Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Ефіопіка (Геліодор)

Переказ скорочено Ефіопіка (Геліодор)

Назва:
Переказ скорочено Ефіопіка (Геліодор)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,50 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Ефіопіка (Геліодор)
Уродженець Фінікії з міста Емесси (еллінізованій і переважно з грецьким населенням), Геліодор мав духовний сан. Відомо: місцевий синод, вважаючи, що «Ефіопіка» розбещує молодь, зажадав від Геліодора спалити свою книгу публічно або відмовитися від священнослужіння. І Геліодор віддав перевагу другому.
Імовірно події роману ставляться до V або IV ст. До н. е.. Місце початкового дії - Північна Африка (Єгипетське узбережжя).
Прекрасна Харіклея і могутній красень Теагена полюбили один одного і таємно побралися. Але доля приготувала їм чимало тяжких випробувань. Молодим еллінам доводиться бігти з Дельф, де вони зустрілися і познайомилися на Піфійських іграх (священні урочистості, присвячені Аполлону).
На початку роману вони потрапляють у полон до єгипетським розбійникам із войовничого племені Буколію (волопас) і знайомляться зі своїм співвітчизником - афінянином Кнемон. Теж бранець, він стає не тільки перекладачем, а й вірним супутником Теагена і Харікло.
Кнемон теж змушений був залишити батьківщину, боячись помсти сумирно закоханої в нього мачухи.
Шляхетна краса Теагена і Харікло настільки піднесена, що волопас спершу приймають їх за небожителів. Ватажок розбійників Тіамід закохується в еллінку і, традиційно вважаючи її своєю здобиччю, збирається одружитися з Харікло.
Син мемфисского пророка Тіамід став ватажком розбійників лише через підступи молодшого брата, який відібрав у нього право на спадкове священнослужітельство.
А під час описуваних подій, як людина благородна, він скликає народ на збори і звертається до соратників по розбою з проханням віддати йому прекрасну еллінку замість покладеної частини захоплених багатств: «... не з потреби в насолоди, а заради нащадків буде в мене ця полонянка - так я вирішив <...> Перш за все вона шляхетного походження, думається мені. Суджу про це по знайдених у неї коштовностей і по тому, як вона не піддалася осягнув її бід, але зберігає той же духовне благородство, що і в колишній своїй частці. Потім, я відчуваю в ній душу добру і цнотливу. Якщо благопристойності вона перемагає всіх жінок, якщо соромливістю погляду викликає повагу у всіх, хто її бачить, хіба не природно, що вона змушує всіх добре думати про себе? Але ось що важливіше всього сказаного: вона мені здається жрицею якогось бога, так як скинути священні шати, і корона вона навіть у нещасті вважає чимось жахливим і недозволеним. Закликаю всіх присутніх судити, чи може бути подружжя більш підходяща, ніж чоловік з роду пророків і дівчина, присвячена божеству? »
Народ схвалює його рішення. А розумна і далекоглядна Харіклея теж не суперечить. Адже вона дійсно жриця Артеміди, обрана за жеребом на рік. А Теагена (його вона з міркувань безпеки видає за свого брата) служить Аполлону.
Харіклея лише просить почекати з весіллям, поки вони прибудуть в місто, де є вівтар або храм Аполлона або Артеміди, щоб там скласти з себе жрецтво. Тіамід і народ погоджуються з нею. Тим більше, що вони готуються штурмувати Мемфіс, де зіграти весілля буде пристойний і гідний, ніж тут, в лігві розбійників.
Але раптово на них нападає інший, більш численний загін, приваблення не тільки багатою наживою: залишився в Мемфісі Петосірід, молодший брат Тіоміда, жадає знешкодити претендента на жрецький пост, пообіцявши за його упіймання велику нагороду. У нерівному бою Тіамід захоплений у полон. А все, що є на острові розбійників, віддано вогню.
Дивом вціліли Теагену і Харікло разом з Кнемон вдається бігти (з печери, де вони ховалися) з болотистого острова Волопаса. Після чергових пригод елліни зустрічають благородного старця - єгиптянина Каласіріда з Мемфіса.
Свого часу, щоб не піддатися спокусі (раптово спалахнула пристрасть до прекрасної фракіянке), Каласірід, головний пророк храму Ісіди в Мемфісі, відправляється в добровільне вигнання і потрапляє в Елладу, в священне місто Дельфи. Там він, прийнятий ласкаво і прихильно, знайомиться з еллінськими мудрецями, які бачать в ньому побратима по духу і знань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Ефіопіка (Геліодор)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок