Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Весілля Кречинського (Олександр Сухово-Кобилін)

Переказ скорочено Весілля Кречинського (Олександр Сухово-Кобилін)

Назва:
Переказ скорочено Весілля Кречинського (Олександр Сухово-Кобилін)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,86 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Весілля Кречинського (Олександр Сухово-Кобилін)
Вже не перший місяць поміщик Петро Костянтинович Муромський, довіривши сільське господарство керуючому, живе зі своєю дочкою Лідочкою і її літній тітонькою Ганною Антонівною Атуевой в Москві. У нього великі землі в Ярославській губернії і аж півтори тисячі кріпосних душ - стан неабияка.
Зрозуміло, двадцятирічна дівчина Лідочка - «ласий шматочок» для московських чепурунів-женихів. Але цього не розуміє її тітонька. Вона вважає, що Лідочку треба показувати світу, кликати в будинок гостей: «без витрат дівчинку заміж не віддаси». Але раптом з'ясовується, що витрат-то ніяких вже й не потрібно.
Лідочка по секрету зізнається тітоньці, що наречений вже є! Вчора на балу вона танцювала мазурку з Михайлом Васильовичем Кре-чинського. І він - ах, Боже правий! - Зробив їй пропозицію. Але от що прикро - роздумувати немає часу! Відповідь потрібно дати негайно. «Мішель» не сьогодні-завтра їде з Москви і бажає знати до свого від'їзду - «так» чи «ні».
Як бути? Адже татко не дасть благословення на швидку руку. Він повинен добре знати майбутнього зятя. А що таке цей Кречинського - фігура у вищій мірі загадкова. Він їздить у будинок Муромського вже цілу зиму, але відомо про нього небагато, хоча і досить для того, щоб тітонька і племінниця були від нього без розуму. Йому - під сорок. Ставний, гарний. Пишні бакенбарди. Спритно танцює. Чудово говорить по-французьки. У нього величезний коло знайомств у вищому світі! Здається, є і маєток десь у Симбірської губернії ... А які у нього аристократичні манери! Яка чарівна галантність! Який вишуканий смак у всьому - адже ось як чарівно «обробив» він Лідочкін солітер (великий діамант), тобто оправив його у ювеліра в шпильку, виготовлену за власною моделі ...
Але Муромського не проймеш такими розмовами. Який стан Кречинського? Скільки в нього землі, скільки душ - ніхто не знає. Зате кажуть, що хитається він по клубах, грає в карти і має «должішкі». А ось інша молода людина, Володимир Дмитрович Нелисін, давній «друг дому», весь як на долоні. Скромний, навіть сором'язливий. Карт в руки не бере. Щоправда, погано танцює і не блищить манерами. Але зате він сусід - маєток його поряд, «борозна до борозні». І він теж тут, у Москві, і теж відвідує будинок Муромського: мовчазно закоханий у Лідочку. Його-то Муромський і пророкує у чоловіки своєї «кралечки» і «мазухо».
Однак стараннями тітоньки і самого Кречинського справу улагоджується так, що Муромський в той же день благословляє дочку на шлюб з «прекрасною людиною», якому «князі та графи приятелі». Не-лькін в розпачі. Ні, він не допустить, щоб це весілля відбулося! Йому дещо відомо про «грішки» Кречинського. Але тепер-то він «до-знає всю таємницю» і вже тоді представить старому цього «дотепника» і «лихача» в істинному світлі.
А «таємниця» є. Та ще й яка! Кречинського не просто грає в карти - він «страшний гравець». Він марить грою. І Лідочка з її приданим - для нього лише куш, з яким можна вступити у велику гру. «У мене в руках тисячі п'ятсот душ, - міркує він, - і це ж півтора мільйона, і двісті тисяч найчистішого капіталу. Адже на цю суму можна виграти два мільйони! і виграю, виграю напевно ».
Так, але куш цей треба ще роздобути. Благословення батька - це тільки хитка удача, вирвана в долі завдяки натхненній блефу. Блеф потрібно витримати до кінця! Але як, як?! Положення Кречинського катастрофічне. Він зв'язався з «шушваль», дрібним картковим шулером Іваном Антоновичем Расплюєва, чиї нечисті і незначні виграші ледь підтримують його існування. Квартиру, де він мешкає разом з цим жалюгідним пройдисвітом, безперестанку осаджують кредитори. Грошей немає навіть на візника! А тут ще є цей підлий купчішка щебенем, вимагає видати цю ж хвилину картковий борг, погрожує сьогодні ж записати його ім'я в клубі в ганебну боргову «книжечку», тобто ославити його на все місто як банкрута! І це в ту саму хвилину, коли Кречинського «мільйон в руку лізе» ... Так, з одного боку, мільйон, а з іншого - потрібні якихось дві-три тисчонкі, щоб роздати борги, сплатити рахунки і нашвидку - на три дні - влаштувати весілля.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Інше на тему: Переказ скорочено Весілля Кречинського (Олександр Сухово-Кобилін)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок