Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Золоте теля (Ільф і Петров)

Переказ скорочено Золоте теля (Ільф і Петров)

Назва:
Переказ скорочено Золоте теля (Ільф і Петров)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,71 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Золоте теля (Ільф і Петров)
Кінець весни або початок літа 1930 р. У кабінет Арбатовської предісполкома входить громадянин, який видає себе за сина лейтенанта Шмідта і потребує з цієї причини в грошову допомогу.
Це Остап Бендер, врятований хірургом від смерті після того, як Кіса Вороб'янінов, герой роману «Дванадцять стільців», полоснув його по горлу бритвою.
Отримавши трохи грошей і талони на харчування, Бендер бачить, що в кабінет входить ще один молодий чоловік, також представляється сином лейтенанта Шмідта. Делікатна ситуація вирішується тим, що «брати» впізнають один одного. Вийшовши на ганок, вони бачать, що до будівлі наближається ще один «син лейтенанта Шмідта» - Паніковський, немолодий уже громадянин у солом'яному капелюсі, коротких брюках і з золотим зубом у роті. Паніковського з ганьбою викидають в пил. Як з'ясовується, за справу, бо ще за два роки до того всі «сини лейтенанта Шмідта» розділили на Сухаревки всю країну на експлуатаційні дільниці, і Паніковський просто вторгся на чужу територію.
Остап Бендер розповідає своєму «молочному братові» Шурі Балаганову про мрію: взяти разом п'ятсот тисяч на блюдечку з блакитною облямівкою і виїхати в Ріо-де-Жанейро. «Раз в країні бродять якісь грошові знаки, то повинні ж бути люди, у яких їх багато». Балаганов називає ім'я підпільного радянського мільйонера, який живе в місті Чорноморську, - Корейко.Познайомившись з Адамом Козлевичем, власником єдиного в Арбатові автомобіля марки «лорен-Дітріх», перейменованого Бендером в «Антилопу-Гну», молоді люди беруть його із собою, а по дорозі підбирають Паніковського, який вкрав гусака і рятується від переслідувачів.
Мандрівники потрапляють на трасу автопробігу, де їх приймають за учасників та урочисто зустрічають як головну машину. У місті надоїв, віддаленому від Чорноморська на тисячу кілометрів, їх чекає обід і мітинг. З застрягли на путівці двох американців Бендер бере двісті рублів за рецепт самогону, який вони шукають по селах. Тільки в Лучанська самозванців викриває прийшла туди телеграма, що вимагає затримати шахраїв. Незабаром їх обганяє колона учасників автопробігу.
У найближчому містечку зелена «Антилопа-Гну», що знаходиться в розшуку, перефарбовується в яєчно-жовтий колір. Там же Остап Бендер обіцяє зцілити страждає від радянських снів монархіста Хворобьева, позбавивши його, за Фрейдом, від першоджерела хвороби - радянської влади.
Таємний мільйонер Олександр Іванович Корейко був незначний службовцям фінансово-рахункового відділу якогось установи під назвою «Геркулес». Ніхто не підозрював, що у нього, що одержує сорок шість рублів на місяць, тобто в камері схову на вокзалі валізку з десятьма мільйонами рублів у валюті і радянських грошових знаках.
З деяких пір він відчуває за собою чиєсь пильну увагу. Те жебрак з золотим зубом нахабно переслідує його, бурмочучи: «Дай мільйон, дай мільйон!» Те надсилають божевільні телеграми, то книжку про американських мільйонерів. Столуясь у ребусника старого Синицького, Корейко закоханий в його онуку Зосю. Одного разу, гуляючи з нею пізно ввечері, він піддається нападу Паніковського й Балаганова, викрадає у нього залізну коробочку з десятьма тисячами рублів.
Через день, напнувши міліцейський кашкет з гербом міста Києва, Бендер вирушає до Корейко, щоб віддати йому коробку з грошима, але той відмовляється її прийняти, кажучи, що ніхто його не грабував та й грошей таких йому нізвідки було взяти.
Бендер переїжджає за газетним оголошенням в одну з двох кімнат Васисуалія Лоханкіна, від якого дружина Варвара пішла до інженера Птибурдукова. Через чвар і скандалів мешканців цієї комунальної квартири її звали «Воронячої слобідкою». Коли в ній з'являється вперше Остап Бендер, на кухні якраз шмагають різками Лоханкіна за те, що він не гасить за собою світло в туалеті.
Великий комбінатор Бендер відкриває на вкрадені у Корейко десять тисяч контору із заготівлі рогів та копит. Формальним главою установи стає Фукс, робота якого полягає в тому, що при будь-якому режимі він сидить за чужі банкрутства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Золоте теля (Ільф і Петров)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок