Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Форміон (Теренцій)

Переказ скорочено Форміон (Теренцій)

Назва:
Переказ скорочено Форміон (Теренцій)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,14 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Форміон (Теренцій)
Дія розвивається в Афінах. Все починається монологом раба Лава; господар його друга Гети, молодий Антифон одружується з любові і при зовсім звичайних обставинах. Давши йде повернути Гете боржок: тому знадобилися гроші на подарунок молодим. Як бачимо, традиція подібних дарів існувала здавна: збирали «подарункові внески» не тільки з рідні та друзів, але навіть з рабів ...
Гета повідомляє Даву, що в місто повертаються Деміфон і Хремет, старики-брати. Один - з Кілікії, інший - з Лемноса. Обидва вони, їдучи, доручили Гете доглядати за їхніми синами Антифон і Федрі. Але в підсумку, опинившись неодноразово битим молодими господарями за спроби їх наставляти, раб змушений був стати спільником юнаків у їхніх любовних справах.
Федра (син Деміфона) закохався в арфістку Памфілії. Молодий господар і слуга щодня проводжали її до школи і назад. Бував з ними і Антифон.
Одного разу, чекаючи арфістку в перукарні, вони раптово дізналися: неподалік трапилося нещастя. У бідної дівчини Фаніі померла мати, і немає кому її навіть поховати як слід.
Молоді люди відправляються в цей будинок. І Антифон, допомагаючи сумної Фаніі, по вуха в неї закохується. Почуття виявляється взаємним. Антифон готовий женитися, хоча і побоюється гніву батька ...
На допомогу приходить розумний і всезнаючий Парасіпо-древньогрецькою«парасітос» - «нахлібник») Форміон. Дівчина залишилася сиротою. А за законом найближчий родич повинен подбати про її заміжжя. І ось на терміново скликаному судовому засіданні оголошується, що Фания полягає в спорідненості з антифон. І юнак негайно одружується на ній, виконуючи «родинний обов'язок» з цілком природним ентузіазмом. Проте радість затьмарена думкою про швидке повернення батька і дядька, які навряд чи схвалять його вибір. Та й Федра розуміє, що його любов до рабині-арфістка теж не викличе захоплення батьків ...
Тим часом літні брати - вже в гавані міста. Гета і Федра вмовляють Антифон триматися стійко і пояснити батькам: женитися його змусило правосуддя. Ну і почуття теж. «За законом, по суду, мовляв», - підказує йому Федра. Але малодушний Антифон боягузливо покидає сцену, кинувши обом на прощання: «Все життя моє і Фанію довіряю вам!»
З'являється Деміфон. Він у гніві. Так, нехай закон. Але - знехтувати батьківське згоду і благословення?!
На привітання Федра і питання, чи все гаразд і здоровий він, Деміфон відповідає: «Питання! Прекрасну тут без мене влаштували ви весілля! »
Гета і Федра всіма можливими аргументами захищають втікача антифон. Але Деміфон упирається. Так, нехай за законом. Але той же закон надає право забезпечити бідну родичку приданим і видати її на бік. А так - «Який же був сенс вводити в будинок злиденну?!». І Деміфон вимагає звести його з парасита Форміона - захисником обох жінок і непрямим винуватцем цих неприємних для старих братів подій.
Але Форміон спокійний і впевнений, що йому все вдасться зробити законно і благополучно: «... Фания залишиться / З антифон. Всю провину я зніму і на себе / Зверну все роздратування це старече ».
Як бачимо, Форміон не тільки розумний, самовпевнений, але і шляхетний (хоча, можливо, не завжди безкорисливо).
І Форміон переходить в наступ. Він звинувачує Деміфона в тому, що він кинув у горі бідну родичку, та ще й сироту. Так, її батько, мовляв, був небагатий і скромний понад міру, тому після його смерті ніхто і не згадав про сирітку, все від неї відвернулися. У тому числі і заможний Деміфон ...
Але Деміфон спокійний. Він впевнений, що подібних родичів у нього немає: це вигадки Форміона. Проте, бажаючи уникнути судової тяганини, пропонує: «Бери п'ять мін і відводило її з собою!»
Однак Форміон і не думає здавати позицій. Фания одружена з сином Деміфона за законом. І вона ще стане втіхою в старості обом братам.
Три суддівських радника, дуже безглузді, нерішуче дають Деміфону гранично суперечливі поради: від них толку немає.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Форміон (Теренцій)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок