Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Одіссея (Гомер)

Переказ скорочено Одіссея (Гомер)

Назва:
Переказ скорочено Одіссея (Гомер)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
11,06 KB
Завантажень:
505
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Короткий переказ твору Одіссея (Гомер)
Троянська війна була затіяна богами для того, щоб минула героїв і настав нинішній, людський, залізний вік. Хто не загинув біля стін Трої, той повинен був загинути на зворотному шляху.
Більшість вцілілих грецьких вождів попливли на батьківщину, як пливли на Трою - загальним флотом через Егейське море. Коли вони були на півдорозі, морський бог Посейдон грянув бурею, кораблі розкидало, люди потонули у хвилях і розбилися об скелі. Врятуватися судилося тільки обраним. Але і тим довелося нелегко. Мабуть, тільки старому мудрому Нестору вдалося спокійно досягти свого царства в місті Пілосі. Здолав бурю верховний цар Агамемнон, але лише для того, щоб загинути ще більш страшною смертю - в рідному Аргосі його вбила власна дружина і її месник-коханець; про це потім напише трагедію поет Есхіл. Менелая з повернутої йому Еленою занесло вітрами далеко до Єгипту, і він дуже довго добирався до своєї Спарти. Та найбільше і найважче був шлях хитромудрого царя Одіссея, якого море носило по світлу десять років. Про його долю і склав Гомер свою другу поему: «Муза, скажи мені про те досвідченим чоловіка, який, / Мандруючи довго з дня, як святий Іліон їм зруйнований, / Багатьох людей міста відвідав і звичаї бачив, / Багато й горя терпів на морях , про порятунок дбаючи ... »
«Іліада» - поема героїчна, дія її відбувається на ня поле і у військовому таборі. «Одіссея» - поема казкова і побутова, дія її розгортається, з одного боку, в чарівних краях велетнів і чудовиськ, де поневірявся Одіссей, з іншого - у його маленькому царстві на острові Ітаці і в її околицях, де чекали Одіссея його дружина Пенелопа і його син Телемах. Як у «Іліаді» для розповіді вибраний тільки один епізод, «гнів Ахілла», так і в «Одіссеї» - тільки самий кінець його мандрів, останні два перегони, з далекого західного краю землі до рідної Ітаки. Про все, що було раніше, Одіссей розповідає на бенкеті в середині поеми, і розповідає дуже стисло: на всі ці казкові пригоди в поемі доводиться сторінок п'ятдесят з трьохсот. У «Одіссеї» казка відтіняє побут, а не навпаки, хоча читачі, і стародавні і сучасні, більш охоче перечитували і згадували саме казку.
У Троянській війні Одиссей дуже багато зробив для греків - особливо там, де потрібна була не сила, а розум. Це він здогадався зв'язати наречених Олени клятвою спільно допомагати її обранцю проти будь-якого кривдника, а без цього військо ніколи не зібралося б в похід. Це він залучив у похід юного Ахілла, а без цього перемога була б неможлива. Це він, коли на початку «Іліади» грецьке військо після загальної сходки ледь не кинулося з-під Трої в зворотний шлях, зумів його зупинити. Це він умовляв Ахілла, коли той посварився з Агамемноном, повернутися в бій. Коли після загибелі Ахілла обладунки вбитого повинен був отримати кращий воїн грецького табору, їх отримав Одіссей, а не Аякс. Коли Трою не вдалося взяти облогою, це Одіссей придумав побудувати дерев'яного коня, в якому сховалися і проникли таким чином до Трої найхоробріші грецькі вожді, - і він у їх числі. Богиня Афіна, покровителька греків, найбільше з них любила Одіссея і допомагала йому на кожному кроці. Зате бог Посейдон його ненавидів - ми скоро дізнаємося чому, - і це Посейдон своїми бурями десять років не давав йому дістатися до батьківщини. Десять років під Троєю, десять років у мандрах, - і тільки на двадцятий рік його випробувань починається дія «Одіссеї».
Починається воно, як і в «Іліаді», «Зевсового волею». Боги тримають рада, і Афіна заступається перед Зевсом за Одіссея. Він - у полоні у закоханої у нього німфи Каліпсо, на острові в самій середині широкого моря, і тужить, марно бажаючи «бачити хоч дим, від рідних берегів далеко висхідний». А в царстві його, на острові Ітаці, всі вже вважають його загиблим, і навколишні вельможі вимагають, щоб цариця Пенелопа обрала собі з них нового чоловіка, а острову - нового царя. Їх більше сотні, вони живуть в Одіссеевом палаці, буйно бенкетують і п'ють, плюндруючи Одіссеевом господарство, і розважаються з Одіссеевим рабинями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Інше на тему: Переказ скорочено Одіссея (Гомер)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок