Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Ідіот (Федір Михайлович Достоєвський)

Переказ скорочено Ідіот (Федір Михайлович Достоєвський)

Назва:
Переказ скорочено Ідіот (Федір Михайлович Достоєвський)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,93 KB
Завантажень:
355
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.6

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Короткий переказ твору Ідіот (Федір Михайлович Достоєвський)
Дія роману відбувається в Петербурзі та Павловську кінця 1867 - початку 1868
Князь Лев Миколайович Мишкін приїжджає до Петербурга зі Швейцарії. Йому двадцять шість років, він останній зі знатного дворянського роду, рано осиротів, в дитинстві захворів на тяжку нервовою хворобою і був поміщений своїм опікуном і благодійником Павлищева до швейцарського санаторій. Там він прожив чотири роки і тепер повертається до Росії з неясними, але великими планами послужити їй. У поїзді князь знайомиться з Парфеном Рогожиним, сином багатого купця, який успадкував після його смерті величезні статки. Від нього князь вперше чує ім'я Настасії Пилипівни Барашковий, коханки якогось багатого аристократа Тоцького, якій пристрасно захоплений Рогожин.
По приїзду князь зі своїм скромним вузликом відправляється в будинок генерала Єпанчіна, далеким родичем дружини якого, Єлизавети Прокопівни, є. У родині Єпанчина три дочки - старша Олександра, середня Аделаїда і молодша, загальна улюблениця і красуня Аглая. Князь вражає всіх безпосередністю, довірливістю, відвертістю і наївністю, настільки неймовірними, що спочатку його приймають дуже насторожено, проте з усе великою цікавістю і симпатією. Виявляється, що князь, який здався простаком, а декому і хитруном, дуже недурний, а в яких -то речі по-справжньому глибокий, наприклад, коли розповідає про бачені їм за кордоном смертної кари. Тут же князь знайомиться і з надзвичайно самолюбним секретарем генерала Ганею Іволгіним, у якого бачить портрет Настасії Пилипівни. Її обличчя сліпучої краси, горде, повне презирства і потаємного страждання, вражає його до глибини душі.
Дізнається князь і деякі подробиці: обманець Настасії Пилипівни Тоцький, прагнучи звільнитися від неї і виношуючи плани одружитися на одній з дочок Єпанчина, сватає її за Ганю Іволгіна, даючи як придане сімдесят п'ять тисяч. Ганю манять гроші. З їх допомогою він мріє вибитися в люди й надалі значно примножити капітал, але в той же час йому не дає спокою принизливість положення. Він би вважав за краще шлюб з Аглаєю Епанчиной, в яку, може бути, навіть трохи закоханий (хоча і тут теж його чекає можливість збагачення). Він чекає від неї вирішального слова, ставлячи від цього в залежність подальші свої дії. Князь стає мимовільним посередником між Аглаєю, яка несподівано робить його своєю довіреною особою, і Ганею, викликаючи в тому роздратування і злість.
Між тим князю пропонують оселитися не де-небудь, а саме в квартирі Іволгіна. Не встигає князь зайняти надану йому кімнату і перезнайомитися з усіма мешканцями квартири, починаючи з рідних Гані і закінчуючи нареченим його сестри молодим лихварем Птіциним і паном незрозумілих занять Фердищенко, як відбуваються два несподіваних події. У будинку раптово з'являється не хто інший, як Настасья Пилипівна, приїхала запросити Ганю і його близьких до себе на вечір. Вона бавиться, вислуховуючи фантазії генерала Іволгіна, які тільки розпалюють атмосферу. Невдовзі з'являється галаслива компанія з Рогожиним на чолі, який викладає перед Настасею Пилипівною вісімнадцять тисяч. Відбувається щось на зразок торгу, як би з її глузливо-презирливим участю: це її-то, Настасію Пилипівну, за вісімнадцять тисяч? Рогожин ж відступати не збирається: ні, не вісімнадцять - сорок. Ні, не сорок - сто тисяч! ..
Для сестри і матері Гані відбувається нестерпно образливо: Настасья Пилипівна - продажна жінка, яку не можна пускати в пристойний будинок. Для Гані ж вона - надія на збагачення. Вибухає скандал: обурена сестра Гані Варвара Ардаліоновна плює йому в обличчя, той збирається вдарити її, але за неї несподівано вступає князь і отримує ляпаса від оскаженілого Гані, «О, як ви будете соромитися свого вчинку», - в цій фразі весь князь Мишкін, вся його незрівнянна лагідність. Навіть у цю хвилину він співчуває іншому, нехай навіть і кривдникові. Наступна його слово, звернене до Настасія Пилипівна: «Хіба ви така, якою тепер представлялися», стане ключем до душі гордої жінки, глибоко страждає від своєї ганьби і покохала князя за визнання її чистоти.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Інше на тему: Переказ скорочено Ідіот (Федір Михайлович Достоєвський)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок