Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Кожному своє (Леонардо Шаша)

Переказ скорочено Кожному своє (Леонардо Шаша)

Назва:
Переказ скорочено Кожному своє (Леонардо Шаша)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,38 KB
Завантажень:
412
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору твору Кожному своє (Леонардо Шаша)
Дія відбувається в післявоєнній Італії, у маленькому сицилійському містечку. Аптекар Манно отримує анонімний лист, де йому загрожують смертю, не вдаючись у пояснення причин. Друзі аптекаря - дон Луїджі Корвайя, нотаріус Пекорілла, викладач Лаурана, адвокат Розелло, доктор рошо - вважають анонімку злим жартом. Сам Манно схильний думати, що його хочуть налякати з метою відвадити від полювання - через кілька днів відкривається сезон, а заздрісникам, як завжди, не йметься. Втім, про всяк випадок аптекар повідомляє про те, що трапилося сержанта карабінерів, і, коли той розгортає листа, Паоло Лаурана бачить на зворотному боці аркуша слово «Unicuique», набране характерним друкарським шрифтом.
Двадцять третього серпня 1964 р., у день відкриття мисливського сезону, аптекаря Манно і його постійного напарника доктора рошо знаходять вбитими. Автор анонімного листа привів свою загрозу у виконання, і жителі містечка починають гадати, що ж таке накоїв покійний аптекар. Всі жаліють бідного доктора, який за страждав за чужі гріхи. Поліція також завзято приймається за.дело: обидві жертви займали чільне становище і користувалися загальною повагою. До того ж у лікаря рошо впливова рідня: сам він - син відомого професора-окуліста, а його дружина - племінниця каноніка і кузина адвоката Розелло.
Дружними зусиллями поліція і жителі міста знаходять розгадку вбивства: аптекар явно зраджував своїй некрасивою зів'ялої дружині, і який-небудь ревнивець вбив його. Відсутність доказів і прекрасна репутація покійного нікого не бентежать: раз дійшло до вбивства, значить, справа нечиста. Тільки Лаурана дотримується іншої точки зору: хоча інстинкт сіцілійця волає до обережності, він манівцями з'ясовує, що католицьку газету «Оссерваторе романо» виписують лише дві людини - канонік і парафіяльний священик.
У священика номери за останній місяць опиняються в цілості й схоронності. Лаурана зачаровано дивиться на підзаголовок «Unicuique suum» (лат. «кожному своє»). У каноніка його підстерігає невдача: у цьому будинку прочитані газети стають предметом домашнього ужитку. Канонік твердо переконаний, що аптекар поплатився за любовну інтрижку, а чоловік гаряче улюбленої племінниці просто підвернувся вбивці під руку.
На цьому розслідування могло б закінчитися, але, на жаль, Лауране пощастило. Цього тихого і сором'язливого викладача італійської мови в містечку поважають, але близьких друзів у нього немає. З доктором рошо його пов'язували шкільні спогади - вони разом навчалися в гімназії і в ліцеї. Після смерті рошо Лаурана відчуває почуття порожнечі і болю - це був чи не єдина людина, з яким він міг обговорити літературні новинки або політичні події. Особисте життя в Лаурани не склалася із-за егоїстичною і ревнивої матері - на порозі сорокаріччя він залишається для неї наївним і недосвідченим хлопчиком, не дозрілим для шлюбу.
У вересні Лаурана приїжджає в Палермо приймати іспити в ліцеї. У ресторані він зустрічає колишнього шкільного товариша - нині депутата парламенту від комуністичної партії. Рошо голосував за комуністів, хоч і приховував це з поваги до родичів дружини. Незадовго до смерті доктор побував у Римі, щоб зустрітися з депутатом і з'ясувати, чи можна помістити в газеті викривальні матеріали про одного з найбільш іменитих громадян містечка, який тримає в руках всю провінцію і замішаний у безлічі брудних справ.
Повернувшись додому, Лаурана розповідає про своє відкриття адвокату Розелло. Той горить бажанням помститися невідомому вбивці. Красива вдова доктора також приходить в хвилювання, бо перш щиро вірила, що чоловік загинув через любовних пригод аптекаря. Синьйора Луїза навіть дозволяє Лауране поглянути на папери покійного, хоча її вкрай засмучує версія, ніби аптекар послужив помилковою приманкою - в містечку всім було відомо, що Манно і рошо полюють разом.
Лаурана звертається за допомогою до приходського священика, до якого ставиться з симпатією, незважаючи на свої антиклерикальні переконання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Кожному своє (Леонардо Шаша)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок