Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Прощавай, зброє (Ернест Хемінгуей)

Переказ скорочено Прощавай, зброє (Ернест Хемінгуей)

Назва:
Переказ скорочено Прощавай, зброє (Ернест Хемінгуей)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,68 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Прощавай, зброє (Ернест Хемінгуей)
Дія роману відбувається в 1915-1918 рр.. на італо-австрійському фронті.
Американець Фредерік Генрі - лейтенант санітарних військ італійської армії (італійської - тому що США ще не вступили у війну, а Генрі пішов добровольцем). Перед наступом у містечку на плавнях, де стоять санітарні частини, - затишшя. Офіцери проводять час хто як вміє - п'ють, грають у більярд, ходять в публічний будинок і вганяють у фарбу полкового священика, обговорюючи при ньому різні інтимні речі.
У розташований по сусідству англійська госпіталь приїжджає молода медсестра Кетрін Барклі, у якої у Франції загинув наречений. Вона шкодує, що не вийшла за нього заміж раніше, не подарувала йому хоч трохи щастя.
За військам проноситься слух, що треба чекати швидкого настання. Треба терміново розбити перев'язувальний пункт для поранених. Австрійські частини знаходяться близько від італійців - на іншій стороні річки. Генрі скрашує напруга очікування залицянням за Кетрін, хоча його бентежать деякі дивацтва її поведінки. Спочатку після спроби її поцілувати він отримує ляпаса, потім дівчина сама цілує його, схвильовано питаючи, чи завжди він буде добрий до неї. Генрі не виключає, що вона злегка божевільна, але дівчина дуже гарна, і зустрічатися з нею краще, ніж проводити вечори в офіцерському публічному домі. На чергове побачення Генрі приходить грунтовно п'яним і до того ж сильно спізнюється - втім, побачення не відбудеться: Кетрін не зовсім здорова. Несподівано лейтенант відчуває себе незвично самотнім, на душі у нього моторошно й сумно.
На наступний день стає відомо, що вночі у верхів'ях річки буде атака, туди повинні виїхати санітарні машини. Проїжджаючи повз госпіталю, Генрі на хвилину вискакує побачитися з Кетрін, та дає йому медальйон із зображенням святого Антонія - на щастя. Приїхавши на місце, він розташовується з шоферами в бліндажі; молоді хлопці-італійці дружно лають війну - якщо б за дезертирство не переслідували рідних, нікого б з них тут не було. Немає нічого гіршого війни. Програвач її - і то краще. А що буде?Австрійці дійдуть до Італії, втомляться і повернуться додому - кожному хочеться на батьківщину. Війна потрібна тільки тим, хто на ній наживається.
Починається атака. У бліндаж, де знаходиться лейтенант з шоферами, потрапляє бомба. Поранений у ноги, Генрі намагається допомогти вмираючому поруч шофера. Ті, хто вцілів, доставляють його до пункту першої допомоги. Там, як ніде, видно брудна сторона війни - кров, стогони, розкидані тіла. Генрі готують до відправки в центральний госпіталь - у Мілан. Перед від'їздом його відвідує священик, він співчуває Генрі не стільки тому, що того поранили, скільки тому, що тому важко любити. Людини, Бога ... І все ж священик вірить, що коли-небудь Генрі навчиться любити - душа в нього ще не вбита - і тоді буде щасливий. До речі, його знайому медсестру - здається, Барклі? - Теж переводять в міланський госпіталь.
У Мілані Генрі переносить складну операцію на коліні. Несподівано для себе він з великим нетерпінням чекає приїзду Кетрін і, як тільки вона входить у палату, переживає дивне відкриття: він любить її і не може без неї жити. Коли Генрі навчився пересуватися на милицях, вони з Кетрін починають їздити в парк на прогулянку або обідають в затишному ресторанчику по сусідству, п'ють сухе біле вино, а потім повертаються в госпіталь, і там, сидячи на балконі, Генрі чекає, коли Кетрін закінчить роботу і прийде до нього на всю ніч і її чудові довге волосся накриють його золотим водоспадом.
Вони вважають себе чоловіком і дружиною, ведучи відлік подружнього життя з дня появи Кетрін в міланському госпіталі. Генрі хоче, щоб вони одружилися насправді, але Кетрін заперечує: тоді їй доведеться виїхати: як тільки вони почнуть залагоджувати формальності, за нею стануть стежити і їх розлучать.Її не турбує, що їхні стосунки ніяк офіційно не узаконені, дівчину більше хвилює неясне передчуття, їй здається, що може статися щось жахливе.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Прощавай, зброє (Ернест Хемінгуей)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок