Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Сильні світу цього (Моріс Дрюон)

Переказ скорочено Сильні світу цього (Моріс Дрюон)

Назва:
Переказ скорочено Сильні світу цього (Моріс Дрюон)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,49 KB
Завантажень:
335
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Сильні світу цього (Моріс Дрюон)
По-французькому роман цей називається «Великі сім'ї», і в ньому йдеться головним чином про старовинної аристократичної сім'ї Ла Моннеро і про родину вихідців з Австрії великих фінансистів Шудлеров.
В один з паризьких пологових будинків у січні 1916 р. з'явилися з візитом представники цих двох родин з нагоди народження Жана-Ноеля Шудлера, Жан-Ноель доводиться онуком що знаходиться в зеніті слави пристарілого поетові, «романтику четвертого покоління» графу Жану де Ла Моннеро, що прийшов разом зі своєю дружиною Жюльєтт, бабусею немовляти. Це сімейство представляють на зустрічі також брат поета маркіз Урбен де Ла Моннеро, та ще сама. породілля. Жаклін, що носить тепер прізвище Шудлер. У Жана і Урбена є ще два брати: Робер - генерал і Жерар - дипломат. Чоловіка Жаклін Франсуа тут немає, тому що він на фронті, але зате прийшли дев'яносторічний Зігфрід, прадід немовляти, засновник банку «Шудлер», його син, керуючий Французьким банком, барон Ноель Шудлер і його дружина Адель, відповідно батько й мати відсутнього батька Жана- Ноеля. Візит переривається нальотом німецької авіації, яка бомбардує Париж, а наступна зустріч героїв відбувається вже в кінці 1920 р. у ложа вмираючого Жана де Ла Моннеро. Тут же, крім членів сім'ї, тридцятитрирічного вчений, виходець із селянської родини Симон Лашом, який написав дисертацію про творчість Жана де Ла Моннеро, і відомий лікар Лартуа. Симон зустрічається тут з Ізабеллою, племінницею Жюльєтт де Ла Моннеро, яка згодом стає його коханкою, а на похоронах поета знайомиться також з міністром освіти Анатолем Руссо, завдяки якому він розлучається з викладацькою роботою в ліцеї, переходить у міністерство і, оскільки він не позбавлений здібностей , стрімко починає робити кар'єру. Він одружений, і тому, коли Ізабелла завагітніла від нього, пані де Ла Моннеро влаштовує їй шлюб зі своїм давнім шанувальником сімдесятирічним Олів'є Меньере. Молодята виїжджають до Швейцарії. Там у Ізабелли трапляється викидень, а через деякий час Олів'є, не витримавши перевантажень щасливого сімейного життя, вмирає. Тим часом у Симона Лашома з'являється нова коханка, Марі-Елен Етерлен, яка до останнього часу була коханкою Жана. де Ла Моннеро.
Тут в романі виникає ще одна фігура - ятдесятисемирічний Люсьєн Моблан, який по матері доводиться братом поетові Жану і всім іншим братам Ла Моннеро старшого покоління. Одночасно він є колишнім чоловіком баронеси Аделі Шудлер. Зовні він потворний, але зате дуже багатий. Його називають королем гральних будинків і нічних ресторанів.
В один прекрасний день Ноель Шудлер запрошує його, колишнього чоловіка своєї дружини, для важливої розмови до себе в кабінет. Цьому розмови передує конфлікт Ноеля з сином Франсуа. Вирушаючи на два місяці в Америку, він доручає синові керувати належної йому серед іншого газетою «Еко де матен». Той успішно справляється із завданням, але при цьому виробляє в газеті ряд необхідних реформ, кілька омолоджує склад співробітників і завойовує такий авторитет у підлеглих, що це викликає напад ревнощів у повернувся з поїздки батька. А безпосередньою причиною конфлікту стає намір Франсуа призначити на посаду завідувача відділом зовнішньої політики дуже молодого, на думку батька, Симона Лашома, у якого в цей момент в політичній кар'єрі виникає невелика пауза. У результаті цього конфлікту поколінь Ноель Шудлер, віднявши у Франсуа газету, доручає йому займатися Соншельскімі цукровими заводами. Франсуа і там робить модернізацію, яка обіцяє великі бариші, але в певний момент вимагає додаткових капіталовкладень. Ноелю Шудлеру не склало б труднощів знайти кошти, але раз Франсуа в якійсь мірі порушив його інструкції, батько вирішує піднести йому урок.
Ось із це-то метою він і запрошує до себе Люсьєна Моблана, у якого теж є пакет акцій Соншельскіх цукрових заводів. Шудлер, запропонувавши того свої акції, створює у Моблана враження, що Шудлери знаходяться на межі розорення. Моблан, давно ненавидить Шудлеров - серед іншого ще й за те, що вони разом з його колишньою дружиною поширювали чутки про його імпотенції, - вирішує, як і розраховував Ноель, продати свої акції цукрових заводів, щоб прискорити крах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Сильні світу цього (Моріс Дрюон)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок