толстяков, але повстання зазнало поразки, а зброяр Просперо схоплений. Бомба потрапляє в башту, з якої Гаспар Арнер спостерігає за подіями, вона руйнується, і доктор втрачає свідомість. Прокинувся, коли настав вечір. Навколо валяються трупи вбитих. Повертаючись додому через площу Зірки, доктор бачить, як залишився на волі інший ватажок повстання гімнаст Тібул, рятуючись від переслідують його гвардійців, вправно йде по вузькій дроті прямо над площею, а потім тікає через люк в куполі. Будинки втомлений доктор збирається лягти спати, як несподівано з каміна вилазить чоловік у зеленому плащі. Це гімнаст Тібул. Наступного дня на площі Суду готують десять плах для схоплених бунтівників. Тоді ж трапляється надзвичайне пригода: вітер відносить продавця повітряних куль разом з кулями і той падає прямо у відкрите вікно палацової кондитерської і потрапляє прямо у величезний торт. Щоб уникнути покарання, кондитери вирішують залишити продавця в торті, вимазати його кремом і обліпивши цукатами, і подати в зал, де проходить парадний сніданок. Таким чином продавець куль, тремтячи від страху, що його з'їдять, стає свідком того, що відбувається в залі. Дегустація торта тимчасово відкладається. Три Товстуни хочуть побачити полоненого зброяра Просперо, а потім, коли, насолодившись цим видовищем, вони збираються продовжити бенкет, в залу з криком і плачем вривається дванадцятирічний хлопчик - спадкоємець Тутті.
У Толстяков немає дітей, і вони збираються передати все своє багатство і управління країною Тутті, яка виховується в Палаці, як маленький принц.Товстуни всіляко балують його і потурають його примхам. Крім того, вони хочуть, щоб у хлопчика було залізне серце, вони не дозволяють йому грати з іншими дітьми, а його заняття проходять у звіринці. Замість одного для нього створена дивовижна лялька, яка наділена здатністю рости і розвиватися разом з Тутті. Спадкоємець надзвичайно прив'язаний до неї. І ось улюблена лялька зламана: бунтівні гвардійці, що перейшли на бік Просперо і повсталого народу, іскололі її багнетами.
Товстуни не хочуть, щоб спадкоємець Тутті засмучувався. Ляльку необхідно терміново полагодити, але ніхто не здатний цього зробити, крім навчань доктора Гаспара Арнер. Тому вирішено відправити йому ляльку, щоб до наступного ранку вона, полагоджений, знову була в Тутті. В іншому випадку доктора чекають серйозні неприємності. Оскільки настрій Толстяков зіпсовано, торт з продавцем повітряних куль забирають назад на кухню.Кухарчуки в обмін на повітряні кулі допомагають продавцю вибратися з Палацу, показують йому таємний хід, який починається з гігантської каструлі.
Тим часом на чотирнадцятому ринку Три Товстуни влаштовують святкування для народу: спектаклі, розваги, подання, під час яких артисти повинні агітувати за Трьох Толстяков і відволікати увагу народу від плах, які зводяться для страти. На одному такому поданні присутні доктор Арнер і гімнаст Тібул, перетворений доктором для конспірації в негра. Під час виступу силача Лапітупа Тібул не витримує і проганяє його зі сцени, відкривши народу, що він зовсім не негр, а справжнісінький Тібул. Між ним і підкупленими циркачами зав'язується бійка. Тібул обороняється капустяними качанами, зриваючи їх прямо з грядки і кидаючи в супротивника. Схопивши черговий качан, він несподівано виявляє, що це людська голова, і не кого іншого, як продавця повітряних куль.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Три товстуни (Юрій Олеша)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок