Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Любов до трьох апельсинів (Карло Гоцці)

Переказ скорочено Любов до трьох апельсинів (Карло Гоцці)

Назва:
Переказ скорочено Любов до трьох апельсинів (Карло Гоцці)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,45 KB
Завантажень:
397
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Любов до трьох апельсинів (Карло Гоцці)
Сильвіо, король Треф, надзвичайно схвильований і надзвичайно засмучений хворобою свого єдиного сина, принца Тартальї. Кращі лікарі визначили недуга наслідного принца як результат найглибшої іпохондрії і дружно відступилися від нещасного. Залишалося лише одне останній засіб не дати Тартальї у розквіті років зійти в труну - змусити його розсміятися.
Відданий слуга і друг короля, Панталоне, пропонує Сільвіо план порятунку хворого: по-перше,треба влаштувати при дворі веселі ігри, маскарад і вакханалії, по-друге, допустити до принца нещодавно оголосили в місті Труффальдіно, людини заслуженого в мистецтві сміху. Зваживши на раді Панталоне, король закликає валета Треф Леандро, свого першого міністра, і доручає йому пристрій святкування. Леандро намагається було заперечувати у тому сенсі, що зайва метушня тільки зашкодить Тартальї, але король наполягає на своєму.
Леандро неспроста заперечував королю. Адже він у змові з принцесою Кларіче, племінницею Сільвіо. Негідники хочуть погубити принца, одружитися і після смерті Сільвіо спільно правити країною. Леандро та Кларіче в їх задумах протегує фея Моргана, яка втратила купу грошей, ставлячи на портрет короля, і почасти відігралася, роблячи ставку на карту із зображенням Леандро. Вона обіцяє бути на святі і своїми закляттями не допустити зцілення Тартальї.
Забавник Труффальдіно - а він присланий в палац магом Челіо, що любив короля і не який зазнав Леандро з тієї ж причини, яка визначала симпатії і антипатії Моргани, - як би не намагався, не може викликати на обличчі Тартальї навіть тіні посмішки. Починається свято, але і тут принц все плаче і проситься назад в тепле ліжко.
Вірна своїй обіцянці, серед маскарадною натовпу в образі потворною старенької з'являється фея Моргана. Труффальдіно налітає на неї і, обсипавши градом образ, валить з ніг. Та, сміховинно задерши догори ноги, летить на землю, і, о диво! - Тарталья заливається дзвінким сміхом і разом виліковується від усіх недуг. Ледь піднявшись на ноги, Моргана в гніві обрушує на принца жахливе закляття - вселяє йому невідбутну пристрасну любов до трьох апельсинів.
Одержимий шаленої манією Тарталья вимагає, щоб Труффальдіно негайно споряджався в дорогу разом з ним шукати три апельсина, які, як розповідається в дитячій казці, перебувають у двох тисячах миль від їхнього міста, у владі чарівниці-велетки Креонт. Робити нема чого, і Труффальдіно слідом за принцом одягається в обладунки, озброюється мечем і надягає залізні черевики. Король Сільвіо докладає всіх зусиль, щоб утримати сина від божевільної затії, але, бачачи, що все марно, непритомніє. Тарталья з Труффальдіно залишають палац до превеликою радості Кларіче, Леандро та їх підручного Брігелла, які, шануючи принца вже небіжчиком, починають заводити в палаці свої порядки.
Відважні мандрівники надзвичайно швидко добираються до володінь Креонт, бо всі дві тисячі миль їх супроводжує диявол з хутром, невпинно піддуваючи вітром у спину. Диявол з хутром зникає, вітер припиняється, і Тарталья з Труффальдіно розуміють, що вони у мети.
Але тут на їхньому шляху встає маг Челіо. Він безуспішно намагається відговорити принца і його зброєносця від зухвалого задуму, але врешті-решт пояснює, як їм уникнути смерті від рук чарівних слуг велетки, і постачає усім для цього необхідним.
Тарталья з Труффальдіно біля воріт замку Креонт. Шлях їм перекривають Ворота з залізними гратами, але вони змазують їх чарівною маззю, і Ворота відчиняються. На них з гавкотом кидається страшний Пес, але вони кидають йому шматок хліба, і той заспокоюється. Поки Труффальдіно, слідуючи повчанням мага Челіо, витягає з колодязя і розкладає на сонці Мотузку, а потім вручає Пекарке вересковий віник, Тарталья встигає сходити в замок і повернутися звідти з трьома величезними апельсинами.
Раптом тьмяніє світло і лунає страхітливий голос велетки Креонт: вона наказує своїм слугам убити викрадачів апельсинів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Любов до трьох апельсинів (Карло Гоцці)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок