Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Скачати: Переказ скорочено Пікнік на узбіччі (Стругацькі)

Загрузка...

Переказ скорочено Пікнік на узбіччі (Стругацькі)

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"

Загрузка...Назва:
Переказ скорочено Пікнік на узбіччі (Стругацькі)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,61 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Пікнік на узбіччі (Стругацькі)
Дія відбувається в кінці XX ст. в місті Хармонте, який знаходиться біля однієї із Зон Візиту. Зона Відвідання - їх на Землі налічується всього шість - це місце, де за кілька років до описуваних подій приземлилися на кілька годин космічні прибульці, які залишили численні матеріальні сліди свого перебування. Зона обгороджена і ретельно охороняється, вхід в Зону дозволений тільки за перепустками і тільки співробітникам Міжнародного інституту позаземних культур. Однак відчайдушні хлопці - їх називають сталкерами - проникають в Зону, виносять звідти все, що їм вдається знайти, і продають скупникам ці неземні дивини, кожна з яких має у сталкерів свою назву - за аналогією із земними предметами: «шпилька», «пустишка» , «свербіння», «газована глина», «чорні бризки» і т. д. У вчених існує декілька гіпотез походження Зон Відвідини: можливо, якийсь позаземний розум закинув на Землю контейнери зі зразками своєї матеріальної культури; можливо, прибульці і зараз живуть в зонах і пильно вивчають землян, а можливо, прибульці зупинялися на Землі по шляху до якоїсь невідомої космічної мети, і Зона - як би пікнік на узбіччі космічної дороги, а всі ці загадкові предмети в ній - просто розкидані в безладді кинуті або загублені речі , як після звичайного, земного пікніка на галявинці залишаються сліди багаття, огризки яблук, цукеркові обгортки, консервні банки, монетки, плями бензину і тому подібні предмети.
Редрік Шухарт, колишній сталкер, а тепер співробітник Інституту позаземних культур, працює лаборантом у молодого російського вченого Кирила Панова, який займається дослідженням одного із загадкових предметів, знайдених в Зоні, - «пустушки». «Пустушка» - це два мідних диска розміром з чайне блюдце, між якими відстань сантиметрів в сорок, але ні притиснути їх один до одного, ні розвести неможливо. Ред, якому дуже подобається Кирило, хоче зробити йому приємне і пропонує сходити в Зону за повною «пустушкою», у якої всередині «щось синеньке», - він бачив таку під час своїх сталкерской вилазок в Зону. Одягнувши спеціальні костюми, вони вирушають в Зону, і там випадково Кирило зачіпає спиною якусь дивну сріблясту павутину. Ред стурбований, але нічого не відбувається. Вони благополучно повертаються із Зони, проте через декілька годин Кирило помирає від серцевого нападу. Ред вважає, що в цій смерті винен він - недогледів з павутиною: у Зоні немає дрібниць, будь-яка дрібниця може представляти собою смертельну небезпеку, і він, колишній сталкер, це чудово знає.
Кілька років потому Редрік Шухарт, який звільнився з Інституту після смерті Кирила, знову стає сталкером. Він одружений, і в нього росте дочка Марія - Мавпа, як він і його дружина Гута її називають. Діти сталкерів відрізняються від інших дітей, і Мавпа - не виключення; її личко і тіло покриті густою довгою шерсткою, але в іншому вона - звичайна дитина: пустує, базікає, любить грати з дітьми, і вони її теж люблять.
Редрік відправляється в Зону з напарником на прізвисько Стерв'ятник Барбридж, прозваним так за жорстокість по відношенню до товаришів-сталкерам. Зворотно Барбридж не може йти, тому що йому пошкодило ноги: він ступив у «відьомський холодець», і нижче колін ноги стали як гумові - можна зав'язати вузлом. Стерв'ятник просить Реда не кидати його, обіцяючи розповісти, де в Зоні лежить Золота куля, яка здійснює всі бажання. Шухарт не вірить йому, вважаючи Золота куля вигадкою забобонних сталкерів, проте Барбридж запевняє, що Золота куля існує і він вже отримав від нього багато чого, наприклад, у нього, на відміну від інших сталкерів, двоє нормальних і, більше того, чудово красивих дітей - Діна і Артур. Ред, так і не повірив в існування Золотого кулі, тим не менш виносить Барбридж із Зони і відвозить до лікаря - фахівця з хвороб, викликаних впливом Зони. Однак ноги Барбридж врятувати не вдається. Відправившись в той же день з видобутком до скупникам, Ред потрапляє в засідку, його заарештовують і засуджують до кількох років в'язниці.
Відсидівши покладений термін і вийшовши на свободу, він знаходить дочку настільки змінилася, що лікарі говорять, ніби вона вже й не людина.

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2 
Інше на тему: Переказ скорочено Пікнік на узбіччі (Стругацькі)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок